Ponowne badanie

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Ponowne badanie

Postprzez Pr123 » poniedziałek 26 marca 2018, 22:25

Witam. Wybieram się na kat A. Lekarz wystawił mi zaświadczenie na 5 lat. Nie zgadzam się z jego opinią, ponieważ uważam że powinno być przynajmniej na 10 lat, gdyż mam niedużą wadę wzroku. Mam wielu znajomych z większymi wadami wzroku i dostawali na 15 lat. Wiem że niby można się odwoływać, lecz nie chce mi się w to bawić. Wolę iść do innego lekarza i przejść jeszcze raz badania. Nie jestem natomiast pewien czy tak można, czy oni gdzieś tego nie wpisują . Dodam tylko że nie nosiłem tego zaświadczenia do urzędu i nie wyrabialem płk.
Pr123
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 25 grudnia 2017, 12:26

Re: Ponowne badanie

Postprzez gumik » środa 28 marca 2018, 16:38

Nie wiem, czy tak można, ale zastanów się co zyskasz. Rozważmy takie pesymistyczne i optymistyczne scenariusze:
1. (pesymistyczny)
Idziesz jeszcze raz i dostajesz drugi raz zaświadczenie na 5 lat.

2. (optymistyczny)
Idziesz jeszcze raz i dostajesz zaświadczenie na 15 lat.

3. (neutralny)
Idziesz jeszcze raz i dostajesz zaświadczenie na 10 lat.

4. (pogodzenie się z losem)
Robisz powtórne badanie za 5 lat i dostajesz zaświadczenie na minium 5 lat. Być może więcej.

W pierwszym przypadku wykonałeś dwa badania żeby mieć zaświadczenie na 5 lat - średnio jedno badanie na 2,5 roku.
W drugim przypadku wykonałeś dwa badania żeby mieć zaświadczenie na 15 lat - średnio jedno badanie na 7,5 roku.
W trzecim przypadku wykonałeś dwa badania żeby mieć zaświadczenie na 10 lat - średnio jedno badanie na 5 lat.
W czwartym przypadku wykonałeś dwa badania zeby mieć zaświadczenie na 10 lat (być może 15 albo i 20, zależy na ile dostaniesz za drugim razem) - średnio jedno badanie na 5 lat, a być może lepiej, raz na 7,5, a nawet raz na 10 lat.

Także w optymistycznym przypadku (że dostaniesz teraz zaświadczenie na 15 lat) zyskasz co najwyżej 2,5 roku więcej bez robienia badania. Jeśli Ci się nie poszczęści, to wyjdziesz na zero albo i będziesz w plecy 2,5 roku.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości