jazda bez prawa jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez yogge » czwartek 18 grudnia 2008, 15:04

tom9 napisał(a):nie kazdy traktuje plastik badz przepisy bog wie jak powaznie.


W sumie racja. Od jutra jeżdżę lewą stroną.
yogge
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek 02 sierpnia 2007, 16:12

Postprzez Cycu » czwartek 18 grudnia 2008, 22:37

hallen świetne rady :D pt. jak dać się zamknąć :D
możesz powiedzieć, na jakiej podstawie policjant nałoży mandat, skoro nie ma potwierdzonej tożsamości :?:

zastanów się lepiej zanim coś napiszesz :roll: wujku dobra rada :lol: :P
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez scorpio44 » sobota 20 grudnia 2008, 15:10

I od kiedy dowód osobisty jest wymaganym dokumentem podczas kontroli (że niby za jego brak drugie 50 zł)? :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez tom9 » sobota 20 grudnia 2008, 23:39

W sumie racja. Od jutra jeżdżę lewą stroną.


jak dla mnie to mozesz nawet srodkiem na wstecznym.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez piotr92 » środa 31 grudnia 2008, 23:35

Witam
Mam 16 lat, nieposiadam prawa jazdy. Jakie czekają mnie konsekwencje jeżeli zostanę zatrzymany przez Policję kierując ciągnikiem rolniczym z przyczepą jedno osiowa lub jakąś inną maszyną? Ciągnik jest ubezpieczony posiada wszystkie dokumenty, zarejestrowany jest na babcie, która nie posiada prawa jazdy.
Pozdrawiam.
piotr92
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 28 lipca 2008, 22:02

Postprzez Razor1990 » czwartek 01 stycznia 2009, 01:44

Czyżby 500zł i blokada zdobycia uprawnień na ileś tam lat? Dobrze myślę?
Razor1990
 

Postprzez HakirimJP » czwartek 01 stycznia 2009, 22:17

Razor1990 napisał(a):Czyżby 500zł i blokada zdobycia uprawnień na ileś tam lat? Dobrze myślę?

Nie dostanie mandatu bo nie ma 17 lat. Odpowiedzialność karna dotyczy osób, które ukończyły 17 lat.
Myślę, że sąd dla nieletnich albo rodzice bekną. A blokady na zdobycie uprawnień? Wątpię.
22.12.2008r. WORD Chełm: teoria (+) placyk (+) miasto (+)
Ja w różowym swetrze nadal będę mężczyzną, a pi*da ze złotą ketą nadal jest pi*dą.
Avatar użytkownika
HakirimJP
 
Posty: 277
Dołączył(a): piątek 03 października 2008, 10:47
Lokalizacja: CHełm

Postprzez ewka85 » środa 20 maja 2009, 10:38

Witam serdecznie :lol: , mam na imię ewa i mam pewien problem. :( Nie będę zaczynać nowego tematu, bo to nie ma sensu, skoro ten jest do tego odpowiedni ale generalnie to chodzi mi o jazdę bez prawa jazdy. Miałam już 3 niezdane egzaminy praktyczne. 2 razy przepadła mi teoria. Prawo jazdy robię już ponad rok (głównie przez to że miałam konruzję łokcia i 3 miesiące rękę w gipsie ale też dlatego że u nas na egzamin czeka się prawie 2 miesiące a niestety nie ma już możliwości zdawania teorii i praktyki razem. :( ) Kurs na prawko kosztował mnie dokładnie 1900zł. Na każdą kolejną praktykę z trudem zbieram kasę :/ Kolejną teorię zdałam 2 tygodnie temu, za 2.5 - 3 miecha praktyka. Z czym mam problem?? otóż zawodowo jeżdżę konno. Od miesiąca mam konia w stajni na że tak powiem “zadupiu” gdzie nie dojeżdża autobus. Ostatni autobus mam 3km od stajni a droga wiedzie koło lasu i jest dość niebezpieczna. Nie rzadko zastaje mnie deszcz lub burza. Ogólnie od mojego domu do stajni mam 10km. 2 razy zostałam “zaczepiona” żeby nie powiedzieć napadnięta. Raz ukradli mi torebkę a raz komórkę. Kiedy mogę staram się jeździc rowerem ale niestety bywa tak że wracam do domu po ciemku lub musze pilnie stamtąd wrócić a nie mam jak. Mój mąż nie ma czasu wiecznie po mnie jeździć a ja powiem szczerze że boję się tam chodzić... Wiem że jazda bez prawa jazdy jest niedopuszczlna i że jak się coś stanie (odpukać) to się nie wypłacę ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to co mam zrobić... ryzykować życie chodząc tamtą drogą ?? Nie prosze o osądzanie mnie i mówienie jaka to jestem nieodpowiedzialna itp (od tego mam rodziców ;P) proszę o poradę jakie tak naprawdę są sankcję bo jedni mówią tak inni tak a ja słyszałam że policjant jedyne co może to narzucić mandat 500zł góra (chyba że sąd grodzki to wtedy od 50 – 5000) i upomnienie ale nie ma prawa odroczki gdyż policjant nie jest do tego uprawniony, może jedynie (jeśli będzie że tak powiem upierdliwy) zgłosić ów fakt do twojego OSK bądź Wordu, czy to prawda?? pozdrawiam i będe wdzięczna za odpowiedź.
ewka85
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 18 maja 2009, 10:11

Postprzez Duszek » środa 20 maja 2009, 13:08

Jeżeli zostaniesz zatrzymana do rutynowej kontroli to grozi Ci tylko mandat 500zl + mandat 300zl dla wlasciciela pojazdu + odholowanie autka i zwiazane z tym (podobno niemale) koszty.

Jezeli nie przyjmiesz mandatu to - tak, jak mowisz - sad grodzki i grzywna.

P.S. Jezeli Twoje umiejetnosci pozwalaja Ci na przejechanie tego odcinka bez stwarzania zagrozenia (tylko blagam- ocen to obiektywnie, samochod to nie zabawka), to kup sobie CB radio i smigaj... a najlepiej to poprostu zdaj w koncu ten egzamin.
Ósma pasażerka mazdy.
Szczęśliwa posiadaczka kategorii B i C :D
C+E - w trakcie.
A i D - w planach :wink:
Avatar użytkownika
Duszek
 
Posty: 534
Dołączył(a): piątek 04 lipca 2008, 21:06
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Postprzez tom9 » środa 20 maja 2009, 23:09

odholowanie autka i zwiazane z tym (podobno niemale) koszty.


jeśli samochod jest zarejestrowany, posiada aktualne OC i badania techniczne nie widze żadnych powodów dla których auto ma być odholowane.

500 zł mandatu, 300 zł dla własciciela.
nie ma nawet mowy o jakims informowaniu wordu czy osk.
czesto w tej sprawie ida na reke.

pozdrawiam
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez Duszek » czwartek 21 maja 2009, 10:20

Zostanie odholowane jezeli nikt, kto ma prawo jazdy, po niego nie przyjedzie :wink: masz racje, nie uscislilam.

Ale jezeli takowy sie nie znajdzie, to holowanie na bank - trudno sobie wyobrazic sytuacje w ktorej policjanci pozwalaja osobie bez prawa jazdy na kontynuowanie podrozy :D
Ósma pasażerka mazdy.
Szczęśliwa posiadaczka kategorii B i C :D
C+E - w trakcie.
A i D - w planach :wink:
Avatar użytkownika
Duszek
 
Posty: 534
Dołączył(a): piątek 04 lipca 2008, 21:06
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Postprzez Borys68 » czwartek 21 maja 2009, 10:42

Pewnym rozwiązaniem sytuacji Ewy byłby skuter ...
Borys
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Postprzez tom9 » czwartek 21 maja 2009, 11:10

Zostanie odholowane jezeli nikt, kto ma prawo jazdy, po niego nie przyjedzie masz racje, nie uscislilam.


a dlaczego jesli bedzie to dozwolone miejsce nie moze sobie po prostu stac ?!
dlaczego nie moze ktos przyjechac po niego nawet za godzine ?

nadal uwazam, ze nie ma podstaw do odholowania pojazdu ktory ma oc, przeglad.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez Duszek » czwartek 21 maja 2009, 12:27

Art. 130a.
1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:
1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;
2) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu
lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;
3) przekroczenia wymiarów, dopuszczalnej masy całkowitej lub nacisku osi określonych w przepisach ruchu drogowego.
2. Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy:
1) kierowała nim osoba:
a) znajdująca się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
b) nieposiadająca przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania lub używania pojazdu;
2) jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, powoduje uszkodzenie drogi albo narusza wymagania ochrony środowiska.
3. Pojazd może być przemieszczony lub usunięty z drogi, jeżeli utrudnia prowadzenie akcji ratowniczej.
4. Decyzję o przemieszczeniu lub usunięciu pojazdu z drogi podejmuje:
1) policjant - w sytuacjach, o których mowa w ust. 1-3;

(...)


/PRD/ I wszystko jasne :wink: Może, ale nie musi.
Ósma pasażerka mazdy.
Szczęśliwa posiadaczka kategorii B i C :D
C+E - w trakcie.
A i D - w planach :wink:
Avatar użytkownika
Duszek
 
Posty: 534
Dołączył(a): piątek 04 lipca 2008, 21:06
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Postprzez szyma2 » czwartek 21 maja 2009, 15:21

[...] jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób [...]


Więc w czym problem, jeżeli samochód stoi w dozwolonym miejscu i da się go zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą itd.?

Co do samej jazdy bez prawka też miałem jedną przygodę z zatrzymaniem, pewnego późnego zimowego wieczoru. Skończyło się na pouczeniu, na szczęście.
Jestem leniwy, ale się staram.
Avatar użytkownika
szyma2
 
Posty: 22
Dołączył(a): środa 06 maja 2009, 20:00
Lokalizacja: Gorlice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości