Badanie lekarskie do prawa jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Badanie lekarskie do prawa jazdy

Postprzez plew » poniedziałek 18 września 2017, 01:15

Cześć,
Mam małą wadę wzroku (-0,5, -0,75), okulary nosze tylko w szkole, generalnie okulista powiedział ze do kierowania samochodem ich nie potrzebuje. Ostatnio byłem na badaniu do prawa jazdy, lekarz pytał się czy mam wadę wzroku to mu zgodnie z prawda powiedziałem ze mam, ale okulista stwierdził ze nie potrzebuje ich do jazdy samochodem, lekarz jak to usłyszał bez robienie badań, wpisał mi do orzeczenia 01.06 i prawo jazdy na 10 lat. I tu moje pytania: czy jest sens odwoływać się od orzeczenia (czy to coś kosztuje), czy jak przyniosę po tych 10 latach orzeczenie od okulisty, że nie potrzebuje to jest możliwość usunięcia tego kodu z prawa jazdy? Okularów nie nosze na codzień i zakładanie ich do prowadzenia samochodu będzie dla mnie uciążliwe, poza tym za 10 lat znowu będzie trzeba płacić za badania, na których lekarz tylko kwitek podpisuje.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź,
plew
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 18 września 2017, 01:05

Re: Badanie lekarskie do prawa jazdy

Postprzez gumik » poniedziałek 18 września 2017, 19:54

Co za lekarz że przy -0,75 nie kazał jeździć w okularach?? Z jakiej odległości zobaczysz co jest napisane pod tabliczką z zakazem parkowania? Z 5? Z 2?

Po 10 latach masz nowe badanie i jeśli nie będzie konieczności korekcji, to nie wpiszą Ci kodu. Przecież udzie robią sobie korekcję laserem i Ci co nawet mieli ogromną wadę mogą potem mieć wodzenie 10/10 bez szkieł.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Badanie lekarskie do prawa jazdy

Postprzez plew » poniedziałek 18 września 2017, 20:35

Bardzo dziękuje za odpowiedź
plew
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 18 września 2017, 01:05

Re: Badanie lekarskie do prawa jazdy

Postprzez jasper1 » wtorek 19 września 2017, 14:44

gumik napisał(a):Co za lekarz że przy -0,75 nie kazał jeździć w okularach??

Może taki który zna aktualne przepisy i wie jaka ostrość widzenia jest zgodnie z nimi wymagana dla kierowcy? :wink:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Badanie lekarskie do prawa jazdy

Postprzez gumik » wtorek 19 września 2017, 15:55

Ok. Racja. Drugie oko ma -0,5 co daje w przybliżeniu ostrość widzenia 0,5 oboma oczami. Jest to najmniejsza dopuszczalna obecnie ostrość obuoczna przy której nie trzeba stosować korekcji podczas prowadzenia pojazdem. Ja osobiście przy takiej wadzie bez okularów na nosie albo soczewek na rogówce bym nie wyjeżdżał

P.S.
"Dioptria" nie równa się "ostrość widzenia".

Gdyby oba oczy miały -0,75 to miałbym racje.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości