Odzyskanie Prawa jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez rafal3101 » poniedziałek 09 października 2017, 13:52

Witam serdecznie i proszę o poprawę i nie kasowanie posta jeśli jest nie w tym dziale.

Moja sprawa wygląda następująco

w 2008 roku doprowadziłem do wypadku oczywiście mając "0,7"promila.
Minęło wiele lat... Zapłaciłem za swój występek b.wysoką cenę moralną jak i finansową odebrano mi prawo jazdy na 3 lata.
Możecie nie wierzyć od dnia wypadku nie piję alkoholu :D rozstaliśmy się tamtego dnia.
W między czasie dorobiłem sie dwóch synów itd... przyszedł czas na odebranie tego jakże bezcennego dokumentu jest szansą na lepszą pracę i egzystencje rodziny....jest mi po prostu niezbędne wiem że bardzo potrzebne jak wszystkim którzy mają odebrane to był incydent i już sie nie powtórzy..

Byłem w wydziale komunikacji i pani pokazała orzeczenie o przeciwwskazaniach - tak zrobione zaraz po wypadku po badaniach w WOMP ze skierowania z komendy z 2008 roku.

Poinformowała mnie iż muszę zrobić badania w WOMP więc tam zadzwoniłem i kazano przyjść na czczo i mieć ze sobą 320 zł na badania i że w poprzednich są przeciwwskazania.OK

I teraz moje pytania..

Nie muszę mieć skierowania z wydziału komunikacji ?
Jak wyglądają takie badania ?
Czy jeśli byłem kiedyś młody i głupi to zaważy to na ocenie wydawanej przez lekarza orzecznika ?
Jak do tego podejść ?

Proszę o pomoc a nie bicie piany w poście

Dziękuje i pozdrawiam
rafal3101
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 09 października 2017, 13:16

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez eragon » wtorek 10 października 2017, 17:54

rafal3101 napisał(a):Nie muszę mieć skierowania z wydziału komunikacji ?
Jak wyglądają takie badania ?
Czy jeśli byłem kiedyś młody i głupi to zaważy to na ocenie wydawanej przez lekarza orzecznika ?
Jak do tego podejść ?

Eeeech.. Kiedyś trzeba zmądrzeć.. Bez obrazy - dobrze, że pewne elementy życia podpowiedziały ci co robic. mogłeś przecież dalej pic i się stoczyc.. Gratki..
Do rzeczy - skoro nie mówili w Medycynie Pracy, ze chcą skierowanie, to pewnie nie trzeba. Badanie jest płatne, czyli logika wskazuje na brak wymogu skierowania.
Nie wiem dokładnie, ale próba wątrobowa na pewno - czy aby nie jesteś alkoholikiem..
I skoro mówisz prawdę, to nie ma się czego bać..
Z wynikami do Starostwa po skierowanie na egzamin..
Jakieś jeszcze szczegóły to powinieneś sobie ustalic w WK..
Powodzenia..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez rafal3101 » środa 11 października 2017, 16:31

A czemu miałbym kłamać ?

Nie jestem menelem i alkoholikiem jak z kimś gadam i pyta o prawko to mówię że nie mam bo wstyd się przyznać .
Czas się zabrać za wyprostowanie tej kwestii i liczę na porady odnośnie wszystkiego co mnie po drodze może spotkać zanim odzyskami fizycznie dokument.

Zacznę od tego że testy mnie powaliły na ziemie i te egzaminy ale mam czas na naukę zanim zrobię badania postaram się wykuć na pałę książkę i testy dopiero wtedy zapisze się na badania i wykupie jazdy z placem i wówczas po tym czasie pójdę po skierowanie na 1 egzamin.
Bo potem to wiadomo że po nie zdanym cofnął mi dokument i będę musiał zdawać egzaminy do skutku.(wie ktoś jak to wygląda) po co cofać dokument jak i tak musze do skutku zdawać?!

Dodam od siebie że nie jeździłem ani na zakazie ani później- teraz zabrałem się do uregulowania tej sprawy
rafal3101
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 09 października 2017, 13:16

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez PraktykRuchu » piątek 13 października 2017, 01:27

Szacun za odebranie życiowej lekcji!
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez rafal3101 » sobota 21 października 2017, 13:54

Już nikt nie ma nic do powiedzenia ? :(
rafal3101
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 09 października 2017, 13:16

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 30 października 2017, 14:34

Z tego co kojarzę, w WOMPie zażądają od Ciebie udokumentowanej abstynencji od alkoholu, co wiąże się z odbyciem jakiejś terapii (przy czym nie wiem czy wchodzi w grę klub AA czy jakaś oficjalna terapia uzależnień). Przynajmniej tak się wypowiadał na swoim videoblogu p. Kraśnicki. Wpiszesz w Google, to wysypią Ci się jego filmiki, a nt alkoholu jest ich spoooooro. A może wystarczą badania wątroby... pieron wie. Musisz zapytać lekarzy, więc taniej wyjdzie Ci udać się do zwykłego lekarza medycyny pracy (pewnie weźmie do 100zł) i z nim pogadać, niż wtopić 320 zł z decyzją negatywną.

Ci lekarze w WOMPie są podobno bardzo drobiazgowi odnośnie osób, które miały "epizod alkoholowy".
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez rafal3101 » sobota 04 listopada 2017, 17:04

Nie no to by było dla mnie bardzo śmieszne bo niby jaką maja gwarancję nawet na terapii i tu masz rację nie stać mnie wtopić 320 zł dla mnie to góra kasy jest w obecnej sytuacji zdobyta dodatkową robotą ponad etat żeby odzyskać prawko.
Rok na terapii nie wchodzi absolutnie w grę.
rafal3101
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 09 października 2017, 13:16

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez rafal3101 » środa 08 listopada 2017, 13:28

Ehhh

Czy istnieje taka opcja że pani beż kwita o terapii wyda pozytyw.?

Nie ma opcji żadnej terapii ponieważ po pierwsze mój pracodawca nie pójdzie na nieobecności w pracy poza tym nie ma mowy żebym mu o tym powiedział :oops: :oops: (urlop bezpłatny też nie wchodzi w grę) a po drugie z rodziną wynajmuję mieszkanie i ktoś je musi utrzymywać (patrz po pierwsze)

Nie wiem co robić w grudniu idę na badania bez skierowania i bez pieczątki na czole z poradni alkoholikowej powiadomię was czy nie wtopiłem kasy itd..

p.s Sytuacja miała miejsce w 2008r. z tego co drążę temat to prawo nie działa wstecz i żadna z nowych ustaw w tej sprawie mnie nie obejmuje,
czy to nie ma znaczenia w mojej walce o odebranie prawa jazdy ?
Czy wrzucą mnie do wora z pijakami i wymieszają ?
rafal3101
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 09 października 2017, 13:16

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez oskbelfer » środa 08 listopada 2017, 13:54

rafal3101 napisał(a):Ehhh

Czy istnieje taka opcja że pani beż kwita o terapii wyda pozytyw.?


Człowieku - ogarnij się. Nie potrafisz podejść do Wydziału Komunikacji i zapytać jak to wygląda?

Słuchasz jakiegoś Leszka, a on pisze "Z tego co kojarzę", "Przynajmniej tak się wypowiadał" "A może wystarczą badania wątroby... pieron wie". "Ci lekarze w WOMPie są podobno bardzo drobiazgowi"

Czyli g... wie, ale pisze że podobno....

Dzień urlopu i zapierniczaj do urzędu, albo telefon i zapytaj. Tyle w temacie.


rafal3101 napisał(a):Nie ma opcji żadnej terapii ponieważ po pierwsze mój pracodawca nie pójdzie na nieobecności w pracy poza tym nie ma mowy żebym mu o tym powiedział :oops: :oops: (urlop bezpłatny też nie wchodzi w grę) a po drugie z rodziną wynajmuję mieszkanie i ktoś je musi utrzymywać (patrz po pierwsze)


Najpierw dowiedz się w urzędzie, a potem gdybaj.

p.s Sytuacja miała miejsce w 2008r. z tego co drążę temat to prawo nie działa wstecz i żadna z nowych ustaw w tej sprawie mnie nie obejmuje,
czy to nie ma znaczenia w mojej walce o odebranie prawa jazdy ?
Czy wrzucą mnie do wora z pijakami i wymieszają ?


A ty od 2008 roku - czyli po 9 latach doszedłeś do wniosku ze warto mieć prawko, czy dostałeś taki wyrok 9 - lat?

9 lat - to dają jak są trupy w wypadku.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez rafal3101 » środa 08 listopada 2017, 17:47

Nie doszedłem do wniosku tylko na to w tym momencie postanowiłem się zebrać (zabrane na 3 lata- nikt nie zginął ) nie znasz mojej sytuacji materialnej ale to nie temat do dyskusji.

Ja nawet nauczyłem się zyć bez ale.... wiesz dzieci chcą pojechać to tu to tam a i ja powinieniem po odwiedzać rodzinę zanim wymrze do końca jak by tego było mało dostałem od znajomych zaj....prpozycję pracy ale PRAWKO wymóg konieczny.( dwa razy tyle co teraz )
Utrzymuje stancje 2000 z mediami co miesiąc do tego mam 5 twarzy do wykarmienia żona pracuje ale utrzymaj człowieku rodzinę na stancji za 4000zł będziesz wielki. zapewniam cię. Ubierz,nakarm,opłać,zapłać :/

Dodam że pracuję za 1500zł wiec sam sobie odpowiedz na pytania...

Nie słucham Leszka tylko każdego głosu nawet Kraśnickiego którego częsc ludzi uważa za opętanego histeryka ale i czytałem że jak jesz dużo grzybów smażonego jedzenia to ci wątroba wyjdzie i ci nie dadzą pozytywnych badań.
(pracuje na kuchni po 12h dziennie) wiec ciężko jeść lekkostrawnie...

Nie piję wiec nie to mnie martwi a to czy mi ktoś w to uwierzy tym bardziej że tyrałem na te badania po godzinach i szkoda utopić kasę
Psycho mam zrobione- robione gdzie indziej, zostały zwykłe badania w WOMP

Jako jedyny mam/nie mam prawko żona się boi robić i nie zrobi a ja jako głowa rodziny powinienem...

Ciężko rozmawiać z kimś kto nie ma problemów finansowych ma mieszkanie itd....:/
rafal3101
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 09 października 2017, 13:16

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez LeszkoII » środa 08 listopada 2017, 20:34

oskbelfer napisał(a):Człowieku - ogarnij się. Nie potrafisz podejść do Wydziału Komunikacji i zapytać jak to wygląda?
A czy w Wydziale Komunikacji, przy okienku, pracują lekarze medycyny pracy? Taki urzędnik nie tylko nie powinien, ale nie może wypowiadać się w kwestiach, względem których nie posiada uprawnień! Zresztą jakbyś potrafił czytać, to być wiedział że @rafal3101 był "przy okienku" i słusznie nie uzyskał tam informacji, o które pytał.
oskbelfer napisał(a):Słuchasz jakiegoś Leszka, a on pisze "Z tego co kojarzę", "Przynajmniej tak się wypowiadał" "A może wystarczą badania wątroby... pieron wie". "Ci lekarze w WOMPie są podobno bardzo drobiazgowi"

Czyli g... wie, ale pisze że podobno
Nie jestem lekarzem. Tego typu kwestii nie rozstrzyga prawo o ruchu drogowym ani ustawa o kierujących pojazdami! Decyzja lekarza opiera się na jego dorobku naukowym. To czy lekarz WOMP wyda decyzję pozytywną (z punktu widzenia interesanta), zależy od rozporządzeń Ministra Zdrowia (jeżeli decyzja lekarza nosi znamiona obligatoryjne) lub od samego lekarza.
rafal3101 napisał(a):Dodam że pracuję za 1500zł
Postępowanie administracyjne rządzi się swoimi prawami. W szczególności organa podlegające takiemu trybowi nie wnikają w przedmiotowej sprawie w szkodliwość społeczną zdarzenia prawnego. To że zatrzymano Ci PJ a później cofnięto uprawnienia nie stanowi sankcji prawo-karnej, lecz środek zabezpieczający w tejże administracyjnej instancji.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez oskbelfer » czwartek 09 listopada 2017, 17:15

LeszkoII napisał(a):A czy w Wydziale Komunikacji, przy okienku, pracują lekarze medycyny pracy?


A czy Ty wiesz, że często i gęsto właśnie do wydziału komunikacji dzwonią lekarze i zadają pytania ...typu...jak to jest...-zwłaszcza gdy następują zmiany przepisów.

Taki urzędnik nie tylko nie powinien, ale nie może wypowiadać się w kwestiach, względem których nie posiada uprawnień!


Taki urzędnik - takich "przypadków" ma bardzo wiele i wiele "przypadków" przychodzi po badaniach i zwyczajnie opowiada jak to było na takim badaniu.

Nie koniecznie trzeba być fachowcem w jakiejś dziedzinie, aby móc się wypowiedzieć - a najlepszym tego przykładem jesteś Ty. Nabijasz posty czy trzeba czy nie trzeba - a nie znasz się ani na prd, ani na szkoleniu, ani na egzaminowaniu.
Na forum o muzykowaniu - może byś miał coś sensownego do powiedzenia, ale tutaj od samego początku kiedy pojawiłeś się na forum piszesz głodne kawałki.

Zresztą jakbyś potrafił czytać, to być wiedział że @rafal3101 był "przy okienku" i słusznie nie uzyskał tam informacji, o które pytał.


Czytać to trzeba ze zrozumieniem, a czy słusznie nie uzyskał informacji - cóż w urzędach są ludzie i ludziska, jedni lepiej zorientowani - a inni tacy jak Ty.

Nie jestem lekarzem. Tego typu kwestii nie rozstrzyga prawo o ruchu drogowym ani ustawa o kierujących pojazdami!


Nie jesteś też znawcą od prd ani od uokp - a kłapiesz dziobem - bez sensu.

Decyzja lekarza opiera się na jego dorobku naukowym. To czy lekarz WOMP wyda decyzję pozytywną (z punktu widzenia interesanta), zależy od rozporządzeń Ministra Zdrowia (jeżeli decyzja lekarza nosi znamiona obligatoryjne) lub od samego lekarza.


A Twoje kłapanie dziobem na czym się opiera? Jaki Ty masz dorobek w zakresie brd, prd, uokp, uotd, kw?

Nawet nie wiesz kiedy powstała UE, kompromitujesz się na innym forum (L-instruktor) i nie wyciągasz żadnych wniosków, tylko dalej kłapiesz....




rafal3101 napisał(a):Dodam że pracuję za 1500zł
Postępowanie administracyjne rządzi się swoimi prawami. W szczególności organa podlegające takiemu trybowi nie wnikają w przedmiotowej sprawie w szkodliwość społeczną zdarzenia prawnego. To że zatrzymano Ci PJ a później cofnięto uprawnienia nie stanowi sankcji prawo-karnej, lecz środek zabezpieczający w tejże administracyjnej instancji.[/quote]

No i co ten tekst wnosi do dyskusji?

Gość pisze, że słabo zarabia - a Ty mu sprzedajesz głodne kawałki o postępowaniu administracyjnym.


A teraz do rzeczy.

Alkoholikom, pijaczkom i debilom którzy siadają za kółko po alkoholu robią próby wątrobowe.

Z próbami wątrobowymi jest tak, że nawet ludziom niepijącym wyniki mogą wyjść kiepskie. Jeśli ktoś sobie pije piwko każdego wieczora - już może mieć problem.

Są oczywiście leki, pomagające regenerować wątrobę, ale kuracja chwilę trwa.

Kolega pisze, że jest kucharzem itd... zrób sobie próby wątrobowe u "normalnego" lekarza, zobaczysz wyniki i lekarz coś poradzi (przepisze leki). A może próby wyjdą prawidłowo - i masz problem z bani.

No ale to trzeba samemu działać, a nie żalić się na forum - a głupota niestety kosztuje.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez Cyryl » piątek 10 listopada 2017, 13:05

rafal3101 napisał(a):...Dodam że pracuję za 1500zł wiec sam sobie odpowiedz na pytania...


jak łatwo przechodzi się ze sprawcy w ofiarę.
to przecież autor tematu spowodował wypadek po alkoholu i ponosi zgodne z prawem tego konsekwencje.
nie ma w Polsce jeszcze nakazu pracy z 1500zł, możesz pracować za 2000, 3000, 4000 itp. Twój wybór.

jeżeli ja spowoduję wypadek po alkoholu, to że moje zarobki będą powiedzmy 1000zł spowoduje, że konsekwencje mają być inne?
czy znaczy to, że każdy bezrobotny menel z dochodem "0" zł może wsiadać za kierownicę po pijaku i robić co mu się rzewnie podoba.

nabroiłeś - ponosisz konsekwencje, a co do tego mają twoje dochody?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez rafal3101 » piątek 10 listopada 2017, 13:20

Nic nie mają do zarobków.

Po prostu to piąta część mojej wypłaty i szkoda było by utopić 350zl.
Nie robie z siebie ofiary.

Ale spoko więcej nie będę sie udzielał i o nic pytał.
Jak juz wszystko pozalatwiam to tylko napisze jak poszło i co było moze komuś sie przyda kiedys taki temat.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
rafal3101
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 09 października 2017, 13:16

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez Cyryl » piątek 10 listopada 2017, 13:59

rafal3101 napisał(a):...moze komuś sie przyda kiedys taki temat.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)


ja myślę, że powinieneś się pytać, radzić, tylko w odpowiednim momencie. np. w 2008 roku.
wydaje mi się, że to będzie najbardziej przydatne dla innych.

zamiast głowić się nad odzyskiwaniem PJ, czyż nie lepiej nie tracić?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości