BROŃ

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » środa 13 lutego 2019, 11:10

Blacksmith napisał(a):
gumik napisał(a):Tyle tylko, że to by poważnie utrudniło życie sporej grupie ludzi.

No i teraz zobacz, abyś mnie zrozumiał... Twoje negatywne podejście w temacie broni dotyczy głównie bezpieczeństwa. Że bezpieczeństwo PONAD WSZYSTKO. A więc powiedzmy, że ja też na to głównie patrzę.... To co mnie wtedy obchodzi, że ludzie w wieku 18-23 lat nie będą posiadać PJ i to im coś utrudni?... skoro ta niedogodność dla nich sprawi (to na czym m.in. Tobie zależy)- sporo większe bezpieczeństwo dla społeczeństwa? Przecież na tym głównie nam zależy prawda? Oni sobie jakoś poradzą, są rowery, są taksówki, jest komunikacja miejska, itd. A ile mniej ofiar będzie.
Widać tutaj dużą nielogiczność w poglądzie.
Na pewno spora grupa ludzi jest zagrożona napaścią fizyczną. Wielu otrzymuje jakieś groźby, wielu ma zatargi, długi, itd. Im trudny dostęp do broni zapewne też utrudnia życie.
Myślę, że pozwoliłeś sobie na mocną nadinterpretację. Ja sugeruję, że powszechny dostęp do broni wcale może nie poprawić bezpieczeństwa, a może być odwrotny skutek (potwierdzają to badania). Ty odbijasz piłeczkę i sugerujesz w takim razie, żeby zakazać wszystkiego co jest w jakimś stopniu niebezpieczne. Czyli "Mamo, mamo, pani zabrała Jasiowi nóż, to czemu nie zabierze Małgosi łyżki. Przecież może sobie oko wybić". Wszystko w jakimś stopniu może stanowić zagrożenie. Rozróżnienie jest takie, że jedne rzeczy bardziej, inne mniej.

Poza tym, czy największa ilość wypadków w grupie wiekowej 18-23 jest spowodowana samym wiekiem, czy może tym, że w tej grupie liczba najświeższych kierowców jest siłą rzeczy największa. Czy przesunięcie poprzeczki wyżej coś poprawi? Czy są dane na ten temat?

gumik napisał(a):Chciałem zobrazować jak słaby to jest argument.

Jednak myślę, że nie słaby. Bo idąc tym tokiem rozumowania mogę powiedzieć tak (i zgodnie z prawdą)... Ja nie znoszę wódki, nie piję jej i jestem za tym aby była zakazana. Po wódce ludziom odbija i stają się często agresywni. To jest fakt bezsprzeczny. Czuję się niebezpiecznie idąc wieczorem ulicami w piątki i soboty. Nie jeden zaczepiał mnie po wódce. Dlaczego wódka jest dostępna i mam czuć się zagrożony? Dlaczego w tym wypadku wolność wynosi się ponad bezpieczeństwo, a w wypadku broni palnej na odwrót?

Podobnie jak wyżej. Są różne zagrożenia płynące z różnych rzeczy (wódka, broń). Ale świat nie jest czarno-biały. Nie jest tak, że coś jest albo całkiem złe, albo całkiem dobre. Jednak (jak wyżej) skoro badania pokazują, że powszechny dostęp do broni mógłby pogorszyć bezpieczeństwo, to za bardzo nie ma sensu tego robić.

Ogrom przestępstw, zabójstw, przemocy domowej, itd, itp. jest popełnianych pod wpływem alkoholu (i tu chyba nie zaprzeczysz), to dlaczego do pioruna jasnego alkohol nie jest zakazany? Jestem przekonany, że mimo wszystko gdyby zakazać alkoholu i dać obywatelom broń to statystyki przemocy spadłyby potężnie w porównaniu do stanu obecnej rzeczywistości.
Twoje przekonanie nic do dyskusji nie wnosi. Liczą się dane i liczby. Jak bardzo zakaz alkoholu wpłynął by na bezpieczeństwo w kraju?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » środa 13 lutego 2019, 12:28

Odpowiedź jest już wyżej.

Btw. To ja juz nie wiem co Ty chcesz. Wprowadzić zakaz alkoholu bo jest niebezpieczny, czy może wprowadzić powszechny dostęp do broni, bo skoro inne niebezpieczne rzeczy są dozwolone, to czemu by nie broń? Ale to w takim razie pozwólmy na powszechny dostęp do materiałów radioaktywnych? no bo czemu nie? Skoro niebezpieczny alkohol jest dozwolony. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » środa 13 lutego 2019, 13:32

Przykład z alkoholem podałem tylko jako uzasadnienie panującej nielogiczności. Jestem wolnościowcem i oczywiście w rzeczywistości nie jestem za zakazem alkoholu.
Gdyby panowała logika to broń byłaby łatwiej dostępna i alkohol albo... obie te rzeczy byłyby zakazane.
Chociaż swoją drogą tak pomyślałem, że robie na forum publicznym z siebie teraz trochę naiwniaka. Bo czego ja w sumie oczekuje... Logiki na tym świecie. Aż sam zbsiebie się uśmiałem. :roll:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » środa 13 lutego 2019, 13:38

@Blacksmith - logika jest. Nie ma natomiast logiki w porównywaniu alkoholu do pistoletu, czy materiałów radioaktywnych. Bo niby co mają wspólnego ze sobą? Tak jak pisałem wcześniej - nic nie jest czarne-białe. Każdą rzecz rozpatruje się z osobna. W temacie broni alkohol, czy prawo jazdy nie mają zupełnie żadnego znaczenia.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » środa 13 lutego 2019, 14:23

Blacksmith napisał(a):
Cyryl napisał(a):dlaczego znowu swoje zdanie opierasz na domniemaniach, przypuszczeniach...

A dlaczego Ty (i gumik) zakładasz, że ułatwiony dostęp do broni spowoduje pogorszenie bezpieczeństwa? Masz statystyki, że tak będzie w Polsce? Co nas interesują dane z USA czy Meksyku?
Nie zakładam, że tak będzie, ale próbuję Ci uświadomić, że problem jest o wiele bardziej złożony niż Ci się wydaje. Naiwne jest podejście jakie prezentujesz - dajcie wszystkim broń, nic się nie stanie.
Btw. czytałeś choć jedną publikację?

Co do wypadków. Spojrzałem na te statystyki i wybrałem losowo rok 2015 gdzie nietrzeźwi spowodowali ogółem 9,5% wszystkich wypadków.
A no to stąd już prosty wniosek, że należy zakazać jazdy samochodem osobom trzeźwym. Wtedy liczba wypadków spadnie o 90%. :P (żart)

zgredziatko napisał(a):Robicie burdel w tym temacie.
Tak, wiemy.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » środa 13 lutego 2019, 14:57

Blacksmith napisał(a):
gumik napisał(a): Nie ma natomiast logiki w porównywaniu alkoholu do pistoletu

Tu nie chodzi o porównania wizualne tylko o to jakie skutki przynoszą te rzeczy. Jeśli broń nie jest niezbędna i może przynieść tylko pogorszenie bezpieczeństwa to tak samo w istocie jest z alkoholem, który jest powszechnie w Polsce dostępny. W porównaniu do wielu krajów zachodu czy wielu Stanów USA to u nas w tym temacie jest całkowite hulaj dusza piekła nie ma.
Po raz kolejny. To są dwie różne rzeczy niezwiązane ze sobą. Każda powinna być rozpatrywana osobno, a nie porównywana do siebie.

"Nie zakładam, że tak będzie, ale próbuję Ci uświadomić, że problem jest o wiele bardziej złożony niż Ci się wydaje. Naiwne jest podejście jakie prezentujesz - dajcie wszystkim broń, nic się nie stanie."- Zlituj się, gdzie ja pisałem, że bym chciał aby pistolety były do kupienia jak Coca-cola w markecie? Chodzi o ułatwienie dostępu dla tych co potrzebują w jakimś celu. Ja bym chciał iść sobie raz w tygodniu na strzelnicę postrzelać, bez własnej broni jest to zbyt drogi interes, a posiadając broń obecnie miałbym obowiązek należeć do klubu i brać udział w zawodach co jest lekkim bezsensem.
Nigdzie nie sugeruje, że twierdzisz iż broń powinni rozdawać w supermarkecie.
W tym momencie, to ja już nie wiem co postulujez. Raz piszesz że każdy ma prawo do obrony i dlatego powinien mieć możliwość posiadania broni. Potem piszesz, że chodzi o to, że jak ktoś jest miłośnikiem bronili, to jest dla niego uciążliwe uczestniczenie w zawodach. Albo że chodzenie na strzelnice nie ze swoją bronią jest za drogie. Zdecyduj się.

Poza tym z tymi zawodami, to chyba nie ma tragedii. Wystarczy pojechać na zawody dwa razy w roku. (https://fia.com.pl/jak-zdobyc-pozwoleni ... -po-kroku/) Nie wydaje się to czymś nadzwyczajnie utrudniającym posiadanie broni dla prawdziwego zapaleńca. Za to gwarantuje, że nie wyjdziesz z wprawy w strzelaniu.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » środa 13 lutego 2019, 15:07

Blacksmith napisał(a):...Nie mam danych ile dokładnie wszystkich przestępstw i wypadków drogowych jest popełnianych pod wpływem alkoholu. Ale na zdrowy rozum chyba jest wiadome, że bardzo wiele...


Blacksmith napisał(a):...Spojrzałem na te statystyki i wybrałem losowo rok 2015 gdzie nietrzeźwi spowodowali ogółem 9,5% wszystkich wypadków.


czy spojrzenie w te ogólno dostępne statystyki bolało?
czy nie potrafisz samodzielnie skorzystać z dobrodziejstw intermetu?
nie lepiej przed wydaniem opinii nie pisać: "nie wiem, ale wiadomo, że jest tak",
ale : "alkohol był przyczyną 9,5% wypadów".
nie bardzo wiele, nie trochę, nie większość, wielkie mnóstwo, ale dokładnie?

to jest całkowicie po za Twoim zasięgiem?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » sobota 16 lutego 2019, 09:43

Dodam jeszcze od siebie, że gdyby było tak, że od zawsze noże/siekiery i ich sprzedaż byłyby zakazane (ludzie by musieli używać krajalnic albo jakoś sobie radzić) i pojawiłyby się nagle pomysł aby dać je ludziom... to też pojawiłyby się głosy oburzenia, jak to ludzie zaczną biegać za sobą z nożami.
Otóż mamy noże i siekiery powszechnie w dużych ilościach i jakoś nie potykamy się ciągle na ulicach o trupy i ucięte głowy.
I naprawdę jak ktoś myśli, że danie broni palnej w Polsce to już będzie co innego i każdy zacznie strzelać do innych, poczuje nagle instynkt mordercy, jest wręcz urąganiem godności i inteligencji ludzkiej.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » sobota 16 lutego 2019, 10:01

Blacksmith napisał(a):I naprawdę jak ktoś myśli, że danie broni palnej w Polsce to już będzie co innego i każdy zacznie strzelać do innych, poczuje nagle instynkt mordercy, jest wręcz urąganiem godności i inteligencji ludzkiej.
Póki co tylko ty wymyśliłeś taką rewelację.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » sobota 16 lutego 2019, 10:59

Prawda o bronijest taka, ze oile przez pierwsza Dekade nic specjalnego sie nie wydarzylo, tak wiadomo bedzie, ze z czasem ktos wpadnie na pomysl aby tesciowa takim czarnoprochowcem potraktowac…. :mrgreen:

Nie do uniknienia jest abybron nie zostala uzyta do zabojstw czy morderstw, tak jest caly czas, pytanie tylko i ile % ta rata pojdzie w gore ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » sobota 16 lutego 2019, 11:35

@gumik- Podałeś mi wcześniej artykuły sceptyczne dotyczące posiadania broni, a więc dla osoby z Twoim stosunkiem do broni... artykuły wygodne. Ale człowiek chcący dowiedzieć się prawdy nie powinien ograniczać się tylko do wpisywania w google: "Minusy posiadania broni!!, broń zwiększa przestępczość!!!", itd. Bo wiadomo, że wujek google spełnia życzenia i wyskoczy Ci to co chcesz aby wyskoczyło.
Dla sprawiedliwości dajmy więc też przykład artykułu dla przeciwników dostępu do broni.... niewygodnego...

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... rawda.html

@ks-rider- Broń czarnoprochowa mimo niewygody z ładowaniem jest tak samo śmiercionośna jak broń tradycyjna i w Polsce legalna. Do ilu zabójstw doszło w Polsce z użyciem broni czarnoprochowej? :wink:
rpa napisał(a):Błagam, niech ktoś oddzieli ten offtop

Już naprawdę nie rozumiem. Czy Tobie i temu "dzieciątko" (czy jak mu tam) ktoś zmusza do czytania tego konkretnego wątku? Bo słowo "błagam" jest wymowne. Jakby ktoś mnie zmuszał do takich rzeczy to bym próbował zgłosić to służbom mundurowym. Jest tyle wątków i musisz czytać akurat ten? Poza tym, to dział Luźna gadka, a temat ma prawo się zmienić i brał w nim udział sam autor wątku. Załóż swój wątek i obiecuje, że nie będę się na nim udzielał.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez rpa » sobota 16 lutego 2019, 12:20

Chciałem podyskutować na ten temat i nie mogę. Napiszę o trójkołowcach, a pod postem będzie 10 odpowiedzi na temat broni palnej...
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » sobota 16 lutego 2019, 12:26

To zamiast tutaj ludziom marudzić załóż wątek typu "Tylko o trójkołowcach", i tam już się raczej nikt nie przeniesie z bronią palną, w czym problem?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » sobota 16 lutego 2019, 18:21

Blacksmith napisał(a):...Świadkiem byłem natomiast sytuacji gdy kiedyś na mojej klatce bandziory z siekierami próbowali sforsować drzwi i dostać się do sąsiadów...

Blacksmith napisał(a):...jak to ludzie zaczną biegać za sobą z nożami.
Otóż mamy noże i siekiery powszechnie w dużych ilościach i jakoś nie potykamy się ciągle na ulicach o trupy i ucięte głowy...


która z tych wypowiedzi jest prawdziwa?

Blacksmith napisał(a):...Po wódce ludziom odbija i stają się często agresywni. To jest fakt bezsprzeczny. Czuję się niebezpiecznie idąc wieczorem ulicami w piątki i soboty...


nie wiem w jakim środowisku się obracasz, ale współczuję.
na meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Siatkówce 2014, było 62 tysiące ludzi (stadion narodowy). 90% z nich było nawalonych dość mocno, a niektórzy jeszcze wzmocnili to czyś więcej. nie było żadnego incydentu, co więcej przez cały miesiąc trwania mistrzostw nie było żadnego zajścia.
2 miesiące później na tym samym stadionie Polska wygrała z Niemcami 2:0 w piłkę nożną (48 tyś widzów). zdemolowano połowę pisuarów.
więc z tym alkoholem to nie jest fakt bezsprzeczny, zależy tylko w jakim środowisku się obracasz.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » czwartek 21 marca 2019, 23:06

Ostatni nabytak odebrany przed wczoraj.
Załączniki
7363403.1406125432.jpg
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości