Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez szofer80 » sobota 12 sierpnia 2023, 12:17

https://wiadomosci.wp.pl/tragedia-pod-o ... 916230944a

https://wiadomosci.wp.pl/tragedia-w-kra ... 667858080a

Ile można razy odrabiać tę samą lekcję? Wprowadzenie stopniowania kategorii B o kolejne kategorie (tak jak to jest w przypadku motocyklów) wydaje się nieuniknione co wyobrażam sobie jako wprowadzenie kategorii B2 dla przedziału wiekowego 18-24lat, która charakteryzowała by się pojazdem z mocą maksymalną 75kW i stosunkiem mocy do masy 0,1kM max. na 1kg masy
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez ks-rider » sobota 12 sierpnia 2023, 13:39

Szofer,

czy to, ten przepis may uwazac za Twoja zasluge, i ze t Ty przyczyniasz sie do jego wejscia w PoRD ? :mrgreen:

Mnie by cikawilo, czy juz zalapal bym sie na prowadzenie pojazdow o 8 cylindrach i conajmniej 300 KM ?

Szofer, jak uwazasz ?


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez szofer80 » sobota 12 sierpnia 2023, 13:52

Zalecam pisanie na temat i wczucie się w rolę bliskich ich opłakujących . To dzięki komu będzie to wprowadzone jest najmniej istotne.Ważne, żeby to wprowadzić i uchronić tych co jeszcze żyją.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez Blacksmith » sobota 12 sierpnia 2023, 14:36

Ja myślę, że na dzień dzisiejszy przy obecnym poziomie technologicznym jest możliwe aby auta mogły jechać z prędkością dopuszczalną na danej drodze i nie pozwalały na więcej.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez szofer80 » sobota 12 sierpnia 2023, 14:40

Więc po co dopuszczać do ruchu auta za 300 czy 500 koni? A w przypadku młodych kierowców liczy się tylko prewencja i myślenie zawczasu za nich.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez ks-rider » sobota 12 sierpnia 2023, 15:47

szofer80 napisał(a):Zalecam pisanie na temat i wczucie się w rolę bliskich ich opłakujących . To dzięki komu będzie to wprowadzone jest najmniej istotne. Ważne, żeby to wprowadzić i uchronić tych co jeszcze żyją.


Wybacz ale nie mam zamiaru wczuwac sie w jakakolwiek role. JAkim bowiem debilem trzeba byc aby przesiasc sie i ozwolic najebänemu koledze prowadzic pojazd ?

Normalnie nagroda Darwina. Dobrze, ze ten koles nie ma juz mozliwosci przekazania swoich genow dalej !

Z tego co kumam, to auto bylo wypozyczone. Wystarczylo by uniemozliwic wypozyczanie przed uplywem X - lat od otrzymania PJ lat dopiero po przekroczeniu pewnej granicy wieku. U mnie na wsi jest to stosowanejuz od lat i jakos tych problemow niema. Problemy sa wlasnie tylko w przypdku jednej wypozyczalni, ale ta pierze brudne pieniadze wiec wypozycza kazdemu.

Mi to dynda czy to wprowadza, czy tez nie. Z jednej strony rozsadne, z drugiej ograniczenie praw i swbod obywatela !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez ks-rider » sobota 12 sierpnia 2023, 15:49

Blacksmith napisał(a):Ja myślę, że na dzień dzisiejszy przy obecnym poziomie technologicznym jest możliwe aby auta mogły jechać z prędkością dopuszczalną na danej drodze i nie pozwalały na więcej.


Pomijam juz kwestie, gdy komus przyjdzie do glowy wyprzedzanie bo jadacy z przodu nie rozwija predkosci jaka jest dozwolona i dochodzi do wyscigow sloni i czolowek - wybacz ale to niestety bez sensu !

T nawet w przypadku ciezarowek nie dziala ! JAk chcesz sobie poradzic z osobowkami ktorych jest znacznie wiecej niz osobowek ?


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez ks-rider » sobota 12 sierpnia 2023, 15:54

szofer80 napisał(a):Więc po co dopuszczać do ruchu auta za 300 czy 500 koni? A w przypadku młodych kierowców liczy się tylko prewencja i myślenie zawczasu za nich.


Ty tak na powaznie, czy to tyko takie Twoje pierdölenie jak zawsze ?

Nie kazdy jest zmuszony jak Ty jezdzic doopowozem o mocy 75 KM. Potrafisz sobie wyobrazic, ze sa ludzie ktorzy czy to chca czy to potrzebuja wiecej ? Zwlaszcza gdy ich na to stac !

Pytanie ktore bym zadal, ki uj 300 KM do auta ktore kosztuje na tyle malo, ze kazdy goowniarz moze je sobie kupic za 6 miesiecznych pensji ?

Prawda jast taka, ze selekcja naturalna dziala i musi byc aby nie kazdy mogl przekazywac swoje geny i szerzyc debilizm !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez szofer80 » sobota 12 sierpnia 2023, 16:24

No dobrze to wytłumacz mi jak chcesz spożytkować taką moc na drogach publicznych poza mityczną, nieocenioną pomocą przy wyprzedzaniu? Skoro ja z prywatnym autem o mocy 120koni spokojnie sobie radzę na ekspresówkach i autostradach przemierzając kraj wszerz i wzdłuż to chyba da się tak bezpiecznie jeździć? Mało ci jeszcze dowodów dali niesubordynowani kierowcy do czego głównie służy taka moc na drogach publicznych?

9:26

Auto z mocą 1400 koni i wyprzedzanie gościa z przyczepką przy prędkości 280km/h. Jest to tam legalne tylko za sprawą niebywałego lobby motoryzacyjnego.

https://www.youtube.com/watch?v=k0pHz_fLpaI&t=567s

Nie chciałbym aby rozmowa zeszła na tory, żeby ograniczać moc każdemu ale młodym można i da się jeździć z taką mocą bezpiecznie. Jak rozumiem twierdzisz,że się nie da i 3/4 wszystkich aut na drogach z podobną mocą nie ma prawa bezpiecznie jeździć. Dziedziczenie genów jest podejrzane. Jesteśmy uważani choćby za prekursorów dążenia do wolności tymczasem 500 lat polskiej historii to pańszczyźniane niewolnictwo z tego 200 -300 lat absolutnego terroru i jawnego gwałtu dokonanego na chłopach jak w nazistowskim obozie. Skąd więc w nas tyle umiłowania i tęsknoty do wolności, której nigdy nie było- tego nie wiem
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez ks-rider » sobota 12 sierpnia 2023, 17:39

Sam, twierdze, ze do jazdy po miescie czy nawet autostradach wystarczy moc UWAGA

50 KM.

i to na drogach i autostradach niemieckich. Dwa z moich trzech aut nie ma nawet mocy 120 KM. I czego to dowodzi ?

W trzecim mam 5-cio litrow silnik V8 z moca 306 KM i ktore rozwija na razie 257 km/h ( niedlugo bedzie rozwijac ca. 280 km/h ).

Szofer, ja nie bede Ci nic tlumaczyl, bo raz, ze nie mam sie przed kim tlumaczyc, dwa nich tlumacza sie ci, ktorych to dotyczy.

Tobie w kazdym razie goowno do tego, kto jakim autem ma KAPRYS bujac sie po drogach.

Czy ten pomysl przejdzie, cz tez nie nie zalezy odemnie i szczerze mowiac jest mi to rybka.

Gdy pomysle, ze w stanach mozesz legalnie bujac sie autem 3 000 KM + , do tego w wieku 16 lat a piwo na miescie musisz pic z papierowej torebki majac minimum 21 lat, to mi osobiscie scyzoryk w kieszeni sie otwiera, mimo, ze to tez mnie nie dotyczy.

Nie do Ciebie nalezy kontrola innych ludzi. Tyle w temacie.



:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez szofer80 » sobota 12 sierpnia 2023, 17:51

Dopóki jeździmy po wspólnych drogach Twoje tłumaczenie jest jak najbardziej wskazane i Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się moje bezpieczeństwo. Następny, który podaje usa za przykład. Tam mają jedne z najgłupszych społeczeństw w świecie a są potęgą bo rozpętują wojny o surowce na całym świecie przyciągając tym wszelaki kapitał.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez ks-rider » sobota 12 sierpnia 2023, 22:25

szofer80 napisał(a):...Tam mają jedne z najgłupszych społeczeństw w świecie a są potęgą bo rozpętują wojny o surowce na całym świecie ....


Twoje ograniczenia koncza sie tam, grzei zaczyna sie moja wolnsc, to tak w druga manke,

Vo do Twojego cytatu, to naprawde trudno sie tu z Toba nie zgodzic ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez Cyryl8 » niedziela 13 sierpnia 2023, 12:19

szofer80 napisał(a):...Następny, który podaje usa za przykład. Tam mają jedne z najgłupszych społeczeństw w świecie...


Społeczeństwo USA nie jest dla mnie wzorem, bo tam są inne warunki, ale twierdzenie że to jedno z najgłupszych społeczeństw jest nieco zabawne, bo:
Reszta świata przegrywa w dziedzinie nagród Nobela.
Technologicznie USA przodują we wszystkich dziedzinach.
Nawet w dziedzinie sportu w większości doscyplin sportu świat wzoruje się na USA.

Kto tego dokonał jak nie ich społeczeństwo?
Oczywiście część z nich to ludzie przyjezdni, a u nas to imigranci, geje i żydostwo, którego się nie chce, którym się gardzi.
A społeczeństwo USA jest na tyle dojrzałe i mądre, że nie patrzy kim jesteś, ale ile możesz dać ogółowi.

Także życzyłbym sobie, aby nasze społeczeństwo byłoby podobnie głupie, wtedy mielibyśmy lepiej i materialnie i duchowo.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez ks-rider » niedziela 13 sierpnia 2023, 15:52

Cyryl8 napisał(a):1.....twierdzenie że to jedno z najgłupszych społeczeństw jest nieco zabawne, bo:
Reszta świata przegrywa w dziedzinie nagród Nobela.
2. Technologicznie USA przodują we wszystkich dziedzinach.
3. Nawet w dziedzinie sportu w większości doscyplin sportu świat wzoruje się na USA.

4. A społeczeństwo USA jest na tyle dojrzałe i mądre, że nie patrzy kim jesteś, ale ile możesz dać ogółowi.

5. Także życzyłbym sobie, aby nasze społeczeństwo byłoby podobnie głupie, wtedy mielibyśmy lepiej i materialnie i duchowo.


Cyryl,

niestety w tym przypadku mim zdaniem Szofer ma racje ! Nawet, jezeli mi to nie pasuje ! :mrgreen:

1. Nie wiem jak to jest z tymi Nonel'ami ale np. pod wzgledem rejestracji patentw Niemcy bija wszystkich ma leb, na szyje.

2. Jak maja nie przodowac, skoro szpiegostwo przemyslowe majadoprowadzone do perfekcji ! Poprzez swoje wplywy, machloje i korupcje przejmuja wszystko ( firmy ). Najlepszym przykladem jest przejecie Heckler & Koch ( bron ) i karabin, G11 ( mozna ogladnac w " Czlowiek demolka - Demolition man ".

Patenty rozkradli Amerykanie, Angole i Zabojady !
wisienka na torcie
3. Bo sa na tyle cfani, i maja dobrze dzialajace sponsorstwo ktore tych sportowcow finansuje. Przeniesc tych amerykanskich sportowcow do Europy, i leze i kwicza ! Pozatym, majac 340 milionow luda ma sie z czego wybierac !

4. Cyryl, boj sie Boga, skad Ty takie pomsly bierzesz ? Tam liczy sie jedno, kasa i jednostka To nie czasy Kenedy'ego ! i jego textu.

5. No ja nie, bo zyjac tam czesto zadawano mi patania, czy do Niemiec mozna dojechac autobusem, lub czy w Europie jezdzi sie lewa strona ? Wisienka na torcie byly pytania
JAk zyje sie w Niemczech w czasie wojny ( o II WS chodzi ) bo do tego madrego spoleczenstwa nie dochodzi, ze wojn skonczyla sie w 1945 rokiu

JAk ktos zapyta Cie ktora godzina a Ty odpowiesz osiemnaste czterdziesci piec, to poza wojskowymi i rezerwa, nikt Cie nie zrozumie.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Gradacja kategorii samochodowej nieunikniona?

Postprzez Cyryl8 » niedziela 13 sierpnia 2023, 17:09

Ja odpowiem kwadras na siódmą.

Co do szpiegostwa przemysłowego, to przeczytaj Akwarium Suworowa.

Wydaje mi się, że w Los Alamos znaleźli się naukowcy z Niemiec, bo owe niemieckie społeczeństwo ich nie chciało że względu na pochodzenie, amerykańskie głupie społeczeństwo ich przyjęło, a szpiedzy innego kraju buchnęli tą technologię.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 147 gości