BROŃ

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

BROŃ

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 stycznia 2019, 11:49

szofer80 napisał(a):Ciężko o lepsze poszanowanie prawa jak dogłębne zrozumienie jego roli, czyli narzędzia do poprawiania rzeczywistości a nie stawiania prawa na pierwszym miejscu i dostosowywania rzeczywistości do prawa.

p.s. sorry ale uważam Cię za przeciwnika zmian, które nastapiły czego dowód dałeś choćby w ostatnim swoim wpisie.


Aaaaaaaaaa, to tylko patrzec jak narkotyki zostana zalegalizowane aby dostosowac prawo do rzeczywistosci.

Bron tez dac kazdemu aby dostosowac do rzeczywistosci

Ty tak na powaznie ?


Moge byc za zmiana prawa ale gdyjest one namoja korzysc :mrgreen: Bo do tego to sprowadziles !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » poniedziałek 28 stycznia 2019, 11:56

Jeśli narkotyki szkodą to oczywistym jest że nie zostaną dopuszczone do obrotu, nie zostały dopuszczone do tej pory nieprzypadkowo, więc prawo się spisuje w tej materii. Zależy jeszcze jakie narkotyki, bo jeśli policjanci złapią kogoś z miękkimi narkotykami, ukarzą go a później awanse opiją twardym narkotykiem jakim jest wódka to wydaje mi się tu coś nie halo.

Jeśli chodzi o broń to jak najbardziej jestem za liberalizacją prawa do posiadania broni ponieważ jakby ktoś jeszcze nie widział to niech dostrzeże że już dawno czasy się zmieniły, kiedyś to komuna miała każdego rozpracowanego i realnie na siebie brała odpowiedzialność za bezpieczeństwo w przesterzeni publicznej, jeszcze nie dostałeś przydziału na mieszkanie a komuna już wiedziała co masz w piwnicy..... choć jej jeszcze też nie miałeś. W 89 roku uznano że pierwiastek zwierzęcy będzie odgrywać większą rolę w przestrzeni publicznej fundując nam prymitywny ustrój kapitalistyczny a obecna policja już od dawna nie chroni nas przed przestępcami tylko ewentualnie ściga sprawców przestępstw, prewencyjnie działa głównie w obszarze penalizacji w ruchu drogowym, na innych obszarach działania są enigmatyczne, stądteż dziś zachodzi znacznie większa konieczność posiadania broni. dziś jesteśmy społeczeństwem zbyt rozbrojonym, zbyt pacyfistycznym, zagrożeń jest wiele a my powinniśmy mieć prawo do obrony, ludzie chodują niebezpieczne zwierzęta, do lasów wracają drapieżniki całkowicie wytepione lub mocno przetrzebione za komuny dopiero co czytałem że pod Olsztynem majstrów układających rury na wsi sponiewierał śpiący obok i obudzony odyniec, rzucał nimi w górę latali jak kukiełki. ale i tak największe zagrożenie będzie pochodzić od człowieka dziś dużo bardziej prymitywnego jak jeszcze kilka dekad temu. Bowiem zdążyło nam już wyrosnąć pierwsze pokolenie drapieżców i padlinożerców bez żadnego kręgosłupa moralnego urodzonych i całkowicie ukształtowanych przez kapitalizm-kanibalizm.

Ale nie chciałbym już więcej rozwijać wątku bo to nie na temat

cytat:

"Moge byc za zmiana prawa ale gdyjest one namoja korzysc :mrgreen: Bo do tego to sprowadziles !"

Przy zmianie prawa korzyść ma odnieść jak największa grupa ludzi, publiczna jawna dyskusja poprzedzająca zmianę prawa wyklucza odniesienie korzyści jedynie przez wąską grupę interesu. Wąska grupa interesu musi bowiem działać w konspiracji żeby pod przykryciem przemycić korzystne jedynie dla siebie zmiany prawa.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » poniedziałek 28 stycznia 2019, 22:31

szofer80 napisał(a):...dziś zachodzi znacznie większa konieczność posiadania broni...


aby czymś posługiwać się dobrze trzeba ćwiczyć, więc każdy aby umiał się posługiwać bronią w swojej obronie powinien co tydzień odwiedzać strzelnicę.
dodatkowo każdy normalny człowiek z wyjątkiem bandytów i psychopatów ma coś takiego jak bezpiecznik, czyli samoistny sprzeciw do strzelania do drugiego żywego człowieka.

więc jeżeli do Twojego domu włamie się bandyta i wyciągniesz broń, jeżeli w ciągu ostatniego pół roku nie strzelałeś do żywego człowieka, nie masz szans, a on (bandzior) widząc broń w Twoim ręku po prostu zabije Ciebie bez jakichkolwiek skrupułów, jakie masz Ty.
nie będzie się wahał czy to obrona konieczna czy nie uzasadnione użycie broni, bo on przyszedł, aby zabrać Twoje i czy Ty pozostaniesz przy życiu czy zabije Ciebie jest mu całkowicie obojętne.

popatrz na USA ilu bandytów jest rocznie zabijanych w obronie własnej, a ilu ludzi gnie w przypadkowych postrzałach lub dlatego, że nie podobała mi się szkoła, pracodawca, religia czy sąsiad.
poza tym jak dzisiaj chcesz mieć broń, to spełniając odpowiednie warunki takie zezwolenie zdobędziesz.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 stycznia 2019, 22:36

szofer80 napisał(a):Jeśli narkotyki szkodą to oczywistym jest że nie zostaną dopuszczone do obrotu, nie zostały dopuszczone do tej pory nieprzypadkowo, więc prawo się spisuje w tej materii. Zależy jeszcze jakie narkotyki, bo jeśli policjanci złapią kogoś z miękkimi narkotykami, ukarzą go a później awanse opiją twardym narkotykiem jakim jest wódka to wydaje mi się tu coś nie halo.

Jeśli chodzi o broń to jak najbardziej jestem za liberalizacją prawa do posiadania broni ponieważ jakby ktoś jeszcze nie widział to niech dostrzeże że już dawno czasy się zmieniły, kiedyś to komuna miała każdego rozpracowanego i realnie na siebie brała odpowiedzialność za bezpieczeństwo w przesterzeni publicznej, jeszcze nie dostałeś przydziału na mieszkanie a komuna już wiedziała co masz w piwnicy..... choć jej jeszcze też nie miałeś. W 89 roku uznano że pierwiastek zwierzęcy będzie odgrywać większą rolę w przestrzeni publicznej fundując nam prymitywny ustrój kapitalistyczny a obecna policja już od dawna nie chroni nas przed przestępcami tylko ewentualnie ściga sprawców przestępstw, prewencyjnie działa głównie w obszarze penalizacji w ruchu drogowym, na innych obszarach działania są enigmatyczne, stądteż dziś zachodzi znacznie większa konieczność posiadania broni. dziś jesteśmy społeczeństwem zbyt rozbrojonym, zbyt pacyfistycznym, zagrożeń jest wiele a my powinniśmy mieć prawo do obrony, ludzie chodują niebezpieczne zwierzęta, do lasów wracają drapieżniki całkowicie wytepione lub mocno przetrzebione za komuny dopiero co czytałem że pod Olsztynem majstrów układających rury na wsi sponiewierał śpiący obok i obudzony odyniec, rzucał nimi w górę latali jak kukiełki. ale i tak największe zagrożenie będzie pochodzić od człowieka dziś dużo bardziej prymitywnego jak jeszcze kilka dekad temu. Bowiem zdążyło nam już wyrosnąć pierwsze pokolenie drapieżców i padlinożerców bez żadnego kręgosłupa moralnego urodzonych i całkowicie ukształtowanych przez kapitalizm-kanibalizm.

Ale nie chciałbym już więcej rozwijać wątku bo to nie na temat

cytat:

"Moge byc za zmiana prawa ale gdyjest one namoja korzysc :mrgreen: Bo do tego to sprowadziles !"

Przy zmianie prawa korzyść ma odnieść jak największa grupa ludzi, publiczna jawna dyskusja poprzedzająca zmianę prawa wyklucza odniesienie korzyści jedynie przez wąską grupę interesu. Wąska grupa interesu musi bowiem działać w konspiracji żeby pod przykryciem przemycić korzystne jedynie dla siebie zmiany prawa.


o widzisz, wychodzi na to, ze nie jestes inny niz ja ! :mrgreen:

Narkomani wdoopiemamto, ze narkotyki ryja baniak, oni uwazaja, ze sa OK !

Naprawde jako jakis budowlaniec rurociagu biegalbys z ziejacym ogniem kijem aby na wsjakij sluczaj bycw stanie obronic sie przed odyncem ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :help:


Najpierw jeszcze musial bys go " umic " trafic a lajf pokazuje, ze co niektorzy z 5 - ciu metrow w drzwi stodoly nie trafiaja !

Wisienka na torcie jest, ze w PL nie tworzy sie prawa dla wiekszosci a wlasnie dla mniejszosci - ot taki polski paradox ! :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » poniedziałek 28 stycznia 2019, 22:38

nie tacy idioci posiadają w usa broń i kraju nie rozsadzili, tak jak napisałem w państwo bez broni moglismy się pobawić w PRL a dziś sytuacja jest zupełnie inna, przykładowo odpryska ci się podpity obszczymurek na płot i jak mu zwrócisz uwagę to cię zwyzywa, zagrozi pobiciem a nawet smiercią, czasy się zmieniły. a policja go ewentualnie zwinie, wypuści a on ci dom butelkami obrzuca. może mam odpowiadać miłością i gdy leją nadstawiać drugi policzek? to tyle w temacie jak chcę o tym porozmawiać to wybieram inne forum tu kręcą mnie tematy motoryzacyjne.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 stycznia 2019, 22:52

W USA idiotow nie brakuja ale wiekszoscludzi od dziecja jest do tej broni przysposabiana i wie jak sie ja obsluguje aco wazniejsze trafia w cel.

Widzisz, juz po samej odpowiedzi w Twoim ostatnim poscie nie jestes psychicznie " stabilny " abys wogole przez badania przeszedl.


I fakt, ze jakies obszczymury obrzucaja Ci dom butelkami daje Ci prawo strzelac do niech jak do kaczek ?

No siory, dorosnij !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » poniedziałek 28 stycznia 2019, 23:12

Kazdy kto np. posiada prawo jazdy jest na podobnym poziomie opanowania psychicznego jak posiadacz broni-inaczej nie dostałby uprawnień, auto jest tak samo niebezpiecznym narzędziem jak broń palna. Oczywiście wejście w posiadanie broni poprzedziły by różne instruktarze, ja mówię o liberalizacji prawa dostępu do broni a jak by to się miało konkretnie odbyć to jest sprawa otwarta. Jeszcze jeden taki Adamowicz i rozgorzeje temat prawa do obrony.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » wtorek 29 stycznia 2019, 16:24

szofer80 napisał(a):...Oczywiście wejście w posiadanie broni poprzedziły by różne instruktarze, ja mówię o liberalizacji prawa dostępu do broni a jak by to się miało konkretnie odbyć to jest sprawa otwarta. Jeszcze jeden taki Adamowicz i rozgorzeje temat prawa do obrony.


jak ofiara kupi pistolet, to bandyta kałacha, jak ofiara kałacha, bandyta pancerfausta, jak my pancerfausta to on kilogram plastiku itp.

ten wyścig zbrojeń zawsze przegrasz, bo Ty prowadzisz normalne życie, a jego zawodem jest zabijanie.
chyba że zaczniesz zabijać wyprzedająco każdego podejrzanego.
ja nie chcę takiego życia.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » wtorek 29 stycznia 2019, 19:17

Wbrew pozorom uzyskanie pozwolenia na broń nie jest dzisiaj takie trudne. Najprostsza droga: Zapisanie się do klubu kolekcjonerów broni (wszystko zdalnie), badania lekarskie, egzamin teoretyczno-praktyczny na Policji i pozwolenie uzyskujemy. W przypadku pozwolenia sportowego i kolekcjonerskiego nie ma już uznaniowości Policji.

p.s- Mam nadzieję, że spotkamy się na strzelnicy :wink2:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » wtorek 29 stycznia 2019, 21:42

jak już kiedyś napisałem kolego, broń nie jest dla Ciebie.
jeżeli podczas egzaminu egzaminator zwracając uwagę, że zamiast wyrażenia "maska" masz używać "pokrywa silnika" i to wystarczyło, żeby Twoją psyche rozchwiać na tyle, że nie byłeś w stanie precyzyjnie nacisnąć pedał gazu i sprzęgła, nie mówiąc już o jeździe po łuku.
oczywiście jak to określiłeś zachował się w sposób chamski.

jeżeli więc do Twojego domu przyjdzie bandyta, to podejrzewam, że nie będzie przestrzegał zasad savoir-vivre-u, a to jak postąpił egzaminator wyda Ci się szczytem dobrego wychowania.
nie wiem czy wiesz, ale spust broni palnej jest w najczęściej bardziej czuły niż pedał sprzęgła lub hamulca większości aut.
więc lepiej oddaj dobrowolnie tą broń, bo jeszcze komuś zrobisz krzywdę lub sam sobie odstrzelisz to i owo.

szofer80 napisał(a):...naprawdę osiągam w niej rekordowe wyniki a mam naprawdę wymagające gry zręcznościowe w których czas na reakcję jest naprawdę mały...

teraz gry są uprawiane jak sport i są w tym nawet spore pieniądze, więc nie lepiej abyś zajął się nimi zawodowo, jeżeli tak wyrastasz ponad innych?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » wtorek 29 stycznia 2019, 22:06

nie wysnuwaj za daleko idących wniosków
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez ks-rider » środa 30 stycznia 2019, 00:18

Blacksmith napisał(a):Wbrew pozorom uzyskanie pozwolenia na broń nie jest dzisiaj takie trudne. Najprostsza droga: Zapisanie się do klubu kolekcjonerów broni (wszystko zdalnie), badania lekarskie, egzamin teoretyczno-praktyczny na Policji i pozwolenie uzyskujemy. W przypadku pozwolenia sportowego i kolekcjonerskiego nie ma już uznaniowości Policji.

p.s- Mam nadzieję, że spotkamy się na strzelnicy :wink2:



Najprosciej to jest przyslac sobie do domu czarnoprochowca.


Egzamin kolekcjonerski to akurat najtrudniejszy egzamin, no ale jak do kazdego egzaminu mozna sie przygotowac i zdac.


Tyle, ze jak wprowadza nowelizacje, to im sie moze poypac, bo nie beda mieli gduie tejbroni uzyc, co najwyzej kolekcjonowac ! :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » środa 30 stycznia 2019, 10:51

ks-rider napisał(a):Najprosciej to jest przyslac sobie do domu czarnoprochowca.

Prawda. Ale z tym konkretnym typem broni jest moim zdaniem za dużo zachodu. Załadowanie trwa dosyć długo. No i jest to tylko typ rewolweru.

ks-rider napisał(a):Tyle, ze jak wprowadza nowelizacje, to im sie moze poypac, bo nie beda mieli gduie tejbroni uzyc, co najwyzej kolekcjonowac ! :mrgreen:

Tak. To jest ryzyko, że zmienią przepis, że nie będzie można z pozwoleniem kolekcjonerskim iść na strzelnicę. Ale myślę, że w obliczu parcia na liberalizację broni nie zastosują tego.

Cyryl napisał(a):jeżeli więc do Twojego domu przyjdzie bandyta, to podejrzewam, że nie będzie przestrzegał zasad savoir-vivre-u,

Nie wiem czy wiesz, ale zmieniły się niedawno przepisy o ochronie miru domowego. Obrońca domu ma teraz większe prawa do obrony. Myślę, że mógłbym obecnie takiego bandytę zastrzelić. Ale jeszcze zgłębię temat.

Co do odstrzelenia sobie tego i owego to cóż.... moje ryzyko. Tak samo jak jeżdżąc autem zawsze przecież ryzykujesz. Nie zawsze można stracić życie na drodze ze swojej winy.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » środa 30 stycznia 2019, 12:56

Blacksmith napisał(a):...Myślę, że mógłbym obecnie takiego bandytę zastrzelić...


no ale jak egzaminator Cię tak zestresował, że nie byłeś w stanie wcisnąć sprzęgła i hamulca z odpowiednią precyzją, to jak w obecności bandyty (bandycki napad jest chyba większym stresem niż egzamin na prawo jazdy) wyciągniesz broń i naciśniesz na spust?

no chyba że sam napadasz i masz w tym duże doświadczenie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » środa 30 stycznia 2019, 15:58

zaczynam podejrzewać, że masz jakieś rozdwojenie jaźni.

bo z jednej strony sam przedstawiasz się jako człowiek pewny siebie, o mocnej psychice, taki pistolet, nawet w dosłownym słowa tego znaczeniu.

ale z drugiej w prawdziwym życiu, jedna ostrzejsza uwaga egzaminatora spowodowała całkowite rozbicie psychiki, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie.

który jesteś prawdziwy?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości