jazda bez prawa jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez volve » środa 26 listopada 2008, 17:02

Khay napisał(a):
volve napisał(a):a przez drugiego nie będziesz mógł prowadzić autka przez 3 lata.


Ciekawe - na jakiej podstawie? Mógłbyś jakoś konkretniej? Bo mnie to wygląda na urban legend...

Pozdrawiam
Khay


Powiem tak: opieram się na FAQ tutaj zamieszczonym. Dodatkowo tak samo mówił mi znajomy emerytowany policjant z jakieś dwa lata temu( zresztą kiedyś jak koleżankę zatrzymali do kontroli, gdy nie miała prawka, policjanci tak samo ją postraszyli). Jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy to zapewne skierowanie sprawy do sądu. Ale głowy nie dam sobie uciąć...
Avatar użytkownika
volve
 
Posty: 180
Dołączył(a): środa 21 września 2005, 16:10
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Gil » środa 26 listopada 2008, 23:37

Znajomego 2 razy ciachneli bez prawka i nie dostał żadnej odroczki tylko 2 mandaty po 500zl ;)
Zapis na kurs: 04.08.2008
Pierwsze jazdy: 01.09.2008
Egzamin teoretyczny: 28.10.2008 (za pierwszym razem, 0 błędów)
Egzamin praktyczny: 17.11.2008 (za pierwszym razem)
Odbiór prawka: ??

**Szerokiej Drogi**
Gil
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek 16 października 2008, 00:12

Postprzez cman » czwartek 27 listopada 2008, 09:59

Powiem tak: opieram się na FAQ tutaj zamieszczonym.

O właśnie, trzeba by to wreszcie uaktualnić.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez scorpio44 » czwartek 27 listopada 2008, 16:51

Sprawa ugadana, niebawem będzie zrobione. ;)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Ciekawski » niedziela 30 listopada 2008, 12:35

Nie było ostatnimi czasu uogólnienia w przepisach ?
teraz chodzi chyba o "kierowanie" czyli nawet jak pchniesz samochód, a kierownicę trzyma osoba bez uprawnień to podlega karze ?

Druga sprawa, to wszędzie mówicie o drogach publicznych, a co z parkingami supermarketów(to jak najbardziej prywatny teren, ale nie nasz), placem giełdy samochodowej (w Białymstoku jest ona zwana lotniskiem )? (Po swoim podwórku na pewno można jeździć, ale czego można się nauczyć na placu 10x15m...)
Co jeśli jedna osoba ma prawko i "uczy" drugą która ma więcej, lub mniej niż 18 lat (czy są jakieś różnice)?
Ciekawski
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 30 listopada 2008, 12:23

Postprzez Ezlife » niedziela 30 listopada 2008, 14:58

Ktoś pewnie wytłumaczy :) ale nie spodziewaj się konkretnej odpowiedzi :) tutaj większość na forum nigdy nie jeździło drogami publicznym przez otrzymaniem prawa jazdy.. Takie świętoszki że ho ho (tutaj jest 100 % sarkazm) przeważnie kopiują Tobie kodeks drogowy bo na inne odpowiedzi ich nie stać :P Cóż.. ewentualnie będą szykanować jazdę bez plastiku albo moralizować w ten czy inny sposób :D ("księga potępionych opisuje ze świat nie zginie z rąk boga, tylko odrodzi się dla potępionych", "dla mnie ogień to zawsze ogień" czy coś w tym stylu) Co do parkingów w supermarketach to - tak - są to drogi prywatne na których ani policja ani straż Wiejska nie może interweniować. A wszelka interwencja spoczywa na właścicielach supermarketu. Co do wieku to na pewno jest różnica jeżeli jest się pełnoletnim :) Swoja droga wszystko zależy od policjanta. Jednak jak czytam posty gdzie piszą że policja ich na parkingach łapie jest czystą bzdura i nieznajomością przepisów. Takiemu przedstawicielowi prawa na parkingu można ze szczerym uśmiechem powiedzieć żeby nie nadużywał swojego autorytetu tylko dlatego że ma orzełka na czapeczce :P
Ezlife
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2008, 12:31

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 01 grudnia 2008, 14:56

scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Ogarneło mnie zdziwko

Postprzez SonyEkk » niedziela 07 grudnia 2008, 01:19

Zacznę od początku: Cztery lata temu złapali mnie na prowadzeniu w stanie nietrzeźwości. Poza grzywną i karą więzienia w zawiasach - dostałem zakaz prowadzenia pojazdów na 2 lata. Po upłynięciu terminu zakazu chciałem się zgłosić na egzamin kontrolny, by odebrać zatrzymany dokument ale... okazało się że w Lublinie na egzamin trzeba czekać ponad 3 miesiące - powiem szczerze, że mi się nie chciało. Zacząłem jeździć bez prawka, licząc się z tym, że w razie kontroli drogowej muszę liczyć się z kosztem 500 zł mandatu. I tak sobie jeździłem w najlepsze półtora roku, całkiem zapomniałem już o takim dokumencie jak prawo jazdy, aż do dzisiaj... Zostałem zatrzymany do kontroli. Policjant przedstawił się poinformował mnie, że nie świeci mi się prawy przedni reflektor i z tego powodu zaprasza mnie z kompletem dokumentów do radiowozu. DR i OC miałem, ale prawka nie. Poinformowałem ich, że nie mam przy sobie prawa jazdy. Zapytali mnie dlaczego? - odpowiedziałem, że było zatrzymane i do dziś nie odebrane. Spisali mnie, sprawdzili dane moje i samochodu przez CB, po czym poinformowali mnie, że wypisują mi mandat 50 zł, za nie posiadanie przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Dodali, że jeśli nie wymienię od razu żarówki to zatrzymają mi DR pojazdu. Żarówkę miałem i na ich oczach wymieniłem, mandat 50 zł przyjąłem i zapytałem z ciekawości dlaczego mam taki mandat a nie 500 zł. Odpowiedzieli, że posiadam dokument uprawniający do kierowania pojazdem, więc dostaję mandat za nieposiadanie go przy sobie (wg. aktualnego taryfikatora), a przyczyna jest im obojętna, czy go zapomniałem, czy nie odebrałem go z "depozytu" - jak to określili. Powiem Wam nie mogłem wyjść z podziwu. Nie ma sensu zdawać tego egzaminu kontrolnego - sam mandat jest tańszy od ceny egzaminu praktycznego.
SonyEkk
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 07 grudnia 2008, 00:45

Re: Ogarneło mnie zdziwko

Postprzez HakirimJP » niedziela 07 grudnia 2008, 13:22

SonyEkk napisał(a):Odpowiedzieli, że posiadam dokument uprawniający do kierowania pojazdem, więc dostaję mandat za nieposiadanie go przy sobie (wg. aktualnego taryfikatora), a przyczyna jest im obojętna, czy go zapomniałem, czy nie odebrałem go z "depozytu" - jak to określili. Powiem Wam nie mogłem wyjść z podziwu. Nie ma sensu zdawać tego egzaminu kontrolnego - sam mandat jest tańszy od ceny egzaminu praktycznego.

Masz szczęście, że nie sprawdzili w CRK, że masz zatrzymane. I z tego się ciesz, a egzamin radzę zdać, bo następnym razem nie może już być tak wesoło.
22.12.2008r. WORD Chełm: teoria (+) placyk (+) miasto (+)
Ja w różowym swetrze nadal będę mężczyzną, a pi*da ze złotą ketą nadal jest pi*dą.
Avatar użytkownika
HakirimJP
 
Posty: 277
Dołączył(a): piątek 03 października 2008, 10:47
Lokalizacja: CHełm

Postprzez SonyEkk » niedziela 07 grudnia 2008, 14:05

HakirimJP - co ma CRK do tego? Do wczoraj myślałem że uprawnienia mam cofnięte. Jednak gdy sprawdzali mnie przez CB wychodzi na to, że mój blankiet prawa jazdy nadal jest ważny (sprawdzali czy posiadam kat B i od kiedy ważną) dlatego dostałem mandat 50zł, a nie 500. Zakaz prowadzenia minął ponad półtora roku temu więc co tu ma CRK do tej sytuacji? Sprawa mogła by wyglądać gorzej tylko w przypadku kolizji, a tak to tylko te 50zł (i to nawet bez punkcików). Jutro opłacę mandacik na poczcie, a prawko niech sobie nadal leży w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta (przynajmniej się nie zgubi). Może kiedyś się wybiorę na egzamin, ale na razie wydaje mi się to bezcelowe.
SonyEkk
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 07 grudnia 2008, 00:45

Postprzez Winhold » niedziela 07 grudnia 2008, 14:36

Ja jak wyjechałem do usa na miesiąc to tam jeździłem niemal ciągle bez prawka tu w Polsce bym się nie odważył.
Winhold
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek 29 września 2008, 17:21

Postprzez hallen » czwartek 18 grudnia 2008, 02:58

nie masz prawa jazdy i zastanawiasz sie co ci zrobi policja?
straszą cie odroczką?
strasza Cie wielkimi grzywnami?

Owszem - jesli powiesz panu policjantowi - Prosze pana nie mam prawa jazdy....

Oto krótki poradnik co zrobic - aby nie dać sie wrobić w gówno;)

Zatrzymuje cie policjant do kontroli ( przyjmuje ze jezdzisz zgodnie z przepisami )

prosi o prawko, oc, dowod rejestracyjny

1. dajemy mu dowodzik rejestracyjny
2. dajemy mu oc
3. mówimy ze zapomnielismy prawa jazdy

wtedy policjant prosi nas o dowod osobisty ( najczesciej w radiowozie)

mówimy ze zapomnieliśmy z domu.

Wtedy pan policjant wystawia nam mandat ( wg nowego taryfikatora 50zł - za brak jednego dokumentu )
Razem mamy mandat 100zł i zero punktów karnych, bo nie ma jak sprawdzic naszej toźszamosci.

Jesli policjant będzie upierdliwy - poprosi nas o doniesienie prawa jazdy ( lub innego kierowce z prawkiem )

zdarzyc się moze ze jestesmy w trasie itp.... wtedy idziemy do najblizszego sklepu i proponuijemy komus od 20 do 50zł za odjechanie z miejsca zatrzymania..

i pamietajcie drodzy kursanci;) ja jezdze tak od 8 lat....;)

no i pod latarnia najciemniej ;> im blizej policji tym bezpieczniej...


Nie zapominajmy tez o tym ze prawo jazdy jest potrzebne! - np do pracy...
hallen
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2008, 02:51

Postprzez Pinhead » czwartek 18 grudnia 2008, 12:48

Niech dwoje Panów preferujących jazde bez uprawnień zastanowi się w jakiej będą sytuacji gdy spowodują wypadek. A poważne problemy mogą zacząć się już gdy będą uczesnikami wypadku lub kolizji i to nie z własnej winy.
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Postprzez yogge » czwartek 18 grudnia 2008, 12:55

Ale super wypowiedzi! Autorzy! Napiszcie jeszcze, jak uniknąć kary za jazdę po pijaku! Też zadziała numer z tym, że puszczą mnie, bo nie ma jak ustalić tożsamości? (położył mnie ten tekst, to tak btw)

Niektórym to się już poprzewracało. Do pociągu/tramwaju/dźwigu/czegokolwiek też byście wsiedli, jakbyście nie mieli uprawnień?
yogge
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek 02 sierpnia 2007, 16:12

Postprzez tom9 » czwartek 18 grudnia 2008, 13:29

Do pociągu/tramwaju/dźwigu/czegokolwiek też byście wsiedli, jakbyście nie mieli uprawnień?


gdybym umial sie tym poslugiwac badz ktos mi pokazal to tak wsiadlbym.

nie kazdy traktuje plastik badz przepisy bog wie jak powaznie.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości