Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez waw » poniedziałek 17 lipca 2017, 20:42

Ja uważam, że interpretacja GIODO jest słuszna i przyjęta w wielu krajach. Na własny użytek - tak, dla organów ścigania - tak, żeby robić show z kogoś w internecie nie.
Ma ktoś linka do tego wyroku? Nie byłoby wątpliwości za co był oskarżony koleś.
Znajdź sobie wyrok o sygn. akt. II K 502/16
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 17 lipca 2017, 21:39

W innym poście wrzuciłem tekst z biblii...

Drzazgę w oku bliźniego widzimy, a we własnym belka nam nie przeszkadza.

Faktem jest - że kierowcy parkują jak błazny, na autostradzie (i nie tylko) poruszają się jak barany, ale oczywiście podobnie jak z kibicami - wszyscy znają się na piłce za wyjątkiem tych 11 na boisku (chociaż "nasi" w ostatnich czasach poprawili statystyki).

Z tymi filmikami jest jak jest, ale w mojej ocenie jest zwykłym chamstwem wrzucanie czegoś do neta.

Nagrałeś filmik, widać przestępstwo - idź do prokuratora z dowodem w sprawie, a nie puszczaj syfu do sieci. Brylują w tym tirowcy (liczna grupa zawodowa - ale nie cała, która nie potrafi się poprawnie podpisać, ale ON film nagra - a wcześniej prowokuje sytuację wyprzedzając tir-tira na autostradzie).

Druga grupa - to fajansiarze na rowerach (sam te na rowerek wsiadam) z kamerą na łbie - śmigający np. rano do pracy. Im też we łbach się przewraca.

Zawsze się zastanawiam nad takim delikwentem - i cóż z tego że miałeś "pierwszeństwo" jak osobówka poprzetrąca Ci nogi.

Jedna żeby nie było że kierowcy z osobówek to są wspaniali - wielokrotnie wymuszali na mnie pierwszeństwo - gdy jechałem motocyklem. Miałem szczęście - bo prędkość jaką utrzymywałem była dla mnie bezpieczna, jednak wiem że "Ci" w puszkach też mają ograniczone mózgi.

Do czego się wszystko sprowadza? Do myślenia na drodze - a kamerek wówczas nie trzeba.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez sankila » poniedziałek 17 lipca 2017, 22:27

klebek napisał(a):Z tego co ja doczytałem to jest napisane, że to jakieś inne osoby komentowały tak sposób jego jazdy/parkowania, a nie sam oskarżony. Również nie ma nic napisanego o tym, że wrzucił on post z komentarzem. Korzystałaś z jakiegoś innego źródła?
Proszę bardzo, treść postu:
Kod: Zaznacz cały
!!! UWAGA UWAGA !!!
Może sprawa nie na temat, ale chciałbym przestrzec przed kierowcą czerwonego Forda Mondeo MK1. Kierowca tego samochodu podczas dwukrotnej próby wyprzedzania(bujał się po mieście 20km/h) przyśpieszał i stwarzał zagrożenie w ruchu busa którym jechałem. Po wyprzedzeniu skręciłem w prawo jadąc do domu dostosowując prędkość do manewru który wykonałem. Po paru dniach Piotr B. zawiadomił Policję, że stworzyłem ogromne zagrożenie w ruchu drogowym i biedny tak się zdenerwował, że musiał zażyć tabletki uspakajające przed pracą. Za czyn którego nie popełniłem dostałem grzywnę w wysokości 500 zł. Zamierzam się odwołać od tego wyroku.
Dla waszego bezpieczeństw: Uważajcie na każde czerwone Mondeo które jeździ w naszym mieście.

Link do źródła
https://www.facebook.com/groups/jaksiep ... ugustowie/
link do komentarza
http://czasopismo.legeartis.org/2017/03 ... hodow.html
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez klebek » poniedziałek 17 lipca 2017, 22:32

sankila napisał(a):Proszę bardzo, treść postu:


Dzięki wielkie, teraz to zmienia postać rzeczy. :wink:
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez gumik » wtorek 18 lipca 2017, 07:13

oskbelfer napisał(a):Z tymi filmikami jest jak jest, ale w mojej ocenie jest zwykłym chamstwem wrzucanie czegoś do neta.
Serio? Dlaczego? Moim zdaniem propagowanie takich nagrań jest ok. Raz, drugi, trzeci ktoś zobaczy chamskie zachowania i przemyśli co by się mogło stać (albo nawet stało), to może odejdzie mu ochota na cwaniaczenie. Albo chociażby z prozaicznego powodu, że nie będzie chciał być w roli głównej w kolejnym odcinku. Tak czy siak efekt powinien być co najmniej neutralny.
oskbelfer napisał(a):Nagrałeś filmik, widać przestępstwo - idź do prokuratora z dowodem w sprawie, a nie puszczaj syfu do sieci.
Większość nie nadaje się do prokuratora. ;-) Co najwyżej na policję. Tylko to wymaga sto razy więcej czasu i zaangażowania niż wrzucenie filmu do sieci żeby 100 razy więcej osób mogło z niego wyciągnąć wniosek.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez Cyryl » wtorek 18 lipca 2017, 15:07

gumik napisał(a):...Moim zdaniem propagowanie takich nagrań jest ok. Raz, drugi, trzeci ktoś zobaczy chamskie zachowania i przemyśli co by się mogło stać (albo nawet stało), to może odejdzie mu ochota na cwaniaczenie. Albo chociażby z prozaicznego powodu, że nie będzie chciał być w roli głównej w kolejnym odcinku. Tak czy siak efekt powinien być co najmniej neutralny.
...Co najwyżej na policję. Tylko to wymaga sto razy więcej czasu i zaangażowania niż wrzucenie filmu do sieci żeby 100 razy więcej osób mogło z niego wyciągnąć wniosek.


problem w tym, że ci co umieszczają takie filmy, albo sami znają PoRD mgliście, albo lekceważą inne przepisy.
dorosły człowiek zawsze zachowuje się tak, aby był postrzegany poprawnie, dotyczy to również drogi, czy jest filmowany czy nie.

natomiast nie przesadzajmy z tym czasem i zaangażowaniem, bo wystarczy:
- wysłać film na policję,
- za pośrednictwem strony - "stop wariatom drogowym",
- chyba są jeszcze inne strony przekazujące filmy policji.
wysłanie filmu mailem zajmuje mniej czasu niż umieszczenie w sieci.
faktem jest, że w sieci obejrzy to więcej osób, jednak sam sprawca nie zostanie ukarany, ale za to autor filmu kreuje się w necie.

czy zgłaszanie jest skuteczne?

tylko w województwie dolnośląskim w ciągu pierwszego roku akcji (2014) oceny filmów z drogi z ponad 700 zgłoszeń aż 430 ukarano zmotoryzowanych za wykroczenie lub skierowano wnioski do sądu.
w Małopolsce zaś dwie trzecie z ponad 850 nadesłanych filmów miało finał w postaci prawnych konsekwencji.

przecież tych zgłoszeń może być więcej, jeżeli zamiast wrzucać fimy do sieci, ku uciesze gawiedzi, będziemy wysłali na policję.

zgłaszanie na policję wykroczeń drogowych nagranych kamerami jest możliwe od chyba końca 2013 roku (pierwsza była chyba policja śląska), a na pewno od początku 2014. początkowo były kłopoty w wielkością filmów, ale od dawna już ich nie ma.

więc proszę pisać coś chociaż zbliżonego prawdzie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez gumik » wtorek 18 lipca 2017, 15:13

A zgłaszałeś kiedyś taki film przez w/w stronę? Bo widzę, że nie. Ja zgłaszałem i wiąże się to z tym, że musisz się udać na komendę w celu złożenia zeznań jako świadek. Co jest bez wątpienia czasochłonne​. Także
Cyryl napisał(a):proszę pisać coś chociaż zbliżonego prawdzie.
:D
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez Cyryl » wtorek 18 lipca 2017, 15:39

faktycznie nie składałem, moim zdaniem każdy jeździ najlepiej jak potrafi i wymaganie od innych więcej, jest jak oczekiwanie poziomu Realu Madryt od Śląska Wrocław.
jeżeli ma niską wiedzę i umiejętności oraz brak mu kultury, to jego podejścia do życia swoimi filmikami nie zmienisz.

jeżeli zostałeś wezwany jako świadek to znaczy, że czyn na przekazanym przez Ciebie filmiku został uznany jako co najmniej wykroczenie i od Twojej obecności zależy ukaranie winnego, czyż to nie wystarczający powód?

oczywiście masz rację, możesz w tym czasie pokazać w sieci 100, 1000 filmów, sprawca nie będzie ukarany, a nawet przy pewnej dozie szczęścia wpisze Ci obraźliwy komentarz, skończy się sieciową pyskówką i jakie będzie przełożenie tego na bezpieczeństwo na drodze?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez waw » wtorek 18 lipca 2017, 20:54

Ja uważam, że wrzucanie filmów z wyeksponowanymi numerami rejestracyjnymi niczym nie różni się od szeryfowania na drodze. Tymbardziej, że nagranie można zmanipulować, coś wyciąć, coś posklejać i postawić kogoś w złym świetle.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez bartek0807 » wtorek 18 lipca 2017, 23:16

Różnica między wrzuceniem do sieci, a wysłaniem policji jest taka, że jak film pójdzie na policję to gość zapłaci mandat i po wyjściu 100m od komendy powtórzy akcje z filmu. Jak wrzucisz do sieci i koledzy go poznają będzie to działało dużo bardziej prewencyjnie, bo raczej nie będzie chciał być co tydzień bohaterem nowego filmu i kolejnej fali komentarzy:) Wyrok najlepiej pokazuję, że presją innych działa skuteczniej niż policja
bartek0807
 
Posty: 112
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 17:26

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez sankila » środa 19 lipca 2017, 01:08

To może ja zaproponuję salomonowe rozwiązanie - filmy przekazywać policji i niech ona je upublicznia. Takie "polskie drogi" z odpowiednim komentarzem i opisem "nagrody" dla sprawcy.
Samo umieszczanie filmów z kretyńskimi manewrami, gdzie ktoś "o włos", ale unika wypadku - prędzej zachęci jakiegoś "króla kierownicy" do podobnej jazdy. Ten sam film z "rachunkiem za kozaczenie" - ma już inny wydźwięk. Przede wszystkim uświadomi mistrzom kierownicy, że brak "misiaków" na drodze nie oznacza bezkarności, bo jest jeszcze społeczny monitoring.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez gumik » środa 19 lipca 2017, 07:14

waw napisał(a):Ja uważam, że wrzucanie filmów z wyeksponowanymi numerami rejestracyjnymi niczym nie różni się od szeryfowania na drodze.

Uważasz, że zajeżdżanie komuś drogi niczym się nie różni od wrzucenia filmu jak ktoś Tobie zajeżdża?

Cyryl napisał(a):oczywiście masz rację, możesz w tym czasie pokazać w sieci 100, 1000 filmów, sprawca nie będzie ukarany, a nawet przy pewnej dozie szczęścia wpisze Ci obraźliwy komentarz, skończy się sieciową pyskówką i jakie będzie przełożenie tego na bezpieczeństwo na drodze?
Chodzi o uświadomienie, że kamerek jest teraz mnóstwo i żaden kozak na drodze nie jest już anonimowy. Dodać do tego, że jednak ludzie wysyłają też nagrania na policję i robi się ładny straszak.

Poza tym takie filmy mają niesamowity walor dydaktyczny dla świeżych kierowców, którzy chcą jeździć dobrze, ale może jeszcze nie zdają sobie sprawy jakie konsekwencje może mieć zagapienie, nie sprawdzenie w lusterku, nie dostosowanie prędkości. A będą też wiedzieć czego mogą spodziewać się od innych "mistrzów" kierownicy.

Btw. coraz częściej można zobaczyć na sieci tą samą akcję z dwóch różnych ujęć.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez waw » środa 19 lipca 2017, 08:28

gumik napisał(a): Chodzi o uświadomienie, że kamerek jest teraz mnóstwo i żaden kozak na drodze nie jest już anonimowy.

Rowerzyści również? :lol:
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez gumik » środa 19 lipca 2017, 08:56

Rowerzyści stanowią mały odsetek kozaków na drodze.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez oskbelfer » środa 19 lipca 2017, 21:57

gumik napisał(a):Rowerzyści stanowią mały odsetek kozaków na drodze.


Za to "wzrost liczby zdarzeń z udziałem rowerzystów jest stałą, obserwowaną od 5 lat tendencją. W roku 2014 użytkownicy dwóch kółek wzięli udział w 14195 wypadkach i kolizjach. W 2013 liczba ta wyniosła 12772, zaś w 2012 – 11981."
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości