Zespół Tourette'a a prawo jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Zespół Tourette'a a prawo jazdy

Postprzez wolfgur » niedziela 15 kwietnia 2018, 10:06

Witam

Mam pytanie czy ktoś napotkał się z takim jakby "problem". Mianowicie mówiąc mam 22 lata i choruje na zespół tourette'a od 15 lat, jest to bardzo niskie stadium. Dziś miałem pierwszą lekcje praktyczną i instruktor wypatrzył to u mnie, na szczęście był miły i polecił mi zrobić rozpoznanie. Teoretycznie zapomniałem podać to do profilu PKK przy badaniach lekarskich.

Co ja mogę teraz zrobić z tym? Czy da się dopisać tą chorobę do PKK?

Nie chce jeździć jeżeli nie mam tego w papierach bo nie chce mieć potem problemów z prawem.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam
wolfgur
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 13 kwietnia 2018, 20:30

Re: Zespół Tourette'a a prawo jazdy

Postprzez kosmik » niedziela 13 maja 2018, 10:45

nie wiem dokładnie jak to wygląda zgodnie z prawem ale pamiętaj że jazda samochodem wymaga refleksu i uważności, dobrej obserowacji - czy Twoje tiki tego nie zaburzą musisz odpowiedzieć sobie sam , jesli bierzesz leki to działaja one na ośrodkowy układ nerwowy osłabiając sprawność psychoruchową - powinien sizialajace na osrodkowy uklad nerwowy oslabiaja sprawnosc psychoruchową wypowiedzieć neurolog prowadzący chorego - bo chory może stanowić zagrożenie dla samego siebie w samochodzie - możesz mieć problem jak ktoś na egzaminie zauważy tiki
kosmik
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 13 maja 2018, 09:16


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości