Co robić gdy policja łamie przepisy ???

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Co robić gdy policja łamie przepisy ???

Postprzez Pr123 » niedziela 21 stycznia 2018, 15:40

Witam. Ostatnio na osiedlu zostałem zastawiony przez policję. Za kierownicą nie było kierowcy, obok siedział policjant pasażer. Drzwi kierowcy radiowozu były otwarte, a silnik był uruchomiony . Gdy poprosiłem żeby przestawił radiowóz, ponieważ nie mogę wyjechać, policjant odparł " chwila " powiedział to z wielkim oburzeniem. Czekałem aż przyjdzie drugi policjant kierowca i odjedzie. Wiem że to nie jest jakaś wielka afera, lecz denerwuje mnie fakt że policjanci czują się bezkarni. Gdyby sytuacja była odwrotna pewnie dostał bym mandat. Nie nagrałem tego, ale w przyszłości gdybym widział że policja łamie przepisy , to czy można by było to gdzieś zgłaszać??
Pr123
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 25 grudnia 2017, 12:26

Re: Co robić gdy policja łamie przepisy ???

Postprzez alacwiczy » sobota 27 stycznia 2018, 12:10

wiele takich spraw już było
trzeba zrobić fote i pokazac gdzie trzeba :D
alacwiczy
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 25 stycznia 2018, 12:11

Re: Co robić gdy policja łamie przepisy ???

Postprzez SnowRider » czwartek 08 marca 2018, 20:52

alacwiczy napisał(a):wiele takich spraw już było
trzeba zrobić fote i pokazac gdzie trzeba :D

Fotka, ewentualny filmik i zanieść gdzie trzeba. Funkcjonariuszy policji również obowiązują przepisy.
SnowRider
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek 30 stycznia 2018, 20:39

Re: Co robić gdy policja łamie przepisy ???

Postprzez ada1986 » niedziela 01 kwietnia 2018, 23:12

Zbierajcie dowody a później można je przesłać na policję. Niektóre komendy mają specjalne adresy mailowe na które można przesyłać filmiki z wykroczeniami.
ada1986
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 01 kwietnia 2018, 23:08
Lokalizacja: Police

Re: Co robić gdy policja łamie przepisy ???

Postprzez waw » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 19:13

Myślisz, że mimo solidarności zawodowej, jakiś funkcjonariusz będzie chciał ciągnąć sprawę zamiast umorzyć pod pretekstem np. nieustalenia sprawcy?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Co robić gdy policja łamie przepisy ???

Postprzez Blacksmith » środa 18 kwietnia 2018, 01:46

@Pr123- I tak miałeś luzik! Ostatnio (byłem przy tym) znajomy zatrąbił na radiowóz, który zastawił wjazd na jego podwórko, i w ostateczności skończył z 600 zł mandatu. Za zatrąbienie "bez przyczyny" 100 zł mandatu, potem sprawdzili jego auto wzdłuż i wszerz i nie miał trójkąta ostrzegawczego- 500 zł. (świeżo kupił samochód i jeszcze go nie zaopatrzył). Dostał maksymalne przewidziane mandaty od zapyziałych nadgorliwców. Także nie ma co dyskutować z Milicjantami bo to Alfy i Omegi.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Co robić gdy policja łamie przepisy ???

Postprzez Cyryl » środa 18 kwietnia 2018, 06:00

w tamtym roku miałem taką przygodę z policjantami:
stałem na parkingu pod OSK, nie przyszedł uczący się, więc czekałem na następnego.
nasz parking jest przy dwupasmowej drodze, na której niektórzy pozwalają sobie na szybszą jazdę.
przyjechali policjanci z suszarką i postawili auto na powierzchni wyłączonej z ruchu P-21.
ja nudząc się podszedłem i zapytałem: jak uczący się, którzy tu przychodzą i widzą policjantów łamiących przepisy mają w przyszłości przestrzegać te przepisy?
jak ja mam im to tłumaczyć?
ale tak trochę na wesoło.
policjant w pierwszej chwili się obruszył, ale przestawił auto. okazał się sympatycznym młodym człowiekiem, spędziliśmy prawie godzinę na pogawędce.
do dzisiaj widząc mnie na drodze macha ręką.
więc są ludzie i ludziska.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co robić gdy policja łamie przepisy ???

Postprzez nowek » środa 13 czerwca 2018, 11:10

Nie radzę zwracać policji uwagę, chyba że masz świadków i najlepiej jeszcze nagranie. Zwrócenie policji uwagi grozi oskarżeniem z ich strony o rzekome znieważenie albo naruszenie nietykalności funkcjonariusza albo co gorsza o propozycję wręczenia korzyści majątkowej gdyż to rzekomo Ty złamałeś przepis. O takich przypadkach się słyszy a gdy Ty jesteś sam a ich jest dwóch, to komu sąd da wiarę? Aha, narkotyki też mogą w rewanżu "znaleźć" przy Tobie lub Twoim samochodzie.
nowek
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 13 czerwca 2018, 11:02


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości