Orzeczenie lekarskie po nowelizacji ustawy z lipca 2014

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Orzeczenie lekarskie po nowelizacji ustawy z lipca 2014

Postprzez JoGo » wtorek 29 sierpnia 2017, 09:59

Witam.
Ponad 10 lat temu przy badaniu na prawo jazdy kat.B lekarzowi który się zaciekawił czemu z miasta A przyjechałem do miasta B ja kierujac się
uczciwością powiedziałem o swoim pobycie w ośrodku Monaru i uzależnieniu od narkotyków. Konsekwencją było prawo jazdy czasowe. Wczoraj chciałem sobie zrobić badania przedłużające i Pani doktor spytała o powód tamtego orzeczenia czasowego po czym pokazała mi nowelizację ustawy. Skomentowana tutaj https://m.youtube.com/watch?v=IVLwLuvBI ... continue=3
Teraz nie wiem zupełnie co robić lekarz zresztą też :wow: . Nie mam jak udowodnić swojej ponad 12 letniej abstynencji nie chodzę również na żadną terapię. Może tutaj ktoś mnie nakieruje i powie jak tą sytuację mogę teraz rozwiązać. Jestem czynnym kierowcą prywatnie i zawodowo a termin ważności uprawnień mam do 18.09.2017.
JoGo
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 28 sierpnia 2017, 12:21

Re: Orzeczenie lekarskie po nowelizacji ustawy z lipca 2014

Postprzez sankila » wtorek 29 sierpnia 2017, 17:19

JoGo napisał(a):Nie mam jak udowodnić swojej ponad 12 letniej abstynencji nie chodzę również na żadną terapię. Może tutaj ktoś mnie nakieruje i powie jak tą sytuację mogę teraz rozwiązać.
O ile nie jesteś łysy, to najpewniejszą i najbardziej dokładną metodą jest analiza włosów. Zorientuj się, gdzie to robią w pobliżu i dogadaj się z lekarzem, na jakich warunkach wynik zaakceptuje.
Jeśli nie masz piór do pasa, to raczej 12 lat abstynencji nie udowodnisz (włosy rosną ok 8-10 cm/rok), ale przypuszczam, że przy ogólnym dobrym stanie zdrowia - lekarzowi wystarczy "czysty" wynik z tego, co masz.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orzeczenie lekarskie po nowelizacji ustawy z lipca 2014

Postprzez JoGo » wtorek 29 sierpnia 2017, 19:22

Hmm. Na to to bym nie wpadł, tym bardziej lekarz który mnie z keitkiem odprawił i rozłożył ręce. Prędzej bym wyłysiał niż to wymyślił :) Tylko nie wiem na ile ustawa przewiduje taki dowód i jakie koszty są ewentualne czegoś takiego. Do jakiego organu / instytucji kierować zapytanie by było najsensownie ?

Koszt badania min. 980 zł. :roll:
Spróbuję się dodzwonić do WOMP-u może czegoś się dowiem.
JoGo
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 28 sierpnia 2017, 12:21

Re: Orzeczenie lekarskie po nowelizacji ustawy z lipca 2014

Postprzez sankila » środa 30 sierpnia 2017, 23:18

JoGo napisał(a):Hmm. Na to to bym nie wpadł, tym bardziej lekarz który mnie z keitkiem odprawił i rozłożył ręce. Prędzej bym wyłysiał niż to wymyślił :) Tylko nie wiem na ile ustawa przewiduje taki dowód i jakie koszty są ewentualne czegoś takiego. Do jakiego organu / instytucji kierować zapytanie by było najsensownie ?
Wygooglaj sobie najbliższe Zakłady Medycyny Sądowej - większość robi analizę włosów; są też firmy prywatne, które się tym zajmują. Tylko sprawdź ceny bo mogą być różne, ale licz się z wydatkiem od 500 do 1000.
Skoro sądy uznają analizę włosów za wiarygodny dowód "czystości", to ustawa o kierowcach nie może jej kwestionować.
Przykładowe linki:
http://www.twojdna.pl/toksykologia/
http://igs.org.pl/oferta/narkotyki-we-wlosach/
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości