Kolizja bez prawa jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Kolizja bez prawa jazdy

Postprzez Milosz3433 » niedziela 27 października 2019, 15:19

Witam, ostatnio według policjantów ja spowodowałem kolizję dwóch pojazdów, mianowicie traktoru z samochodem (ja jechałem traktorem). Wynik kolizji był taki, że facet miał ryse na przednich, tylnich drzwiach i trochę na boku. Sytuacja wygląda następująco:
-brak prawa jazdy
-brak OC, przeglądu pojazdu
-podczas sprawdzania alkomatem wydmuchałem 0.06
-mam 16 i pół roku
-w okolicy kolizji nie było żadnych świadków, pieszych itd.
-oby dwoje jechaliśmy sami

I teraz pytanie.. Jakich konsekwencji mogę się spodziewać? Na pewno będzie to 3600złotych za jazdę pojazdem bez ubezpieczenia i co dalej?
Milosz3433
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 27 października 2019, 15:12

Re: Kolizja bez prawa jazdy

Postprzez waw » poniedziałek 18 listopada 2019, 01:27

Taki poziom alkoholu to przestępstwo i grozi za to grzywna lub kara uwięzienia. Dodatkowo jazda bez uprawnień, badań technicznych i spowodowanie kolizji oznacza że koszty odszkodowań pokryje UFG a następnie będzie egzekwować od sprawcy.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kolizja bez prawa jazdy

Postprzez rpa » poniedziałek 18 listopada 2019, 02:01

0,06 to przecież trzeźwy, większy problem jest taki, że nastolatek w ogóle spożywał alkohol i to przed kierowaniem pojazdem mechanicznym. Ogółem może być niewesoło i skończyć się nawet (w najgorszym wypadku) karą w zawieszeniu jak dorosły, a najprawdopodobniej stanie na grzywnie za występek, poważnym pogrożeniu palcem rodzicom i problemami z oceną z zachowania w szkole. Plus koszty naprawy auta poszkodowanego oraz grzywny za brak przeglądu i OC.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Kolizja bez prawa jazdy

Postprzez ks-rider » poniedziałek 18 listopada 2019, 15:57

Sprawa na dziendobry bezdie skierowana do sadu rodzinnego, bo nie jestes pelnoletni. Czy b, ezdiesz musial zaplacic te 3 600 pln'ow to wielka niewiadoma, bo moga przywalic wiecej mianowicie 5 000. Nie wiem skad te 3 600 wziales ?

Napytales staruszkom biedy, to bowiem oni beda placic wszystko co jest zwiazane z tym wypadkiem. Ty odczujesz to co najwyzej na swojej doopie ( ktora moze sostanie Ci sprana a moze nie )M ale jak bezdiesz chcial robic PJ, to moze sie okazac, ze przez kilka lat nie otrzymasz na to pozwolenia.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości