zawieszone prawko

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

zawieszone prawko

Postprzez marchwio » środa 23 maja 2018, 10:29

Witam,
szukam podpowiedzi w sprawie mojego problemu : wydział komunikacji zawiesił mi uprawnienia z powodu choroby i skierował na badania. Lekarz orzecznik poinformował mnie, że owe badania mogę zrobić dopiero po upływie 2 lat od dnia wystąpienia choroby (czyli za 9 miesiącach). Jednak wydział komunikacji każe mi przedstawić badania do końca tego miesiąca. Czy wobec tego będę musiał zdawać ponownie egzamin po przekroczeniu daty 1 roku. Urzędnicy kazali mi tylko dostarczyć dokumenty do wydziału na podstawie wezwania.
marchwio
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 22 maja 2018, 21:30

Re: zawieszone prawko

Postprzez jasper1 » piątek 25 maja 2018, 16:39

Lekarz orzecznik wprowadził Cię w błąd lub źle go zrozumiałeś.
Chodziło pewnie o to, że na orzeczenie o braku przeciwwskazań masz szansę dopiero po dwóch latach od wystąpienia choroby. W takiej sytuacji badanie osoby ubiegającej się o uprawnienia nie ma wcześniej sensu. Jednak w Twojej sytuacji lekarz orzecznik powinien Cię zbadać i wystawić orzeczenie o istnieniu przeciwwskazań do kierowania pojazdami oraz wyznaczyć w orzeczeniu termin kolejnego badania za te 9 miesięcy, o których Ci powiedział. Ponosisz koszt badania. Następnie nie odwołujesz się od orzeczenia lekarskiego, dostarczasz je do WK. Po dostarczeniu orzeczenia cofną Ci uprawnienia, a ich przywrócenie będzie możliwe po ustaniu przyczyny cofnięcia, czyli dostarczeniu kolejnego orzeczenia, tym razem już o braku przeciwwskazań i wniesieniu opłaty ewidencyjnej. Starosta działa wtedy na mocy art. 102 ust. 1.3)a i ust.2 UoKP.

Jeśli nie dostarczysz orzeczenia od lekarza w wyznaczonym terminie i minie rok od zawieszenia uprawnień, to faktycznie czeka Cię egzamin kontrolny. Starosta działa wtedy na mocy art.103 ust. 1.1)a) i ust. 3.

Tak to powinno być zgodnie z moją wiedzą, ale dopytaj o wszystko jeszcze raz dokładnie w swoim wydziale komunikacji, bo interpretacje Ustawy o kierujących w różnych starostwach bywają różne.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości