Wypowiedź Roku 2019

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez szymonix » poniedziałek 16 września 2019, 13:01

yorki napisał(a):popierdzielalem czymś takim bez uprawnień

W wojsku nie musiałeś mieć uprawnień (takich jak w cywilu) - rozkaz wystarczył..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez Cyryl » wtorek 17 września 2019, 08:37

Star w wojsku, jak i inne Stary w cywilu oraz inne pojazdy ciężarowe mogą warunkowo przewozić pasażerów poza kabiną.
warunkiem są przystosowane ławki, pasażerowie nie mogą być przewożeni między ładunkiem, a przednią ścianą skrzyni ładunkowej, pojazd nie może przekraczać prędkości 50km/h podczas przewozu pasażerów.
pojazd nie staje się z powodu przewożenia większej ilości osób niż 9 automatycznie autobusem, ale nadal pozostaje pojazdem ciężarowym.

to wszystko co mi przyszło do głowy bez sprawdzania w przepisach.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez yorki » wtorek 17 września 2019, 12:47

Cyryl napisał(a):pojazd nie staje się z powodu przewożenia większej ilości osób niż 9 automatycznie autobusem, ale nadal pozostaje pojazdem ciężarowym.

I dokładnie to miałem na myśli, wklejając cytat Henqa. :)
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez Henq » wtorek 17 września 2019, 15:20

@Cyryl pojazd przystosowany do przewozu więcej niż 9 osób to autobus takie są przepisy.

Specjalnie dla fachowca @yorki:

ObrazekAutobus Sztabowy AS-2 na STAR-266
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez yorki » wtorek 17 września 2019, 19:37

Henq napisał(a):Specjalnie dla fachowca @yorki

Nie podlizuj się.
I tak nie zmienię zdania o tobie.

Człowieku, ty nawet nie rozumiesz z czego się nabijam.

Autobusem na podwoziu Stara był np. Osinobus,
Autobusy szkolne w USA też wyglądają jakby były przerobione z ciężarówki.

Ale pojazd nie może być jednocześnie samochodem ciężarowym i autobusem.
Albo - albo.

Wstawienie ławek na pakę nie wystarczy.
Dotarło ?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez Cyryl » wtorek 17 września 2019, 19:41

Henq napisał(a):@Cyryl pojazd przystosowany do przewozu więcej niż 9 osób to autobus takie są przepisy.


masz rację, ale jest to POJAZD przystosowany do przewożenia osób (więcej niż 9) i jest autobusem, ale nie pojazdem ciężarowym.

pojazd ciężarowy przystosowany do przewozu pasażerów poza kabiną pozostaje pojazdem ciężarowym, niezależnie od tego, czy na "pace" będzie przewoził 5, czy 20 osób.

wracając do Twojej wypowiedzi:
skąd mieliśmy wiedzieć, że masz na myśli akurat Stara sztabowego?
na jeden taki pojazd w wojsku przypadało pewnie z 50 takich do przewożenia żołnierzy.
koło mnie były dwie szkoły oficerskie (teraz to jest jedna) i Stary (a ostatnio pojazdy ciężarowe innych marek) przewożące kadetów widzi się co drugi dzień, ale pojazdu sztabowego jakoś nie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez Henq » wtorek 17 września 2019, 22:23

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):Specjalnie dla fachowca @yorki

Nie podlizuj się.
I tak nie zmienię zdania o tobie.
:lol: podlizywać :lol: nie ma komu :help:
Facet ty sobie sam zaprzeczasz więc wiesz jakie mam zdanie o tobie i takich pseudofachowcach :dumb:

yorki napisał(a):Człowieku, ty nawet nie rozumiesz z czego się nabijam.

Autobusem na podwoziu Stara był np. Osinobus,
Autobusy szkolne w USA też wyglądają jakby były przerobione z ciężarówki.
ty sam nie rozumiesz z czego się nabijasz. chciałeś byś śmieszny znów ci nie wyszło, albo pogrążasz się w przepisach, albo brylujesz razem z jeszcze jednym genialny w wątkach które mają tyle wspólnego z przepisami drogowymi co zupa pomidorowa....

yorki napisał(a):Ale pojazd nie może być jednocześnie samochodem ciężarowym i autobusem.
Albo - albo.
nie każdy pojazd ciężarowy to autobus dalej nie ogarniasz? ależ mi przykro...

yorki napisał(a):Wstawienie ławek na pakę nie wystarczy.
Dotarło ?
pojazd przeznaczony do przewozu więcej niż 9 osób to autobus dotarło czy dalej będziesz robił z siebie pośmiewisko? Ależ ty obracasz kota ogonem a wystarczy tylko ci udowodnić, że nie masz pojęcia o czym piszesz...


Cyryl napisał(a):
Henq napisał(a):@Cyryl pojazd przystosowany do przewozu więcej niż 9 osób to autobus takie są przepisy.


masz rację, ale jest to POJAZD przystosowany do przewożenia osób (więcej niż 9) i jest autobusem, ale nie pojazdem ciężarowym.

pojazd ciężarowy przystosowany do przewozu pasażerów poza kabiną pozostaje pojazdem ciężarowym, niezależnie od tego, czy na "pace" będzie przewoził 5, czy 20 osób.
co ty znów pleciesz? 5 nie, 6 nie, 7 nie, 8 nie, 9 też nie, ale pojazd ciężarowy przystosowany do przewożenia więcej niż 9 osób jest autobusem definicja autobusu człowieku :help: po raz kolejny się pytam jak ty tych przepisów uczysz skoro sam ich nie znasz?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez yorki » środa 18 września 2019, 01:01

Każdy pojazd posieda dowód rejestracyjny, w nim pod literką "J" zakodowana jest kategoria pojazdu.
Dla sam. przeznaczonego do przewozu osób występuje literka M z cyfrą, a dla pojazdów ciężarowych N z cyfrą.
Cyframi już nie będę ci mącić w głowie.
Ale dla autobusu będzie to literka "M", a dla ciężarówki "N"
Kombinacji M/N - NIE MA!

Ten wynalazek co pokazałeś, to pojazd specjalny na podwoziu ciężarowym.
Gdyby to był autobus, to miałby rejestrację UDxxxx.

DOTARŁO ?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez Cyryl » środa 18 września 2019, 06:59

nie bardzo dokładnie przeczytałeś:
napisałem - "pojazd ciężarowy przystosowany do przewozu osób poza kabiną kierowcy",

aby przewozić osoby poza kabiną w dowolnej liczbie nawet ponad 9 osób pojazdem ciężarowym muszą być określone warunki, które są zawarte w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów art. 10 - "Warunki dodatkowe dla samochodu ciężarowego przystosowanego do przewozu osób".

między innymi:
"Samochód ciężarowy przewożący osoby poza kabiną kierowcy lub pomieszczeniem do tego przeznaczonym powinien
być oznakowany:
1) z przodu – napisem „PRZEWÓZ OSÓB” barwy czarnej na białym tle, umieszczonym na prostokątnej tablicy o powierzchni
co najmniej 800 cm2;"


więc nawet jeżeli do tego przysłowiowego Stara wstawimy ławki dla 30 osób i przewozimy je, w dalszym ciągu ten pojazd jest pojazdem ciężarowym, a nie staje się autobusem.
pojazd ten jest przystosowany WARUNKOWO do przewozu osób nawet w liczbie ponad 9, cały czas pozostaje pojazdem ciężarowym.
kierowca nie musi posiadać kat. D, wystarczy C.

to co pokazałeś na zdjęciu, jeżeli mamy być bardzo dokładni, nazywa się:
pojazd używany do celów specjalnych - "pojazd samochodowy przystosowany w sposób szczególny do przewozu osób lub ładunków, używany przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, Policję, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencję Wywiadu, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, Służbę Wywiadu Wojskowego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną, Służbę Celno-Skarbową, jednostki ochrony przeciwpożarowej, Inspekcję Transportu Drogowego i Służbę Więzienną;"
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez ks-rider » środa 18 września 2019, 23:07

Cyryl napisał(a):Star w wojsku, jak i inne Stary w cywilu oraz inne pojazdy ciężarowe mogą warunkowo przewozić pasażerów poza kabiną.
warunkiem są przystosowane ławki, pasażerowie nie mogą być przewożeni między ładunkiem, a przednią ścianą skrzyni ładunkowej, pojazd nie może przekraczać prędkości 50km/h podczas przewozu pasażerów.
pojazd nie staje się z powodu przewożenia większej ilości osób niż 9 automatycznie autobusem, ale nadal pozostaje pojazdem ciężarowym.

to wszystko co mi przyszło do głowy bez sprawdzania w przepisach.


Kwestia wojska :mrgreen:

Ja w wojsku jezdzilem MAN'em ( rocznik 1962 - trawil wszystko co mu sie wlalo
poza woda :mrgreen: ). Marcedes byl i Iveco.

Na pace mielismy dwa rzedy lawek wzdluz paki ktore mocowane byly na srodku, siedzialo sie do siebie plecami a na pace bylo 16 chlopa. :mrgreen:

Aaaaaa, rejestracja zaczynala sie na "Y " - liczy sie ? :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez Cyryl » piątek 20 września 2019, 06:21

ponieważ nie miałem do czynienia z pojazdem sztabowym pokazanym na zdjęciu zapytałem kolegę z wojska.
pojazd sztabowy (była jeszcze wersja będąca polowym warsztatem) nie służył do przewożenia osób poza kabiną, bo sztabowcy mieli od tego swoje pojazdy (terenowe najczęściej), służył jako punkt dowodzenia.
pracowali w nim, gdy ten pojazd stał i został podłączony do różnych urządzeń.
jednak nie słyszał o wersji dla ponad 9 osób, tam były biurka, pulpity z różnymi urządzeniami sterowniczymi, więc przestrzeń była za mała dla ponad 9 osób.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez yorki » piątek 20 września 2019, 10:16

Myślę, że temat wyjaśniony.
A jako puente wstawię cytat z Potopu....

....żeśmy z panem Michałem Bohuna na śmierć usiekli... :mrgreen:
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez ks-rider » piątek 20 września 2019, 13:57

yorki napisał(a):Myślę, że temat wyjaśniony.
A jako puente wstawię cytat z Potopu....

....żeśmy z panem Michałem Bohuna na śmierć usiekli... :mrgreen:


JA bym zacytowal

- Koncz Wasc, wstydu oszczedz ! :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez Cyryl » poniedziałek 23 września 2019, 08:55

zainteresował mnie ten pojazd sztabowy, więc dowiedziałem się trochę więcej.

były różne wersje, ale w każdej osoby mogły być przewożone tylko w kabinie kierowcy.
najczęściej występującą wersją zabudowy wnętrza był na środku stół z mapami, siedziska dookoła, za firanką baniak z wodą umywalka, ale toalety nie było (saperka i do lasu - wersja dla tych bardziej kulturalnych).
najczęściej pracowały w nim cztery osoby.
ponieważ wielkość skrzyni ładunkowej nie jest większa od wnętrza kampera, to ponad 9 osób miałoby spore kłopoty ze zmieszczeniem się, nie mówiąc o jakiejkolwiek pracy.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypowiedź Roku 2019

Postprzez Henq » czwartek 03 października 2019, 20:18

prosiłem o wydzielenie i wysprzatanie tego wątku, kiedy w końcu moderator się tym zajmie?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości