Jak z tymi egzaminami??

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Jak z tymi egzaminami??

Postprzez Cedojr » poniedziałek 04 czerwca 2018, 14:22

Cześć wszsytkim

Pytanie do zorientowanych , to prawda że na egzaminie jest eco driving???
Jak to wygląda , tzn co jest oceniane??
Cedojr
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 20 kwietnia 2018, 19:01

Re: Jak z tymi egzaminami??

Postprzez rpa » środa 06 czerwca 2018, 17:17

Ecodriving na egzaminie to przede wszystkim zwrócona uwaga na jazdę na odpowiednich obrotach (bodajże standardem jest zmiana biegu na wyższy poniżej 2800) oraz na hamowanie silnikiem, co sprowadza się do hamowania przez pełną sekwencję redukcji (5)-4-3-2-0 przy każdej sensownej okazji, czyli głównie widząc w oddali czerwone światło.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Jak z tymi egzaminami??

Postprzez slawkok » czwartek 07 czerwca 2018, 20:30

Muszę powiedzieć, że nie wiedziałem o tym eco driving. Nie bez przyczyny mówi się o tym, że nauka trwa całe życie.
slawkok
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2018, 20:26

Re: Jak z tymi egzaminami??

Postprzez Mateuo » czwartek 19 lipca 2018, 11:11

I jak? Będę ponownie zdawał prawko po dłuższym czasie. Jest się czego obawiać? Ten eco driving faktycznie taki straszny ja go malują?
Mateuo
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 18 lipca 2018, 13:53

Re: Jak z tymi egzaminami??

Postprzez kolezankafilizanka » sobota 04 sierpnia 2018, 13:12

Mateuo napisał(a):I jak? Będę ponownie zdawał prawko po dłuższym czasie. Jest się czego obawiać? Ten eco driving faktycznie taki straszny ja go malują?


Nie.

Jak powiedział mój instruktor, on przecież tych zasad uczył od zawsze, zanim w ministerstwie wymyślili "ecodriving".

Musisz jechać tak, żeby szanować auto i żeby oszczędzać paliwo. Np. nie "piłować" na dwójce przy prędkości 40 km/h. Na początku człowiek patrzy na prędkość albo na obrotomierz, a jak już zna auto, to słyszy dobrze pracę silnika i do tego dobiera biegi: żeby nie wyło, nie szarpało, a dało się wykonać płynnie manewr. Ja nie mam obrotomierza i działam tylko "na słuch".
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak z tymi egzaminami??

Postprzez szymonix » niedziela 05 sierpnia 2018, 12:03

rpa napisał(a):hamowanie silnikiem, co sprowadza się do hamowania przez pełną sekwencję redukcji (5)-4-3-2-0 przy każdej sensownej okazji,

Tylko, że w opisach "ecodrivingu" takiego wpisu niema (sensowna okazja) czyli w/g autorów - zawsze.. A ja uważam wręcz odwrotnie - w sytuacji jak piszesz, z daleka widząc czerwone światło lub STOP hamuję silnikiem ale na tym biegu jaki mam . Nie robię szalonej redukcji 5-4-3-2-1-0. Bo po co?? Moment przed zatrzymaniem wciskam sprzęgło i zatrzymuję auto. Wtedy włączam bieg jaki potrzebuję.
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Jak z tymi egzaminami??

Postprzez szerszon » niedziela 05 sierpnia 2018, 16:09

szymonix napisał(a): Nie robię szalonej redukcji 5-4-3-2-1-0. Bo po co?? .
W takim przypadku i tak sprzęgło jest wiecej w podłodze niż tego hamowania silnikiem. :lol: :lol: :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Jak z tymi egzaminami??

Postprzez gumik » niedziela 05 sierpnia 2018, 21:03

Ogólnie sa dwie szkoły. Jedni mówią, zeby redukować az do 2. Drudzy mówią, ze "teraz juz sie tak nie jeździ". Gdzie lezy prawda? Pewnie gdzieś po środku.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Jak z tymi egzaminami??

Postprzez kolezankafilizanka » poniedziałek 06 sierpnia 2018, 08:48

gumik napisał(a):Ogólnie sa dwie szkoły. Jedni mówią, zeby redukować az do 2. Drudzy mówią, ze "teraz juz sie tak nie jeździ". Gdzie lezy prawda? Pewnie gdzieś po środku.


No, u nas do dwójki redukowało się wtedy, kiedy trzeba było dojechać do jakiegoś punktu, gdzie była sytuacja niepewna/ przejściowa: prawdopodobne, że i tak trzeba będzie ruszyć, np. jest czerwone, ale zaraz zgaśnie. Jak sytuacja była jasna: zapowiada się czerwone lub korek, to hamowanie do zera na tym biegu, który akurat był.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości