BROŃ

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » poniedziałek 04 lutego 2019, 20:23

szofer80 napisał(a):nie instruktor, egzaminator
A no to przepraszam. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 04 lutego 2019, 21:53

Cyryl napisał(a):przecież we wniosku o broń trzeba wykazać się zagrożeniem jakie zmuszają do posiadania broni.

Tak jest w wypadku ubiegania się o broń w celu ochrony osobistej. Takie zezwolenie uważa się za niemalże niemożliwe do uzyskania. Znacznie "łatwiej" o broń w celach sportowych lub kolekcjonerskich.

Cyryl napisał(a):...a z drugiej strony osoby tak strachliwe i słabe psychicznie, nie potrafiące stawić czoła rzeczywistości bez broni, jak więc jest?

Ja też Cię czasem nie za bardzo rozumiem. Ja ogólnie bym chciał broń (pistolet, strzelbę i jakiegoś Mausera) w celach sportowych bo lubię strzelać do celu (tarczy). Strzelanie z pistoletu CO2 do puszek i butelek już mi się znudziło. Tym bardziej, że taka "broń" to bardziej zabawka i jest niecelna. Mi osobiście chodzi aby zliberalizowali prawo tak, abym po uzyskaniu pozwolenia sportowego nie musiał mieć obowiązku uczestniczenia w zawodach (wiele przebywam zagranicą). A w wypadku kolekcjonerskiego nie martwił się czy nie zmienią zaraz przepisu, że z takim pozwoleniem nie będę mógł kupić amunicji i nie będę mógł iść z tym pistoletem na strzelnicę. A jedynie podziwiać na półce. O to się rozchodzi.

Potrafię stawić czoła rzeczywistości bez broni. Jakoś tyle lat już daje radę. Ale mimo to bez z tej przysłowiowej "dziewiątki" czuje lekką pustkę. Tak jak gaśnica przyda się na wszelki wypadek, tak i broń gdyby jakieś bandziory z maczetami i siekierami próbowali wedrzeć mi się do chałupy. Nigdy nie wiesz.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » poniedziałek 04 lutego 2019, 22:12

szerszon napisał(a):Czy widelec się kwalifikuje ?


Zgadzam sie calkowicie, ze widelcem mozna zabic.

Ale jezeli pytasz czy widelec sie kwalifikuje, to ja sie zapytam a jakiego kalibru jest ten widelec i jaka amunicja szczela ?

szofer80 napisał(a):Mój ojciec posiadał broń od zasadniczej służby wojskowej. Praktycznie całe życie dopiero od niedawna z niej zrezygnował, niedawno wprowadzono oczywiście odpłatne badania okresowe. Jedynie kwestie finansowe zadecydowały, badania kosztują bodajże 500 zł. Także mogłem się go przez ten czas o niejedno podpytać i wiem co nieco jak to wygląda w praktyce. Wprowadzenie obligatoryjnych badań można potraktować jako krok ograniczający posiadanie broni.


Znowi bezdie, ze sie Ciebie czepiam !

To, ze Twoj ojciec posiadal, no coz, nie znaczy, ze Ty posiadasz a jeszcze mniej, ze Ty wiesz jak sie go obsluguje i strzela.

szofer80 napisał(a):….wywodzie o odpowiedzialności jaką bierzemy na siebie po ewentualnym zdanym egzaminie m.in. przyrównał posiadanie prawa jazdy do posiadania broni.


Kursantom zawsze powtarzam, ze nie robia kursu na FUN a na licence to kill u podwojnym zerem !
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » poniedziałek 04 lutego 2019, 22:33

zgredziatko napisał(a):Załóżcie wątek o broni i tam produkujcie się. Proste? Proste.
Dziwię się, że moderator/administrator jeszcze nie zrobił porządku.


Wyluzuj stringi, bo widze, ze strasznie Cie uciskaja ! :mrgreen:

@Blacksmith

Mozesz sobie w PL wyrobic pozwolenie, mozesz zabrac bron do Niemiec i tam trenowac na strzelnicach. ZA kilka groszy kupic czy to zeszyt czy to Schießbuch i wpisawac treningi i stemplowac kazdy trening co potwierdza, zeb trenujesz.


Pozwolenie mozesz tez zrobic w Niemczech.


Pneumatyka jest precyzyjna ale tylko w przypadku gdy wydasz sporo kasy na z dopiskiem Match.

JAk masz ochote sie czegos wiecej dowiedziec to PW.

A teraz troche realiow odemnie.

W Normalnych warunkach bron lezy w sejfie. W razie ataku na spokoj miru domowego nie mamy najmniejszej szansy aby na czas otworzyc sejf i wydobyc z niego bron.

W PL przedstawia sie to tak, ze w raze czego postrzelenie kogokolwiek, lacznie z bandyta wieze sie z prokuratorem. Jezeli Prokurator jest nadgorliwy, nie zadko aresztem sledczym I o tym trzeba wiedziec.

Chronionym bedzie sie ewentualnie, gdy ma sie kilku swiadkow, ze bandyta pierwszy otworzyl ogien.
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » wtorek 05 lutego 2019, 00:37

Blacksmith napisał(a):Tak jak gaśnica przyda się na wszelki wypadek, tak i broń gdyby jakieś bandziory z maczetami i siekierami próbowali wedrzeć mi się do chałupy. Nigdy nie wiesz.

A publikacje odnośnie wpływu posiadania broni na bezpieczeństwo w takich przypadkach "nigdy nie wiesz" czytał?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » wtorek 05 lutego 2019, 07:15

Cyryl napisał(a):po co Ci broń?
jeżeli do obrony, to przed zagrożeniem, które warto by wskazać.
bo trudno wydawać broń osobie o błędnym obrazie rzeczywistości, czy o maniakalnym strachu.


Ludzie sa rozni i jak widac niektorych kreci chec " mania ".

Ciezko jest tez wskazac zagrozenie, bo te jezeli jest stale, to sie to pozwolenie dostaje, ale jak sam zauwazyles tych przypadkow jest b. malo.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » wtorek 05 lutego 2019, 11:12

gumik napisał(a):A publikacje odnośnie wpływu posiadania broni na bezpieczeństwo w takich przypadkach "nigdy nie wiesz" czytał?

Przeczytałem. I jest to dość szeroki temat. Nigdy nie pisałem, że gdy da się powszechny dostęp do broni palnej to będzie mniej przestępstw. Ale jestem zdania, że człowiek ma prawo mieć coś konkretnego do obrony.
Poza tym trzeba też odróżniać niektóre rzeczy. Amerykanie to generalnie bardzo wojowniczy naród i faktycznie ciągle tam jakiś furiat się znajdzie. Ale np. w Szwajcarii niemal każdy ma broń i jakoś tam spokój i cisza.
Inna sprawa, że (jak się słyszy) wiele osób nieodpowiednio zabezpiecza broń np. przed dziećmi. Stąd słyszy się o przykrych incydentach. Wielu Amerykanów popełnia też samobójstwa z użyciem broni. Prawda, ale używają w tym celu tej broni bo ją po prostu mają. Gdyby nie mieli to pistolet czy strzelbę zastąpił by sznurek.
ks-rider napisał(a):Mozesz sobie w PL wyrobic pozwolenie, mozesz zabrac bron do Niemiec i tam trenowac na strzelnicach.

Poważnie? Bo coś mi się wierzyć nie chce. Pierwsze słyszę o takiej możliwości.
Cyryl napisał(a):po co Ci broń?
jeżeli do obrony, to przed zagrożeniem, które warto by wskazać.

Jeśli byłbym jakoś bardzo zagrożony. Planowano by zamach na mnie czy coś, to raczej poleciałbym do Argentyny czy innego Paragwaju. Nie możesz zrozumieć, że chodzi o posiadanie broni na wszelki wypadek. Po co Ci gaśnica w aucie? Przecież nie zamierzasz podpalić swojego auta ani chyba nikt Tobie tym nie groził?
Cyryl napisał(a):bo trudno wydawać broń osobie o błędnym obrazie rzeczywistości, czy o maniakalnym strachu.

To ja już nie wiem. To skoro Ty się bardzo boisz i jesteś przeciwnikiem zliberalizowania dostępu do broni, to w takim razie maniakalny strach przed bronią wykazujesz Ty.
Cyryl napisał(a):poza tym jeżeli już coś piszesz, dobrze byłoby, aby to przynajmniej miała coś wspólnego z prawdą, a nie jak zwykle najbardziej aktualne informacje od kolegi z Rumunii, zamiast sprawdzić w źródłach - http://statystyka.policja.pl/st/wybrane ... -2017.html
opisujesz własne wyobrażenie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Wszedłem w link i zobaczyłem też drugą podobną tabelę gdzie już liczby mają się zupełnie inaczej niż w tej tabeli powyżej. Wydane pozwolenia w 2017r. na broń do ochrony osobistej- 323. Do celów sportowych-4910. Kolekcjonerskich-5045. Mam wrażenie, że tabela powyżej uwzględnia osoby którym po zmianie przepisów wydano nowe pozwolenie i liczba 40928 dotyczy wszystkich Polaków, którzy broń do celu ochrony osobistej posiadali już od lat. I chyba tak jest w istocie bo coś nie chce się wierzyć, że w jednym roku wydano prawie 50.000 pozwoleń na ochronę osobistą. Przecież to prawie pół Elbląga. Bzdura i tym linkiem strzeliłeś sobie w kolano. Tabela z dołu już dotyczy rzeczywistych liczb wydanych nowych pozwoleń (wydanych pierwszy raz).

Broń do celów ochrony ochrony osobistej ma tą wadę, że obowiązuje uznaniowość Policji. Możesz nawet spełnić wszystkie kryteria łącznie z udowodnieniem stałego zagrożenia, ale Komendant może powiedzieć: Nie! Natomiast w celach sportowych i kolekcjonerskich po spełnieniu kryteriów pozwolenie wydać muszą.

p.s- Dla pewności wyślę zapytanie do odpowiedniego organu jak jest z tą liczbą pozwoleń bo coś nie wierzę w te około 50.000 pozwoleń na ochronę osobistą... KAŻDEGO ROKU! To by wychodziło, że Polacy tak naprawdę są już uzbrojeni po zęby. Odpowiedź zamieszczę.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » wtorek 05 lutego 2019, 11:57

Blacksmith napisał(a):
gumik napisał(a):A publikacje odnośnie wpływu posiadania broni na bezpieczeństwo w takich przypadkach "nigdy nie wiesz" czytał?

Przeczytałem. I jest to dość szeroki temat. Nigdy nie pisałem, że gdy da się powszechny dostęp do broni palnej to będzie mniej przestępstw. Ale jestem zdania, że człowiek ma prawo mieć coś konkretnego do obrony.
Poza tym trzeba też odróżniać niektóre rzeczy. Amerykanie to generalnie bardzo wojowniczy naród i faktycznie ciągle tam jakiś furiat się znajdzie. Ale np. w Szwajcarii niemal każdy ma broń i jakoś tam spokój i cisza.
Inna sprawa, że (jak się słyszy) wiele osób nieodpowiednio zabezpiecza broń np. przed dziećmi. Stąd słyszy się o przykrych incydentach. Wielu Amerykanów popełnia też samobójstwa z użyciem broni. Prawda, ale używają w tym celu tej broni bo ją po prostu mają. Gdyby nie mieli to pistolet czy strzelbę zastąpił by sznurek.

No właśnie. Temat jest szeroki i na pewno nie czarno-biały. Ale argumenty za tym, że broń dla prywatnych osób w celach obrony ma sens nie są zbyt mocne.
Masz rację, że nie można porównywać Amerykaninów i Polaków "1-1". Nie wiadomo w jaki sposób szerszy dostęp do broni w Polsce miałby skutki. Ale tym bardziej nie można przekonywać, że broń dla Polaka w celu obrony byłaby ok. To jest sprawa do głębszego zbadania.
Co do Szwajcarii, to szczerze nie wiem jaki związek tam ma posiadanie bronii z przestępczością. Pytanie zawsze nasuwa się jedno. Co gdyby dostęp do bronii był tam bardziej restrykcyjny?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » wtorek 05 lutego 2019, 12:11

@Cyryl W pewnym sensie się lekko skompromitowałeś. Podałeś statystyki nie upewniając się co się za nimi kryje. Znowu wyszło na moje.
"Obecnie liczba osób, które posiadają pozwolenie na broń, to 206 tys. osób. W całym 2017 r. wydano pozwolenia ponad 15 tys. osobom. Różnice w liczbie egzemplarzy i pozwoleń wynika z faktu, że niektórzy posiadacze kupują po kilka sztuk broni."

Dane na koniec 2017 r. Dotyczy to ogółu sztuk broni zarejestrowanej w Polsce na stan pod koniec 2017r.
-49 707 egzemplarzy zarejestrowano w celu ochrony osobistej
-10 egzemplarzy do ochrony osób lub mienia
-300 388 egzemplarzy w celach łowieckich
-62 595 egzemplarzy w celach sportowych
-224 egzemplarzy wykorzystywanych w rekonstrukcjach historycznych
-38 780 egzemplarzy kolekcjonerskich
-2447 egzemplarzy pamiątkowych
-2601 egzemplarzy wykorzystywanych w szkoleniach
-161 egzemplarzy zarejestrowanych do innych celów

@gumik- Załóżmy, że masz rację w temacie ochrony osobistej. Ale... Ja bym chciał mieć swoją broń i raz w tygodniu iść z nią na strzelnicę postrzelać, po prostu. Też z uwagi na to, że wynajęcie broni i zakup amunicji na strzelnicach komercyjnych jest baardzo drogim biznesem. Posiadacz broni kupuje amunicję w sklepie dużo taniej. Dlaczego mnie się zmusza do uczestniczenia w regularnych zawodach i obowiązkowo bycia członkiem klubu strzeleckiego? Bez sensu.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » wtorek 05 lutego 2019, 13:19

nie bardzo rozumiem, pisałeś, że zdobycie zezwolenia na broń ze wzglądu na ochronę własną jest prawie niemożliwe, a jednak 41 tysięcy osób zdobyło takie zezwolenie. czy to tak jak z tym łukiem - dla Ciebie za trudne.

- ochrona osobista - 40 928,
- ochrona osób lub mienia (czyli firmy ochroniarskie) - 9.

to co podałeś, to sztuki broni.

czy kiedykolwiek składałeś podanie o zezwolenie na broń?
jeżeli nie to zrób to i wtedy pogadamy, choć uważam że więcej sobie tą bronią zrobisz krzywdy.
jeżeli z podania wyniknie, że Twoje poczucie zagrożenia wynika z psychozy lub jakiś stanów lekowych, to nie skutkuje zamknięciem w psychiatryku, więc nie masz się czego obawiać.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » wtorek 05 lutego 2019, 14:36

Cyryl napisał(a):a jednak 41 tysięcy osób zdobyło takie zezwolenie

Ale to jest ogólna liczba ludzi posiadających w Polsce pozwolenie do celów ochrony osobistej. A nie tylko wydanych w 2017r. Nie wiem czy czytałeś mój komentarz z poprzedniej strony.
41 tysięcy w skali Polskiej populacji to nie jest jakaś imponująca liczba. W tej liczbie jest masa ludzi, którzy takie pozwolenie posiadają od lat. Prawdopodobnie wielu z nich to byli Milicjanci, SB i inne. Być może też kiedyś o pozwolenie do celów ochrony osobistej było łatwiej. Według tabelki ze strony Policji jaką podałeś to liczba uzyskanych pozwoleń obejmujących rok 2017r. wynosi niewiele ponad 300, a więc niewiele w porównaniu do prawie 5.000 wydanych w celach sportowych.

Skompromitowałeś się..... Weź jeszcze raz otwórz link do strony którą podałeś i przeczytaj opisy tabelek.... ZE ZROZUMIENIEM !!! Pierwsza tabelka dotyczy ogółu wydanych pozwoleń ze stanem na dzień 31 grudnia 2017 roku. Napis: "Liczba osób którym wydano pozwolenie na broń (stan na dzień 31 grudnia 2017 r.)"
Druga tabelka dotyczy już pozwoleń, które zostały wydane tylko w roku 2017. Napis: "Liczba osób, którym wydano pozwolenie na broń w 2017 roku."
Tak bardzo byłeś dumny podając tego linka, pisałeś przytyki o czerpaniu informacji od Rumunów. A tutaj wychodzi, że nawet nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co podałeś. I co? I wychodzi na moje, że uzyskanie pozwolenia do ochrony osobistej jest trudne, tak jak pisałem.

Cyryl napisał(a):czy kiedykolwiek składałeś podanie o zezwolenie na broń?
jeżeli nie to zrób to i wtedy pogadamy, choć uważam że więcej sobie tą bronią zrobisz krzywdy.
jeżeli z podania wyniknie, że Twoje poczucie zagrożenia wynika z psychozy lub jakiś stanów lekowych, to nie skutkuje zamknięciem w psychiatryku, więc nie masz się czego obawiać.

Dlaczego piszesz tylko o mnie? Jeśli wyjdzie mi psychoza to trudno, nie dostanę i będziesz się cieszył. Ale chodzi o ogół społeczeństwa.
Będę się starał o broń w celach sportowych lub kolekcjonerskich. I tutaj nie trzeba wykazywać żadnego zagrożenia. Wymagania spełniam. Nie byłem nigdy karany, nie mam żółtych papierów, sąsiedzi mnie poważają (dzielnicowy robi wywiad środowiskowy), itd.
Ostatnio zmieniony wtorek 05 lutego 2019, 15:00 przez Blacksmith, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez gumik » wtorek 05 lutego 2019, 14:58

Blacksmith napisał(a):@gumik- Załóżmy, że masz rację w temacie ochrony osobistej. Ale... Ja bym chciał mieć swoją broń i raz w tygodniu iść z nią na strzelnicę postrzelać, po prostu. Też z uwagi na to, że wynajęcie broni i zakup amunicji na strzelnicach komercyjnych jest baardzo drogim biznesem. Posiadacz broni kupuje amunicję w sklepie dużo taniej. Dlaczego mnie się zmusza do uczestniczenia w regularnych zawodach i obowiązkowo bycia członkiem klubu strzeleckiego? Bez sensu.
Są ku temu racjonalne powody. Skoro ułatwienie dostępu do broni dla ogółu może się wiązać z negatywnymi tego konsekwencjami, to nie ma powodu, żeby to robić. Dla małej garstki osób, które chcą sobie postrzelać dla sportu jest to możliwe. Wiadomo, że nie jest tanie, ale możliwość jest.
Dla analogii: czy należy znieść wszelkie ograniczenia prędkości na drogach dla małej garstki ludzi, którzy są pasjonatami motoryzacji i lubią się poscigac? Mogą pójść na tor. Jest to droższa opcja dla nich, ale mają taką możliwość. (pomijając znikoma ilość takich miejsc w Polsce, ale to już zupełnie inny temat).

A tak w ogóle to jak często chodzisz na strzelnice i jak dużo pieniędzy wydajesz na to miesięcznie? Czy jest to aż tak duży wydatek, żeby rozwiązywać ten problem zupełnie od drugiej strony?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » wtorek 05 lutego 2019, 15:08

znowu nie bardzo rozumiem, jeżeli napisałeś: "dla ochrony osobistej zdobycia zezwolenia jest prawie nie możliwe", to w sumie tych osób powinno być powiedzmy 20-30, ale jest ponad 40 tysięcy.
w 2017 wydano ponad 300 takich zezwoleń, a nie wiadomo ile złożono wniosków.
powiedzmy byli milicjanci w tej chwili mają około 70 lat i pewnie większość z nich nie składa takich podań, ale powiedzmy niech 1/4 tej liczby to byli milicjanci, SB i inni, to składając podanie o broń do celów własnej ochrony musieli składać takie same podanie jak inni, więc musieli podać realne zagrożenie.
a nie wiem czy wiesz, że od 1989 roku (dotyczy, to ważnych w tej chwili zezwoleń) takowe wydają osoby, które przed 1989 rokiem były po drugiej stronie, więc bycie byłym milicjantem nie musi zawsze oznaczać ułatwienia.

Blacksmith napisał(a):...Ja bym chciał mieć swoją broń i raz w tygodniu iść z nią na strzelnicę postrzelać, po prostu. Też z uwagi na to, że wynajęcie broni i zakup amunicji na strzelnicach komercyjnych jest baardzo drogim biznesem...


a ja chciałbym dwa razy w tygodniu pójść na salę z boiskami do siatkówki plażowej i pograć w zimie, ale ponieważ w Polsce są tylko 3 takie hale, to czasem jeżdżę do Spały, czasem do Pragi, a czasem do Berlina, to też jest drogie i jakoś nie wypłakuje żalów na forach.

ale z tego co pisałeś zarabiasz fortunę na obczyźnie, więc kogo jak kogo, ale Ciebie powinno być stać na takie hobby.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » wtorek 05 lutego 2019, 15:20

Ale czepiasz się słówek. Rozumiem, że jesteś Panem prawdy wszelakiej i jeśli coś twierdzisz to tak musi być, i "niemal niemożliwe" to dokładnie liczba w przedziale 30-40 uzyskanych pozwoleń w skali 38 milionowego kraju, a liczba 300 to już coś ponad "niemal niemożliwe". Ale dobra, więc niech Ci będzie, takie pozwolenie nie jest niemal niemożliwe, ale bardzo trudne do uzyskania. Chociaż myślę, że liczba 300 pozwoleń w ciągu roku w skali kraju jest mizerna i o czymś świadczy.

"Zarabiasz fortunę"- Bez przesady. Co prawda byłoby mnie na to stać, ale człowiek ma to do siebie, że chciałby zaoszczędzić jeśli można, prawda? Ubolewam nad tym, że w Polsce jest tak mało hal do piłki plażowej, ale też nad tym, że jest tak mało strzelnic.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » wtorek 05 lutego 2019, 16:49

Blacksmith napisał(a):..."niemal niemożliwe" to dokładnie liczba w przedziale 30-40 uzyskanych pozwoleń w skali 38 milionowego kraju, a liczba 300 to już coś ponad "niemal niemożliwe"...


no tak, ale wydaje mi się, że co roku nie wszyscy z tych 38 milionów składają podanie o broń palną, więc wymieniając skalę, powinieneś oprzeć się na liczbie złożonych podań i tych rozpatrzonych pozytywnie. a z tego co słyszałem (niepotwierdzone dane) odrzucana jest mniej niż połowa.
czyli skuteczność większa niż na egzaminie na prawo jazdy, czyż to nie wspaniałe?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości