Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez kimika » niedziela 24 lutego 2019, 13:26

Czy warto? Autko tylko do celów własnych i dojazd. Podobno znacznie łatwiej zdać to w Word, niż tradycyjnym. Polacy nadal sie tego panicznie boja, ale jeśli na manualnej skrzyni biegów mi nie wychodzi?
kimika
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 23 lutego 2018, 13:27

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez gumik » niedziela 24 lutego 2019, 13:31

Jeśli zupełnie nie możesz sobie poradzić z manualem, to czemu nie? Będziesz mogła jeździć tylko na automacie. Lepsze to niż nie jeżdżenie w ogóle. W niektórych krajach nikt nie jeździ na manualu i żyją.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez kimika » niedziela 24 lutego 2019, 13:34

To prawda. Wiele osób, które znam zrezygnowało z tradycyjnej skrzyni biegów i jeżdżą automatem.
Dla mnie problemem jest gasnący silnik. Tragedie na przejazdach kolejowych mnie przerażają. Jest to dla mnie trauma po prostu.
Ale słyszałam, ze dla początkującego kierowcy moze to być niebezpieczne, bo zbyt łatwo sie kieruje autem i można uśpić czujność na drodze.
kimika
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 23 lutego 2018, 13:27

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez zgredziatko » niedziela 24 lutego 2019, 13:49

Polacy nie boją auotmatu Ale po co później ograniczać się tylko do automatu? Poza tym nie trudno nauczyć się obsługi manualu
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez kimika » niedziela 24 lutego 2019, 14:01

zgredziatko napisał(a):Polacy nie boją auotmatu Ale po co później ograniczać się tylko do automatu? Poza tym nie trudno nauczyć się obsługi manualu



Dla niektórych trudno. Mi gaśnie silnik.
kimika
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 23 lutego 2018, 13:27

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez gumik » niedziela 24 lutego 2019, 14:16

kimika napisał(a):Ale słyszałam, ze dla początkującego kierowcy moze to być niebezpieczne, bo zbyt łatwo sie kieruje autem i można uśpić czujność na drodze.

Nie słyszałem nigdy czegoś takiego. Moim zdaniem automat ułatwia skupić się na tym co istotne, czyli na obserwacji drogi, znakow, innych kierujących, pieszych, a nie na bezsensownym zmienianiu biegów. Szczególnie w jeździe miejskiej gdzie biegi trzeba zmieniać co chwilę.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez zgredziatko » niedziela 24 lutego 2019, 14:46

@kimika: zapewne wina słabego naciskania gazu, a nie manualu
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez Cyryl » niedziela 24 lutego 2019, 15:20

w firmie z którą współpracuję są dwa automaty, najczęściej osoby zgłaszające się na nie, są z ograniczeniami ruchowymi, a zdarza się bardzo niewielka część żeby sobie uprościć.
natomiast dużo kandydatów na B+E (pod łódkę, czy konie) jeździ automatami od wielu lat i jak sami mówią, nigdy już w życiu nie kupią auta z manualną skrzynią biegów.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez kimika » niedziela 24 lutego 2019, 15:29

Cyryl napisał(a):w firmie z którą współpracuję są dwa automaty, najczęściej osoby zgłaszające się na nie, są z ograniczeniami ruchowymi, a zdarza się bardzo niewielka część żeby sobie uprościć.
natomiast dużo kandydatów na B+E (pod łódkę, czy konie) jeździ automatami od wielu lat i jak sami mówią, nigdy już w życiu nie kupią auta z manualną skrzynią biegów.



A gdzie we Wrocku takie szkoły? Wszystkie maja z manualna skrzybia biegów, a jak sie zdarzy to jedno autko dla wielu kursantów ...
kimika
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 23 lutego 2018, 13:27

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez zgredziatko » niedziela 24 lutego 2019, 15:32

@kimika: i dlatego trzeba robić tylko automat, bo ktoś jest zadowolony? A jak Ci przyjdzie jechać manualem to co wtedy? Zrezygnujesz? Czy będziesz żałować, że Ci nie chciało się? Poza tym nadal dużo aut ma manual
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez kimika » niedziela 24 lutego 2019, 15:37

zgredziatko napisał(a):@kimika: i dlatego trzeba robić tylko automat, bo ktoś jest zadowolony? A jak Ci przyjdzie jechać manualem to co wtedy? Zrezygnujesz? Czy będziesz żałować, że Ci nie chciało się? Poza tym nadal dużo aut ma manual



Odbyłam cały kurs na manulu. Gaśnie mi silnik w wyniku stresu. Nie da sie tego opanować.
kimika
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 23 lutego 2018, 13:27

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez gumik » niedziela 24 lutego 2019, 15:47

zgredziatko napisał(a): A jak Ci przyjdzie jechać manualem to co wtedy? Zrezygnujesz? Czy będziesz żałować, że Ci nie chciało się? Poza tym nadal dużo aut ma manual

A jak jej przyjdzie jechać autobusem? A jak jej przyjdzie jechać czołgiem? Bez przesady. Jeśli ktoś ma problem z manualem, to po co się męczyć? Niektórzy używają samochodu tylko i wyłącznie jako środek transportu. Mogą być mistrzami w innej dziedzinie, a akurat samochodem jeździć tylko przeciętnie. Nie żyjemy w buszu. Jak jest potrzeba to jest komunikacja, taxi, Uber, znajomi. Szkoda tracić czasu i nerwów na naukę manuala, jeśli nie idzie, bo a nuż się przyda. Lepiej przeznaczyć ten czas, który trzeba by poświęcić na naukę manuala na np. kurs udzielania pierwszej pomocy. Prędzej a nuż się przyda.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez zgredziatko » niedziela 24 lutego 2019, 16:40

@gumik: pierwsza pomoc nigdy do tej pory nie była mi potrzebna, a pj robiłem ponad 20 lat temu.. A jazda manualem nie jest trudna. Tylko trzeba chcieć.
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez gumik » niedziela 24 lutego 2019, 16:44

zgredziatko napisał(a):A jazda manualem nie jest trudna. Tylko trzeba chcieć.
A czy trzeba jeśli się nie chce? ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Prawo jazdy na automatycznej skrzyni biegów?

Postprzez Cyryl » niedziela 24 lutego 2019, 18:45

gumik napisał(a):...A jak jej przyjdzie jechać autobusem?...


i tu może być zaskoczenie.
otóż wrocławska fabryka autobusów Volvo, nie produkuje już od ponad 5 lat autobusów z manualną skrzynią biegów. co więcej - manual nie jest dostępny nawet jako dodatkowe wyposażenie za dopłatą.
podobnie rzecz się ma z pojazdami w transporcie dalekobieżnym, które również wszystkie są wyposażone w automatyczne skrzynie biegów, ale w niektórych firmach można zamówić z manualną skrzynią. w tych firmach, które produkują na wschód (Volvo, Scania).

w firmie z którą współpracuję jest ciągnik siodłowy z prawdziwego zdarzenia MAN TGX, oczywiście z automatyczną skrzynią biegów.
osoby po egzaminie C+E na kursie jeździli pojazdem MAN TGL, czyli samochodem dystrybucyjnym, więc jazda ciągnikiem siodłowym to zupełnie inna bajka, oczywiście z naczepą to jeszcze inaczej.
więc trafia się ludzi tak średnio na 10h tygodniowo na jazdy doszkalające.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 115 gości