jazda bez prawa jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez sht » niedziela 14 czerwca 2009, 23:06

No tak, wredni egzaminatorzy. Oni z pewnością nie pozwalają zdać osobom, które jeżdżą bez uprawnień. Tacy złośliwi ludzie...
A na poważnie, skoro zdał za 20 razem, to znaczy, że NIE UMIAŁ jeździć przepisowo. Bo jeździć każdy umie, kwestia tego czy przepisowo i bezpiecznie dla innych uczestników ruchu. A nie znając podstawowych zasad, ciężko o jazdę przepisową. Ale nie da się przetłumaczyć tego ludziom, którzy jeżdżą bez uprawnień. Dopiero przy wypadku, jak będą leciały tysiące złotych z portfela na czyjeś leczenie i naprawę samochodu itp, to dopiero wtedy człowiek się obudzi. Polska to chory kraj, a jak już wcześniej było pisane: człowiek mądry po szkodzie.
sht
 
Posty: 101
Dołączył(a): czwartek 21 maja 2009, 14:57

Postprzez Margo » poniedziałek 15 czerwca 2009, 12:16

lapeno napisał(a):
Margo napisał(a): Tylko nie wiem czego mam zazdrościć.


[ironia]Pewnie tego uśmiechu,który wszystko załatwia[/ironia] :wink: :lol:

kasiulka846 napisał(a):mój kochany instruktor który stwierdził że jeśli by mnie złapali to wystarczy mój jeden uśmiech

Kurczę,wydało się :oops: :lol: a tak serio. Ma znaczenie czy jeździsz z uprawnieniami czy bez i nie wmówisz mi,że czasem trzeba. Wcale nie. Są środki komunikacji. Chyba,że koniecznie trzeba zaszpanować :roll:
Margo
 
Posty: 456
Dołączył(a): piątek 10 kwietnia 2009, 16:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kasiulka846 » poniedziałek 15 czerwca 2009, 13:02

Nie ma z wami o czym rozmawiać.! Wystarczy poczytać jeśli kogoś to interesuje co się dzieje w WORDach i czemu jest tak mała zdawalność.!
Kaśś.
kasiulka846
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 11 lutego 2009, 10:56

Postprzez Margo » poniedziałek 15 czerwca 2009, 13:05

kasiulka846 napisał(a):Nie ma z wami o czym rozmawiać.! Wystarczy poczytać jeśli kogoś to interesuje co się dzieje w WORDach i czemu jest tak mała zdawalność.!

A co się dzieje? 8) mała zdawalność jest dlatego ponieważ do egzaminów przystępują osoby nie będące odpowiednio przygotowane.
Margo
 
Posty: 456
Dołączył(a): piątek 10 kwietnia 2009, 16:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kasiulka846 » poniedziałek 15 czerwca 2009, 14:00

A bynajmniej to że ja zdałam za drugim razem bo za pierwszym pan egzaminator powiedział że gdybym się nie mądrzyła to bym zdała. Na mieście miałam sytuacje że kierowca mnie przepuścił więc jak mówił instruktor spytałam egzaminatora czy mogę jechać a on do mnie z mordą że cemu się go pytam i wgl więc mu powiedziałam że dzień wcześniej mój kolega oblał na tym bo się nie spytał a pan egzaminator zamiast patrzeć tam gdzie powinien rozglądał się na boki.!
Kaśś.
kasiulka846
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 11 lutego 2009, 10:56

Postprzez cman » poniedziałek 15 czerwca 2009, 14:06

kasiulka846 napisał(a):...spytałam egzaminatora czy mogę jechać a on do mnie z mordą że cemu się go pytam...

No i bardzo dobrze, taka powinna być właściwa reakcja na głupie pytania.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez kasiulka846 » poniedziałek 15 czerwca 2009, 14:29

głupi to może jesteś i Ty.! :D
Kaśś.
kasiulka846
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 11 lutego 2009, 10:56

Postprzez cman » poniedziałek 15 czerwca 2009, 14:38

Może...

A tak przy okazji to jak to w końcu naprawdę było?

Tak:
kasiulka846 napisał(a):A bynajmniej to że ja zdałam za drugim razem bo za pierwszym pan egzaminator powiedział że gdybym się nie mądrzyła to bym zdała.

Czy tak (11 lutego):
kasiulka846 napisał(a):Ja oblalam juz dwa razy :(
(...)
ale juz 20 trzecia proba i tym razem sie nie daam :D
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez dariex » poniedziałek 15 czerwca 2009, 17:16

Cman,Ty to masz jednak anielską cierpliwość...
Avatar użytkownika
dariex
 
Posty: 1226
Dołączył(a): niedziela 20 stycznia 2008, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cman » poniedziałek 15 czerwca 2009, 17:24

Życie mnie do tego zmusiło :P.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez d » wtorek 16 czerwca 2009, 01:22

kasiulka846 napisał(a):A dobrym przykładem jest pewien koleś który kilkanaście lat jeździł
brz uprawnień w kat. A, B, C


Jak to dobrze że pracodawcy nie wymagają prawa jazdy... (C) ;)
Avatar użytkownika
d
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa 19 listopada 2008, 20:20
Lokalizacja: WD*****

Postprzez darioha » środa 17 czerwca 2009, 21:37

Witam, przeczytałem połowę tego tematu i zrezygnowałem.
Może się powtórzę, za co z góry przepraszam.

Co grodzi za jazdę bez prawo jazdy danej kategorii?
Chodzi mi o sytuację gdy ktoś ma PJ na B, a jedzie np motorem A.
Czy te same mandaty otrzymuje, czyli 500+300 i to wszystko czy mogą mu zabrać prawo jazdy kategorii które posiada???
darioha
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek 04 maja 2009, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cman » środa 17 czerwca 2009, 22:57

Nie mogą zabrać. Za jazdę bez odpowiedniej kategorii jest 300 zł (+ ewentualne odholowania itp.).
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez SonyEkk » piątek 25 września 2009, 19:24

Witam.
Gdzieś tak pod koniec zeszłego roku opisałem w tym lub podobnym temacie, jak to byłem zdziwiony wysokością (50 zł) mandatu, gdy podczas kontroli nie okazałem dokumentu PJ przyznając się do tego, że znajduje się ono w Wydziale Komunikacji. Byłem wtedy przekonany, że powinienem dostać mandat w wysokości 500 zł (za brak uprawnień, a nie dokumentu). Podejrzewałem, że może się przy tej kontroli pomylili - w takim przekonaniu byłem do dzisiaj... Otóż skierowanie na egzamin kontrolny zdobyłem dopiero na początku września (wcześniej miałem problem z uzyskaniem skierowania na badania psychologiczne, ale to inna historia...). Egzamin miałem wczoraj 24.09 teoria zaliczona, praktyka nie. Ale dopiero prawdziwa niespodzianka czekała mnie jak dzisiaj w WORDzie chcąc zapisać się na kolejny termin egzaminu praktycznego dowiedziałem się że skierowanie na egzamin kontrolny jest jednorazowe i odesłali je i wynik egzaminu do Urzędu Miasta i tam muszę się udać po kolejne skierowanie - ok, udałem się i okazało się, że dopiero teraz to mam cofnięte uprawnienia na kat B i teraz będę zdawać egzamin w celu "przywrócenia cofniętej kat: B", a nie w celu odzyskania dokumentu PJ zatrzymanego na dłużej niż rok. Zapytałem się miłej pani urzędniczki jaka to różnica no i miłym głosem usłyszałem odpowiedź, że do tej pory miałem tylko zatrzymany dokument prawa jazdy, dopiero po uzyskaniu negatywnego wyniku z egzaminu kontrolnego zostają cofnięte mi uprawnienia na kat: B co zostanie odnotowane w jakimś tam rejestrze... i ... i tak sobie słuchając przypomniałem sobie sytuację gdy dostałem ten 50 złotowy mandacik i dotarło w końcu dlaczego 50 a nie 500. Do dziś jeździłem z myślą, że jeżdżę bez uprawnień, a bez uprawnień dopiero od dziś jeździć będę, aż w końcu zaliczę ten egzamin, ale jaja.
SonyEkk
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 07 grudnia 2008, 00:45

Była jazda z prawkiem, później bez prawka, i znów z prawkiem

Postprzez SonyEkk » czwartek 22 października 2009, 19:59

W końcu zdałem ten kontrolny egzamin, i za parę dni odbieram z powrotem moje prawko, którego ponad 6 lat nie widziałem. Tak więc już nie będę jeździł bez prawka... Pozdrawiam tych co myślą, że umiejętności kierowcy zależne są od posiadania PJ, a tym którym je odebrano - stracili automatycznie umiejętność prowadzenia - spotykałem ludzi o takich poglądach niemal codziennie - każdy mi groził, że mnie zakabluje, ale na groźbach się kończyło. Co do osób którzy nadal się decydują na jazdę bez uprawnień lub bez prawka - mogę jedynie poradzić by przed każdą jazda sprawdzali, czy działają im wszystkie światła (za to mnie raz zatrzymali), jazda musi być zgodna z przepisami, by nie dawać policji powodu do zatrzymania. Nie jeździć późną nocą, bo nudzące się patrole policji sprawdzają wtedy stan trzeźwości. No i starać się jeździć tylko po mieście, ponieważ poza miastem może się trafić rutynowa kontrola. Na mieście policja nie zatrzymuje prawidłowo jadącego samochodu w ciągu dnia - przynajmniej w Lublinie. Pozdrawiam.
SonyEkk
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 07 grudnia 2008, 00:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości