Odebrane prawo jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Odebrane prawo jazdy

Postprzez Shokei » poniedziałek 01 stycznia 2018, 05:59

Witam wszystkich, odebrali mi prawo jazdy za jazdę po alkoholu, ponad 2 promile.
Za niedługo będę miał rozprawę i tu moje pytanie bo miałem na B i na A, zatrzymali mnie samochodem ale prokurator na przesłuchaniu powiedział "może Panu na A nie zabiorą"...
I to mi dało do myślenia, tzn jest to możliwe żeby mi odebrali na B a zostawili na A?
Sędzia ma takie pole manewru?
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
Shokei
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 01 stycznia 2018, 05:50

Re: Odebrane prawo jazdy

Postprzez ks-rider » poniedziałek 01 stycznia 2018, 15:53

Spoko,

jak dojdzie do rozprawy to sadzia orzeknie zakaz prowadzenia pojazdow silnikowych.

Wolno bezdie Ci sie poruszac co najwyzek rowerem.

Wez adwokata, moze ten cos ugra, o ile nie w tej chwili to conajmniej przy odzyskiwaniu uprawnie moze sie okazac, ze warto bylo

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Odebrane prawo jazdy

Postprzez Cyryl » poniedziałek 01 stycznia 2018, 19:41

wyrok wydaje sąd, miałem przypadek, kiedy pracując w transporcie międzynarodowym naszemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy na granicy, gdy wracał z Czech.
na sprawie przyznał się do problemów z alkohole, jednocześnie był jedynym żywicielem rodziny i w rezultacie zabrano mu uprawnienia na kat. B zostawiając kat. C i C/E. dodatkowo za nasz pieniądze (podatników) sąd zafundował mu chyba 20h rozmów z psychologiem.
oczywiście ma się rozumieć, że samochodem osobowym dojeżdżał do pracy.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odebrane prawo jazdy

Postprzez waw » poniedziałek 01 stycznia 2018, 23:29

W "Stop Drogówka" był przypadek zawodowego kierowcy, co jechał kiedyś pijany na rowerze (jak było to przestępstwem) i sąd także się nad nim ulitował dając zakaz jazdy tylko na rower.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości