Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez ks-rider » piątek 24 marca 2023, 19:07

Jako, ze jest juz temat HiFi w ktorym nie do konca wiec pomyslalem ( a tak, zdarza mi sie, a co ! :mrgreen: )

Postaniowilem zainicjowac nowy watek

Moim ulubionym Vocal'ista jest Phil Collins tujego Face Value tomoim zdaniem jego najlepszy album.

https://www.youtube.com/watch?v=OgYKVMl1mks

Z grup rock'owych to Pink Floyd. Ich pierwsza LP dostalem bodajze w roku 1977 w Czerwcu.

https://www.youtube.com/watch?v=HW-lXjO ... 526ChwgWKy

Rock Vocal to dla mnie glownie Alvin Stardust

https://www.youtube.com/results?search_q

uery=alvin+stardust+

i Garry Gliter

https://www.youtube.com/results?search_ ... ull+album+

Z damskich grup to pierwszy album to A*la Carte

https://www.youtube.com/watch?v=jZkIWD_rh7A

The Flirts

https://www.youtube.com/watch?v=2v-UGznRqSc

https://www.youtube.com/watch?v=WvEvhWkFh0I

Damskie Vocal'istki, to przede wszystkim

Donna Summeri jej moim zdaniem najlepszy album Bad Girls Moim zdaniem jednak najlepszym jej utworem jest I feel Love ( Madona zrobila cover tegonagrania pt " Future lovers " notabene jej Album Frozen jest chyba najlepszym jaki wypuscila )

https://www.youtube.com/watch?v=v980C57KDlg

Tyle na dzisiaj

proponuje odsluchac !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez Blacksmith » sobota 25 marca 2023, 04:47

Co do mnie to generalnie lubie to co wpada mi w ucho.

Na przestrzeni życia miałem "zajawkę" na różne zespoły. A to jakiś okres słuchałem głównie Eminema, potem się przerzuciłem na Nirvane, potem Linkin Park. Alphaville. Genesis, Roxette, itd.
Oj tak, Phil Collins jest genialny. Wspaniały głos. Akurat dzisiaj w drodze do sklepu słuchałem na słuchawkach kilku jego piosenek.

Generalnie dla mnie najlepsza jest muzyka lat 80-tych. Według mnie powstało wtedy najwięcej fenomenalnej muzyki. Może wykonawców, a tym bardziej utworów wymieniać nie będę bo tego jest po prostu za dużo.

Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o muzykę to wśród rówieśników byłem trochę odmieńcem. Wśród znajomych królował Polski Hip-Hop i techno, ale mnie jakoś to nie kręciło.

Aha, i jeszcze muzyka filmowa. Bardzo ubolewam, że mimo, że bardzo chciałem to nie byłem nigdy na koncercie geniusza Ennio Morricone... i niestety dane mi już nie będzie bo nie żyje. Odwlekałem, odwlekałem, no i lipa. Podobnie zresztą jak już nie pójdę na koncert Phila Collinsa bo definitywnie zakończył karierę.
To tylko dowód na to, że jak czegoś bardzo chcesz doświadczyć... to działaj! Bo potem można obejść się smakiem.

I dodam jeszcze, że od małego do tej pory bardzo lubie... muzykę westernową. Westerny to w sumie taki mój konik. Od małego aż do tej pory westerny oglądam, czytam, słucham muzyki z filmów. Niedługo zamierzam sobie kupić rewolwer czarnoprochowy.
Gdyby człowiek mógł sobie wybierać to chciałbym się urodzić na dzikim zachodzie w czasach gorączki złota i zostać kowbojem a może i szeryfem. Polować na poszukiwanych. Tak, to były czasy gdzie panowała normalność i morderca był poszukiwany ŻYWY lub MARTWY. Nie było, że szyderczych uśmieszków na sali sądowej, życia na koszt podatnika, tylko pif paf i do piachu.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez Cyryl8 » sobota 25 marca 2023, 08:14

Blacksmith napisał(a):...Westerny to w sumie taki mój konik. Od małego aż do tej pory westerny oglądam, czytam, słucham muzyki z filmów. Niedługo zamierzam sobie kupić rewolwer czarnoprochowy...


większość ludzi z tego wyrasta.

ale zamiast rewolweru nie lepiej żebyś kupił sobie konia?

co do muzyki:
słucham większość, od folku, jazzu przez blues, rock, hard, po muzykę poważną.
tak jak kolega od konia wspomniał muzyka musi mnie czymś ująć. jest parę dziedzin, których nie rozumiem np. rap, hip hop.
natomiast discopolo działa na mnie chorobotwórczo.

kiedyś byłem na turnieju siatkarskim w DDR i mieliśmy tylko 2 godziny na zakupy, aby wydać 220 marek, wpadliśmy więc do domu towarowego w Dreźnie i kupowaliśmy co popadło, ja kupiłem parę płyt. pamiętam udany zakup Santanę i bardzo nieudany Chicago.
kiedyś był tak znany zespół, ale w tym pośpiechu nie przyjrzałem się dokładnie i kupiłem Art Ensemble of Chicago, totalny modern jazz.
jak kończy się impreza, a gościa nie mają ochoty wyjść, to puszczasz tą płytę i nim skończył się pierwszy utwór masz mieszkanie puste.

kiedyś będąc nastolatkiem, gdy mieliśmy bardzo ograniczony dostęp do rynku (płyt, taśm) i dodatkowo byliśmy biedni (te liczące się nagrania wydawano na zachodzie, a my zarabialiśmy miesięcznie odpowiednik dniówki mieszkańca wtedy EWG), marzyło mi się, aby mieć tyle płyt, tyle taśm, aby nie wiedzieć jaki utwór wysłucham następny.
miałeś np. 20 płyt LP czy 15 taśm do magnetofonu, więc znałeś to na pamięć.
przypomnę, że w radio był prikaz ile muzyki zagranicznej procentowo można było puszczać na antenie, dzisiaj ten przepis chciał reaktywować PiS.
więc czekało się cały tydzień na takie audycje jak: piosenki bez granic, ciemna strona mocy, trzy kwadranse jazzu, aksamit, siesta, bielszy odcień bluesa, złota era swingu, lista przebojów Trójki, żadnego z tych programów już nie ma na antenie po zaoraniu Trójki.

i to się spełniło.
w samochodzie mam kratę SD 64 Gb na której mam swoją muzykę w takiej ilości, że ani nie pamiętam co tam jest i w jakiej kolejności.

ale dzisiaj oprócz samej muzyki w formie audio, mam kolekcję klipów, a w zasadzie fragmentów koncertów i samych koncertów, gdzie muzycy tworzą na żywo, na osobnym pendrivie.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez Cyryl8 » sobota 25 marca 2023, 08:26

Blacksmith napisał(a):...Gdyby człowiek mógł sobie wybierać to chciałbym się urodzić na dzikim zachodzie w czasach gorączki złota i zostać kowbojem a może i szeryfem. Polować na poszukiwanych. Tak, to były czasy gdzie panowała normalność i morderca był poszukiwany ŻYWY lub MARTWY. Nie było, że szyderczych uśmieszków na sali sądowej, życia na koszt podatnika, tylko pif pa f i do piachu.


gorączka złota nie miała nic wspólnego z kowbojami, bo ten zawód trwał bardzo krótko i w innym rejonie USA.

w zasadzie tylko jakieś 40 lat, bo zaczęło się od przejęcia przez USA wielkich terenów od Meksyku (1848), gdzie były pastwiska, a bydło przed ubojem trzeba było dostarczyć do stacji kolejowych. a skończyło się wraz z zagęszczeniem linii kolejowych i wprowadzeniem ogrodzeń około 1886 roku.

natomiast oprócz ranczerów, rolników, którzy pędzili spokojny żywot na swych ranczach większość mężczyzn nie dożywała 30 roku życia i to nie zależnie od tego czy ktoś był szeryfem czy bandytą.
gorączka złota to siłowe przejmowanie działek, okradanie, zabijanie.

tak jak sama nazwa wskazuje dziki zachód - nie obowiązywało żadne prawo, zabijał kto chciał i kogo chciał.

więc wydaje mi się, że Ty po prostu chciałbyś zabijać bez żadnych konsekwencji według zasad swojego chorego umysłu.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez ks-rider » sobota 25 marca 2023, 10:05

Blacksmith napisał(a):...jakiś okres słuchałem głównie Eminema, potem się przerzuciłem na Nirvane, potem Linkin Park. Alphaville. Genesis, Roxette, itd.

Generalnie dla mnie najlepsza jest muzyka lat 80-tych. Według mnie powstało wtedy najwięcej fenomenalnej muzyki.

Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o muzykę to wśród rówieśników byłem trochę odmieńcem. Wśród znajomych królował Polski Hip-Hop i techno, ale mnie jakoś to nie kręciło.

Niedługo zamierzam sobie kupić rewolwe. r czarnoprochowy.


Rap mnie osobiscie nigdy nie krecil. Muzyki polskiej praktycznie nie sluchalem, chyba, ze przymusowo, bo leciala w radiu.

Moja zona jest absolutna fan'ka Alphavolle, choc bardziej byla, bo obecnie gdy w Sylverstra on spiewal, to obydwoje stwierdzilismy, ze stracil glos i po prostu nieda sie go sluchac !
,
Na kmoncercie na ktory zabralem zone, bo byla fan'ka Alphaville wypadl jeszcze calkiem OK,

Rozpoczely Weather Girls nakrecily publike, ze po prostu szok - dwie stare babcie, BoneyM, The Sweet, Alphaville i Smokey - ten wypadl najslabiej. Jedyny z dwoch koncertow na jakich w zyciu bylem. Pierwszy byl w 1676 - Alvin Stardust o ktorym wspominalem.

Zgodze sie co do muzyki z lat 80 - tych. Ale fajna muzyka zaczela sie juz w latach 50 - tych. Kumpel dal mi przegrac

Norddeutsche Hitparade od roku 1932 Oczywiscie te wszystkie stare szynki skasowalem ( oryginal jednak zostawilem ).

P.S. Jezeli bedziesz kupowal czarnoprochowca to jednym jedynym godnym uwagi jest

Feinwerkbau Roger & Spencer
Jezeli bedzie Ci za drogi a 1000 € lub wiecej trueba wydac, to mozesz pokusic sie w PL o jego " oryginyl ktory robily inna firma i jest sprzedawany jako Roger & Spencer.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez ks-rider » sobota 25 marca 2023, 10:14

Cyryl

temat jest o

MUZYCE

i prolacsil bym Cie abys chociarz w tym temacie ograniczyl swoja " niechec " do kol. Blacksmith'a !

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

Co do zakupow w Ost Bloku, to w 1978 bedac na Wegrzech kupilem za 790 Forintow album LP wiadomego zespolu The Wall.

Adapter jaki wtedy posiadalem to Fonica za 1950 zl kiepskiej jakosci i poprostu szkoda bylo mi plyty aby ja na tym goownie odtwarzac. Przez 3 czy 4 lata nie odsluchalem jej ani razu.

Sprzedalem nofke.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez Cyryl8 » sobota 25 marca 2023, 11:44

To nie jest niechęć tylko rozbawienie.

Niedługo napisze, że chciałby być Wikingiem z wczesnego średniowiecza, bo w ich profesji najbardziej kręci go zabijanie i gwałcenie.

Wracając do muzyki.
Nie słucham starych wykonawców współcześnie, bo to nie ma sensu.
30 lat temu mieli inne spojrzenie na świat, muzykę, inne wykonanie.
Jest tyle materiałów w sieci, że można obejrzeć/posłuchać gwiazdy w szczycie formy.

Mało jest artystów, którzy tworzą nową muzykę.
Większość odgrzewa stare kawałki, a ileż można?

Druga sprawa, że ja i moje upodobania się zmieniają, więc to co słuchałem kiedyś nie musi mnie dzisiaj kręcić.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez ks-rider » sobota 25 marca 2023, 13:04

Cyryl8 napisał(a):Nie słucham starych wykonawców współcześnie, bo to nie ma sensu.
30 lat temu mieli inne spojrzenie na świat, muzykę, inne wykonanie.
Jest tyle materiałów w sieci, że można obejrzeć/posłuchać gwiazdy w szczycie formy.

Mało jest artystów, którzy tworzą nową muzykę.
Większość odgrzewa stare kawałki, a ileż można?

Druga sprawa, że ja i moje upodobania się zmieniają, więc to co słuchałem kiedyś nie musi mnie dzisiaj kręcić.


A ja wlasnie z checi posluchania tego, co grano w latach 30 i 40 - tychprzesluchalem wszystko. Co smieszniejsze dowiedzialem sie, ze w latach 30 - tych w niemieckim radiu o ile nie krolowal, to byl gwiazda nikt inny jak

Jan Kiepura !

a co smieszniejsze spiewal po niemiecku z calkiem niezlym akcentem.

Oczywiscie, ze gusta sie zmieniaja. O ile kiedys nie sluchalem Blues'a tak dzisiaj go trawie, tak samo z Jazz'em. Tyle, ze dzisiaj mam to na czym sluchac i dzieki wlasnie temu faktowi ta muzyka brzmi zupelnie inaczej i laskocze przyjemnie uszy.

Gecovert bylo juz znacznie wczesniej. Jeden z najczesciej chyba branych na warsztat kawalkow to

Locomotion czy Do why didy.

Sluchajac listy w/w listy przebojow, natknalem sie na kawalek ktory skopiowal BoneyM bodajze 4 lata pozniej w swoim jednym z najwiekszych hit'ow - Night fly to Venus.

Cyryl,

na pewno nie zgodze sie z tym, ze nie powstaje nowa muzyka. Pozwstaje, tyle, ze jest zupelnie inaczej dystrybutowana. Czesc artystow zupelnie inaczej ja nagrywa - powstalo kilka nowych wytworni vinylowych ( o zgrozo ceny albumow sa kosmiczne ) i faktycznie trzeba sie naprawde interesowac a co wazniejsze miec czas na reszersze i szukanie.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez gumik » sobota 25 marca 2023, 13:16

Dużo różnych gatunków i zespołów, ale ten kawałek darzę szczególną sympatią.

https://youtu.be/DrM2lo6B04I
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez ks-rider » sobota 25 marca 2023, 13:42

Gumik,

byles juz na jakims odsluchu ?


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez gumik » sobota 25 marca 2023, 15:41

Nie byłem. Nie mam nic po drodze, a specjalnie to mi się nie chce jechać.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez Cyryl8 » sobota 25 marca 2023, 16:31

ks-rider napisał(a):...A ja wlasnie z checi posluchania tego, co grano w latach 30 i 40 - tychprzesluchalem wszystko. Co smieszniejsze dowiedzialem sie, ze w latach 30 - tych w niemieckim radiu o ile nie krolowal, to byl gwiazda nikt inny jak

Jan Kiepura !...


jeszcze Pola Negri śpiewała po niemiecku (przed wojną).
bardzo dobrą kolekcję muzyki z tamtych czasów ma na YT jurek46pink.

o to mi chodzi, za komuny obrzydzono mojemu pokoleniu między innymi Fogga i Sempolińskiego, których nie mieliśmy prawa pamiętać jak śpiewali, a puszczano w TV gdzie w pierwszym przypadku śpiewał na siedząco, kompletnie bez formy, drugi próbował śpiewać tańcząc nie mogąc ukryć się z korzystania z inhalatora.
dzisiaj mogę ich zobaczyć i usłyszeć w szczycie formy w sieci.

słuchanie zespołów z dawnych lat, które ostatnią płytę z nową muzyką nagrały 30 lat temu, a potem same The Best of... traci dla mnie jakikolwiek sens.

natomiast muzyka jest tak obszerna i sieć ma takie zasoby, że dopiero zdałem sobie sprawę, że jakie bym nie posiadał zasoby pamięci to nie zdołam wszystkiego zapisać co mi się podoba, bo zawsze znajdę coś nowego, co mi się spodoba.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez ks-rider » poniedziałek 27 marca 2023, 22:17

Dzisiaj przyszlo CD

Greg Brown - The poet game

https://www.youtube.com/watch?v=Y1bG_Gpfi0s



Polecam


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez Cyryl8 » wtorek 28 marca 2023, 06:55

Fajny, trochę coenowski.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Muzyka jaka lubicie i jakiej sluchacie

Postprzez Blacksmith » środa 29 marca 2023, 18:56

Co do tematu muzyki to jedna rzecz mnie zastanawia..... Jak wiemy na YouTube można posłuchać na dzisiejszy czas dosłownie wszystkiego. Także najnowsze albumy/piosenki. YouTube musi to udostępniać dla nas w pełni legalnie bo taki wielki portal z którego korzysta każdy po prostu musi działać legalnie. Więc zastanawiam się czy artyści dostają od samego YouTube na tyle duże pieniądze, że nie walczą o brak udostępniania swoich piosenek na YouTube?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 220 gości