problem z jazdą

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

problem z jazdą

Postprzez jadziola » środa 16 maja 2018, 12:01

Cześć, mam na imię Jadzia mam 20 lat.
Mam problem i licze na to że coś mi podpowiecie.
Jestem w trakcie kursu i mam problem z jazdą, odkąd zaczęłam kurs. Otóż chodzi o to, że trudno mi pojechać autem środkiem pasa ruchu, czyli poprawnie. Tzn, pojadę ale po przejechaniu kilkunastu metrów zjeżdżam do osi jezdni, bądź też jadę zbyt blisko prawej strony, nie mam pojęcia jak jechać prawidło ... noszę okulary, ze względu na wadę wzroku, czyli zez i co za tym idzie jednooczność, jednak okuliści nie widzą przeciwwskazań do prowadzenia auta, oczywiście amatorsko, a teraz już sama nie wiem, czy to jest związane z wadą wzroku, czy po prostu robię coś nie tak.
Instruktorzy nie mówią, co mam robić, żeby jechać prawidłowo, tylko każą zjeżdżać do lewej, bądź prawej i to w zasadzie tyle, z wszelkimi innymi manewrami radze sobie dość dobrze.
jadziola
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 maja 2018, 22:17

Re: problem z jazdą

Postprzez OskHerkules » niedziela 20 maja 2018, 18:38

Nie wiem na jakim etapie jest Pani jeżeli chodzi o szkolenie znaczy ile godzin ma Pani już za sobą.
Początki są ciężkie jeżeli chodzi o naukę jazdy ale po jakimś czasie wszystko powinno się ułożyć :)
Powodów może być bardzo wiele. Możliwe, że podczas jazdy patrzy Pani zbyt długo w prawe bądź lewe lusterko, częsta przypadłość początkujących kierowców i wtedy stracimy kontakt z tym co dzieje się przed nami. Niektórzy instruktorzy, nie wiem czemu swoją drogą ale uczą wyczuwania odległości od prawego krawężnika poprzez patrzenie w prawe lusterko. Uważam to za totalną bzdurę ale takie sytuacje mają miejsce.
Może nie kontrolować Pani toru jazdy auto poprzez złe ułożenie rąk na kierownicy.
Możliwe, że podczas zmiany biegów ma Pani odruch ściskania lewej reki zbyt mocno na kierownicy i ściągania kierownicy w dół również częsta przypadłość początkujących kierowców. Proponuję wtedy gdzieś poćwiczyć na drogach gdzie natężenie ruchu jest znikome jazdę mając jedną rękę na kierownicy. Wiadomo nie jeździmy trzymając jedną rękę na kierownicy ale sama zmiana biegów wymusza na nas takie zachowanie zatem warto to poćwiczyć , robimy to dla dobra nauki:)))).
pozdrawiam Nauka Jazdy Herkules Gdańsk

PS. Swoje prawo jazdy najlepiej powierzyć osobą które się na tym znają
www.osk-herkules.pl
OskHerkules
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2018, 22:28
Lokalizacja: Gdańsk ul. Jana Heweliusza 11/13 80-890 gdańsk


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości