kolizja

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

kolizja

Postprzez damiano822 » środa 07 marca 2018, 13:44

Cześć. Miałem ostatnio kolizję na parkingu i trochę wgniotłem samochód, który ustawił się za mną. Uznano, że to moja wina ale ja uważam inaczej . Czy taka sprawa jest w ogóle do wygrania ? Myślałem też o wynajęciu jakiegoś prawnika , może miałbym wtedy szansę na wygraną.
damiano822
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 28 lutego 2018, 00:03

Re: kolizja

Postprzez mp0011 » środa 07 marca 2018, 23:07

Jeżeli piszesz że wgniotłeś, to wgniotłeś. Jeżeli tamten się ustawił, to znaczy że już stał. Jeżeli ustawił się za tobą, to znaczy że cofałeś. Jeżeli na parkingu, to pewnie jeszcze włączałeś się do ruchu...

Czyli, cofając uderzyłeś w stojący pojazd przy włączaniu się do ruchu. Skąd pomysł że to nie Twoja wina?

Sądzę, że tu prawnik niewiele zdziała. W każdym razie, Twoja linia obrony już na wstępie jest dość chwiejna ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: kolizja

Postprzez aneka » poniedziałek 12 marca 2018, 10:29

tak jak juz zostalo powiedziane, wynika z tego ze to Ty jestes winny ...
pytanie czy rozpoczynanie procedury prawnej ma sens,
az tak duzymi kosztami zostales obciazony?
prawnik tez kosztuje, nawet konsultacja, a pewnosci ze masz racje nie ma ,
czasem trzeba wybrac mniejsze zlo i by stracic mniej pieniedzy
aneka
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 11 marca 2018, 22:18


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości