Buty

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Buty

Postprzez Carolineee96 » środa 29 listopada 2017, 11:28

Witam, zacznę od tego, że jestem już po 2 praktycznych egzaminach oblanych...Ale to nie o to tu chodzi, dokupiłam sobie parę godzin doszkalających i teraz patrząc na aurę za oknem nie wyjdę z domu w płaszczyku i letnich adidaskach z cieniutka siateczką...Ale na zmianę obuwia trochę się boję bo tylko w jednych jeździłam...i do jazdy były <&%#$@>...Teraz mam też adidaski tylko cieplejsze i trochę z grubsza podeszwą (reebok classic)...Ryzykowalibyscie ? :lol: :hmm:
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Buty

Postprzez rpa » piątek 01 grudnia 2017, 00:13

Grubsza podeszwa może na początku być uciążliwa, na egzamin bym nie ryzykował. Weź ze sobą buty na zmianę w torbie, to raczej żaden problem.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Buty

Postprzez Blacksmith » sobota 02 grudnia 2017, 03:38

Masz pełne prawo wziąć buty na zmianę np. w reklamówce i egzaminatorowi nic do tego. jednakże... jeśli robiłby z tego powodu problemy to skontaktuj się ze mną. Ja już wtedy zajmę się sprawą i delikwentem.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Buty

Postprzez rpa » sobota 02 grudnia 2017, 14:54

Żaden egzaminator się tego nie czepi - gwarantuję. Przed egzaminem możesz kulturalnie zapytać, czy możesz schować torbę do bagażnika, lub za swój fotel, wystarczy.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Buty

Postprzez LeszkoII » sobota 02 grudnia 2017, 21:07

Egzaminator nie ocenia obuwia (lub braku), w jakim przystępuje do egzaminu interesant. Kandydat na PJ może np. przyjść na egzamin w butach narciarskich (albo w rolkach) i wobec tego egzaminator nie ma prawa odmówić egzaminowania (choć wiadomo jak to by się skończyło :) ) Piszę o tym dlatego, że przypomniał mi się pewien temat na forum jakiegoś portalu.
Ale na pocieszenie autorki tematu: samochody są dostosowane do "adidasków cieplejszych".

:P
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Buty

Postprzez kolezankafilizanka » sobota 02 grudnia 2017, 21:30

Carolineee96 napisał(a):Ryzykowalibyscie ? :lol: :hmm:


Ja ryzykuję stwierdzenie, że wpis Koleżanki jest prześmiewczy, czyli satyra :) Tym nie mniej napiszę o butach, bo a nuż przyda się komuś innemu.

Jeździć należy w czymś, co nie dynda na stopie i nie spadnie z niej (jak sandały i inne buty na rzepy!) Na egzaminie, dla świętego spokoju, nosić rzeczy sprawdzone. Buty zawsze można zmienić w samochodzie. Ja miałam podczas jazd jakieś adidasy, które zaczęły mi przeszkadzać akurat na ostatniej godzinie przed zjazdem do WORD. Jak trzymałam nogę na pedale, czubek buta haczył mi o to, co jest powyżej (plastyk jakiejś obudowy) :shock: Instruktor zapytał uprzejmie: "Cały czas były dobre, a dzisiaj przeszkadzają?", i przestałam na to zwracać uwagę.

Co do "płaszczyka", lepsze krótsze okrycie. Też można je założyć przed wejściem do auta.
Ostatnio zmieniony sobota 02 grudnia 2017, 21:36 przez kolezankafilizanka, łącznie zmieniany 2 razy
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Buty

Postprzez Cyryl » sobota 02 grudnia 2017, 21:32

nie do końca jest to prawdą.
1. nie można prowadzić pojazdu bez obuwia lub w obuwiu bez pięt (dotyczy to kat. C, C+E i D), w innych się nie wypowiadam.
2. pojazd podczas egzaminu ma być eksploatowany zgodnie z przeznaczeniem, więc zdający w butach narciarskich, czy w rolkach do egzaminu nie zostałby dopuszczony.
3. oczywiście jest dowolność w doborze obuwia, ale nie może być one takie, w których prowadzenie pojazdu mogłoby stworzyć zagrożenie.

czy są to cieńsze adidasy, czy grubsze, czy też inne obuwie, w których zdający swobodnie może obsługiwać pedały - jego wybór.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Buty

Postprzez Dasen » poniedziałek 04 grudnia 2017, 18:02

Koniecznie zdawaj w tych butach, na których miałaś jazdy. To szalenie ważne, jak nie masz doświadczenia - grubość podeszwy sprawia, że zupełnie inaczej prowadzi się samochód.
Dasen
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 04 grudnia 2017, 16:10

Re: Buty

Postprzez Carolineee96 » poniedziałek 04 grudnia 2017, 20:33

No nie potrzebnie tak panikuje :lol: miałam dziś jazdę doszkalającą po 2 tyg. przerwy i inne buty, których się tak bałam jechać no i spoko luzik... Nie zgasł mi ani razu :spoko: Co się okazało bardzo dobrze sprzęgłem operuje co w osk w którym kurs robiłam nie było docenione....
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Buty

Postprzez skov » piątek 08 grudnia 2017, 21:32

najczęściej są to sportowe buty typu "adidaski" ale zdarzyło się i tak że do samochodu w pięknych długich szpilkach i w samochodzie zmiana i także tak że zupełnie boso:)
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Buty

Postprzez Wrega » piątek 08 grudnia 2017, 22:50

proponuję wziąć buty na zmianę, w grubszej podeszwie ciężej wyczuć pedały ;) napisz jak Ci poszlo po egzaminie! :spoko:
Wrega
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 08 grudnia 2017, 22:47

Re: Buty

Postprzez fakin » środa 20 grudnia 2017, 12:13

Mi się na początku źle jeździło, szczególnie w butach zimowych i za wszelką cenę, kiedy miałem być kierowcą, ubierałem adidasy. ;)
Avatar użytkownika
fakin
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 20 grudnia 2017, 12:08
Lokalizacja: Zabrze

Re: Buty

Postprzez Carolineee96 » sobota 23 grudnia 2017, 21:53

No niestety nie pykło( placyk )
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Buty

Postprzez Carolineee96 » sobota 23 grudnia 2017, 21:56

10-15 cm przód mi wystawał a druga próba to najechanie na linie (przyznam bardziej skupiona chyba na trzęsącej nodze byłam
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Buty

Postprzez ks-rider » niedziela 24 grudnia 2017, 12:14

ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości