Odzyskanie Prawa jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez LeszkoII » piątek 10 listopada 2017, 19:27

oskbelfer napisał(a):Nie koniecznie trzeba być fachowcem w jakiejś dziedzinie, aby móc się wypowiedzieć - a najlepszym tego przykładem jesteś Ty.
Nie jestem urzędnikiem. Ty jesteś kimś... Każdy sobie rzepkę skrobie. Mam jakieś pojęcie o przepisach ruchu drogowego nie dlatego, że to wynika z subiektywnego mniemania, ale dlatego że faktycznie przesiedziałem z tym prawem ładnych parę lat.
oskbelfer napisał(a):Nabijasz posty czy trzeba czy nie trzeba - a nie znasz się ani na prd, ani na szkoleniu, ani na egzaminowaniu.
Znam się. To wszystko utrwalono w ustawie i rozporządzeniach. Moje wpisy posiadają jakąś wartość - w przeciwieństwie do twoich.
oskbelfer napisał(a):Na forum o muzykowaniu - może byś miał coś sensownego do powiedzenia, ale tutaj od samego początku kiedy pojawiłeś się na forum piszesz głodne kawałki.
Bo nie ogarniasz niektórych tematów :) Na muzykowaniu znam się 10x gorzej niż tematyce PoRD, ale przyjemniejsze jest to pierwsze. Np. nie znam nut i jakoś nie potrzebuję się ich uczyć. Muzykę mam w serduchu od 5 roku życia.
oskbelfer napisał(a):Czytać to trzeba ze zrozumieniem, a czy słusznie nie uzyskał informacji - cóż w urzędach są ludzie i ludziska, jedni lepiej zorientowani - a inni tacy jak Ty.
Ale jak urzędnik przy okienku ma odpowiedzieć petentowi, gdy ten zapyta czy jego stan zdrowia jest na tyle dobry, że lekarz WOMP wyda decyzje pozytywną? Nijak.
oskbelfer napisał(a):Jaki Ty masz dorobek w zakresie brd, prd, uokp, uotd, kw?
W zakresie UoTD mam znikome. BRD uważam za wydumaną gałąź nauki. Bardziej interesuje mnie kodeks karny i wykroczeń w kontekście ruchu drogowego.
oskbelfer napisał(a):Nawet nie wiesz kiedy powstała UE
Powstała 1 XII 2009 r.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez oskbelfer » niedziela 12 listopada 2017, 12:51

LeszkoII napisał(a):Nie jestem urzędnikiem. Ty jesteś kimś... Każdy sobie rzepkę skrobie. Mam jakieś pojęcie o przepisach ruchu drogowego nie dlatego, że to wynika z subiektywnego mniemania, ale dlatego że faktycznie przesiedziałem z tym prawem ładnych parę lat.


Jesteś cienki z prd i tyle w temacie. Może odrobinkę się tutaj podciągnąłeś na forum, ale i tak kiepsko.

Znam się. To wszystko utrwalono w ustawie i rozporządzeniach. Moje wpisy posiadają jakąś wartość - w przeciwieństwie do twoich.


Wydaje Ci się, że się znasz. A wartość Twoich wpisów, to mniej niż funt kłaków :lol:

Bo nie ogarniasz niektórych tematów :) Na muzykowaniu znam się 10x gorzej niż tematyce PoRD, ale przyjemniejsze jest to pierwsze. Np. nie znam nut i jakoś nie potrzebuję się ich uczyć. Muzykę mam w serduchu od 5 roku życia.


No to na tematyce prd w ogóle się nie znasz. Po prostu cienizna.

Ale jak urzędnik przy okienku ma odpowiedzieć petentowi, gdy ten zapyta czy jego stan zdrowia jest na tyle dobry, że lekarz WOMP wyda decyzje pozytywną? Nijak.


Udajesz głupiego czy o drogę pytasz? Urzędnik może opowiedzieć (i tak najczesciej jest) jak to bywało z innymi "przypadkami". Nigdy nie powie - że w tym przypadku będzie "tak" i "tak".

W zakresie UoTD mam znikome. BRD uważam za wydumaną gałąź nauki. Bardziej interesuje mnie kodeks karny i wykroczeń w kontekście ruchu drogowego.


Jeśli jesteś aplikantem - to życzę powodzenia na egzaminie...., jeśli już zdałeś - to moja rada, nie zajmuj się prd - bo zrobisz krzywdę swoim klientom. Zbyt mierna Twa wiedza z tego zakresu.

oskbelfer napisał(a):Nawet nie wiesz kiedy powstała UE


LeszkoII napisał(a):Powstała 1 XII 2009 r.


Nawet tego nie jesteś w stanie ogarnąć. Jeśli dla Ciebie data podpisania traktatu lizbońskiego jest datą powstania UE, to czymże jest traktat z Maastricht.

Przestań się chłopie kompromitować.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez LeszkoII » niedziela 12 listopada 2017, 17:13

oskbelfer napisał(a):Urzędnik może opowiedzieć (i tak najczesciej jest) jak to bywało z innymi "przypadkami". Nigdy nie powie - że w tym przypadku będzie "tak" i "tak".
Ten urzędas nie ma podstaw prawnych, by wypowiadać się w temacie leczenia. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Jeszcze ram Ci mówię, że szeregowy pracownik WK nie ma merytorycznej podstawy do udzielania porad z zakresu medycyny pracy (nawet gdyby był lekarzem z zawodu). Powie tylko ogólnie, jakie dokumenty są potrzebne i przez kogo wydawane.
oskbelfer napisał(a):to moja rada, nie zajmuj się prd - bo zrobisz krzywdę swoim klientom
Masz prawo do swoich sympatii i antypatii, ale merytorycznie to ty raczej głosu na tym forum nie zabierasz wcale. Była kiedyś żenująca dyskusja o braku skrzyżowań na autostradzie, która obnażyła Twoje niedouczenie w najprostszych sprawach.
oskbelfer napisał(a):Nawet tego nie jesteś w stanie ogarnąć. Jeśli dla Ciebie data podpisania traktatu lizbońskiego jest datą powstania UE, to czymże jest traktat z Maastricht
Art. 47. TUE Unia ma osobowość prawną (od 1 grudnia 2009).

Do 30 listopada 2009 była Wspólnota Europejska.
oskbelfer napisał(a):Przestań się chłopie kompromitować.
chyba ty
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez Blacksmith » niedziela 12 listopada 2017, 20:29

LeszkoII napisał(a):Do 30 listopada 2009 była Wspólnota Europejska.

"7 lutego 1992 roku został podpisany traktat z Maastricht, na mocy którego 1 listopada 1993 roku powstała Unia Europejska".- Wikipedia
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez LeszkoII » niedziela 12 listopada 2017, 20:41

Blacksmith napisał(a):Wikipedia
:P
Może powstała "unia" - czyli międzynarodowe wielostronne zrzeszenie Stron -, ale na pewno nie UE jako autorytarny organ prawny. Bo co to za twór, który nie posiada osobowości prawnej? Idąc tym tropem znaczenia "unii", śmiało można uznać, że ta "unia" powstała z inicjatywy Altiero Spinelli'ego, więc unią można nieformalnie nazwać WE, a wcześniej EWWiS.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez mp0011 » niedziela 12 listopada 2017, 21:19

...to do czego przystąpiła Polska w maju 2004 ;) ?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez Blacksmith » niedziela 12 listopada 2017, 22:43

Dzisiaj się używa określenia i "Unia Europejska" i słyszę także często określenie "Wspólnota Europejska". Z angielskiej wikipedii- "The European Union was formally established when the Maastricht Treaty—whose main architects were Helmut Kohl and François Mitterrand—came into force on 1 November 1993. The treaty also gave the name European Community". Community= Społeczność/wspólnota. A więc nie ma jednej oficjalnej nazwy :wink:

edit: Tak poczytałem głębiej i chyba LeszkoII ma trochę racji. Jak możemy przeczytać o traktacie Lizbońskim z 2009r: : "founded EU as an overall legal unit with Charter of Fundamental Rights, and reformed governance structures & decision procedures" - "Założona UE jako ogólna jednostka prawna z Kartą Praw Podstawowych oraz zreformowanymi strukturami zarządzania i procedurami decyzyjnymi". Więc wcześniej Unia była stowarzyszeniem gdzie nikt nikomu nic nie nakazywał a jedynie współpracowano, a po 2009r. Unia stała się jednostką prawną gdzie może nakazywać coś innemu państwu, karać go za nieposłuszeństwo, itd.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez oskbelfer » wtorek 14 listopada 2017, 20:29

mp0011 napisał(a):...to do czego przystąpiła Polska w maju 2004 ;) ?


Do zmian traktatów założycielskich dochodziło, gdy do UE przystępowały nowe kraje:

1973 r. (Dania, Irlandia, Wielka Brytania)
1981 r. (Grecja)
1986 r. (Hiszpania, Portugalia)
1995 r. (Austria, Finlandia, Szwecja)
2004 r. (Cypr, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry)
2007 r. (Bułgaria, Rumunia)
2013 r. (Chorwacja).

Jak widać dla znawców typu Leszko, lepiej zaklinać rzeczywistość podobnie jak prd :lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Odzyskanie Prawa jazdy

Postprzez LeszkoII » wtorek 14 listopada 2017, 21:38

oskbelfer napisał(a):Do zmian traktatów założycielskich dochodziło, gdy do UE przystępowały nowe kraje:
1973 r. (Dania, Irlandia, Wielka Brytania)
(...)
Kompromitacja. Lepiej już nic nie pisz.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości