Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez PraktykRuchu » niedziela 23 lipca 2017, 13:52

waw napisał(a):
gumik napisał(a):
oskbelfer napisał(a):sprawdź sobie na strona KGP lub BRD.

W 2016 roku rowerzyści byli sprawcami zaledwie 6% wypadków.

To mało?
Biorąc pod uwagę odsetek rowerzystów na drogach i prawo, które w niektórych przypadkach zwalnia ich z odpowiedzialności gdy kierowca samochodu nie miał możliwości uniknięcia wypadku to bardzo dużo.


Odsetek rowerzystów na drogach dynamicznie rośnie - więc rośnie liczba zdarzeń z ich udziałem. To chyba najnormalniejsze w świecie prawo matematyki? Dodatkowo kierowcy samochodów są sprawcami prawie 70% wypadków, które mieli z udziałem rowerzystów, więc wydać wyraźnie, kto jest "kozak" na drodze...
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez waw » niedziela 23 lipca 2017, 19:08

A jakieś statystyki na poparcie tych tez?
Ruch samochodów też rośnie a jakoś nie przekłada się to na wzrost liczby wypadków...
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez Cyryl » niedziela 23 lipca 2017, 19:59

PraktykRuchu napisał(a):...Odsetek rowerzystów na drogach dynamicznie rośnie - więc rośnie liczba zdarzeń z ich udziałem...


o ile ilość pojazdów można łatwo sprawdzić, było ich w 2016 około 15mln sztuk, to już z rowerami równie to bywa. GDDKiA szacuje ilość rowerów w Polsce na od 5,5 do 11,5mln sztuk. czyli na jeden rower przypadają mniej więcej 3 auta (w moim domu na dwoje jeżdżących na rowerze są trzy rowery).

jednak w różnym stopniu właściciele korzystają z tych pojazdów.
jeżeli ja przejeżdżam samochodem miastowym 8 tyś rocznie, a tym drugim 22 tyś km, więc razem 30 tyś (kilometrów przejechanych samochodami służbowymi oczywiście nie liczę), co jest powyżej średniej, to już rowerem około 200 km miesięcznie, więc 2400 km rocznie.
wygląda na to, że stosunek przejechanych kilometrów samochodem i rowerem jest jak 100:8.
oczywiście pewnie nie jestem, że tak powiem przypadkiem reprezentatywnym, bo mam kolegę, który regularnie jeździ po 80km co drugi dzień, ale też mam kolegę, którego pierwszy raz widziałem na rowerze od 25 lat, a ma ich chyba trzy.

czyli mimo dużej ilości rowerów, korzystamy z nich w dużo mniejszym stopniu niż z samochodów.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez szerszon » niedziela 23 lipca 2017, 21:09

Proszę nie zapominać o sezonowości rowerów. Są kilka miesięcy w roku na drogach. To nieźle jednak rozrabiają.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez PraktykRuchu » piątek 28 lipca 2017, 15:02

Nie wiem, jak w małych miastach. Ale znam kilka dużych i tam raczej rowerami jeździ się cały rok. No, może pomijając te 4 dni w roku, gdy są śnieżyce.
Ruch samochodów też rośnie a jakoś nie przekłada się to na wzrost liczby wypadków...

Pomijając, że przegoniliśmy Rumunię w liczbie wypadków...
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez szerszon » piątek 28 lipca 2017, 21:02

PraktykRuchu napisał(a): i tam raczej rowerami jeździ się cały rok.
"Raczej" robi różnicę. Setki osób odstawiają rower, gdy zaczynają się pierwsze jesienne deszcze.
Pomijając, że przegoniliśmy Rumunię w liczbie wypadków...

A jak ma być ich więcej w Rumunii , gdy w ruchu uczestniczą trzy samochody na krzyż po drogach, gdzie osiągnięcie jakiejkolwiek znacznej prędkości jest niemożliwe ??? Proponuję poczytać rocznik statystyczny, a nie klepać bez sensu.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez Cyryl » sobota 29 lipca 2017, 06:36

tutaj nie nie doceniałbym Rumunii.
mimo, że w ilości mieszkańców prawie dwa razy za Polską, pewnie w pojazdach jeszcze mniej bo uboższe społeczeństwo, obszarowo niewiele mniejsza (około 30%), jednak co do dróg odnosząc do ilości samochodów, to pewnie na równi z nami.
dodatkowo u nas drogi buduje się z okazji imprez, za pieniądze unijne (mimo najwyższych podatków drogowych), tam drogi buduje się wolniej, ale w sposób ciągły. gdy w Polsce po EURO 2012 wstrzymano większość inwestycji drogowych, to większe koncerny międzynarodowe (STRABAG) swoje maszyny skierował do krajów gdzie drogi się buduje ciągle - Rumunia, Bułgaria, Rosja. także jakość dróg budowanych jest taka jak u nas, ilość autostrad i dróg ekspresowych (około 800km) jest w stosunku do ilości samochodów podobna (u nas nieco ponad 2000km). ale gdyby pan Surkis nie kupił sobie i nam EURO 2012, nadal mielibyśmy ich tyle co Rumunia.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez szerszon » sobota 29 lipca 2017, 09:02

Ok, tylko szanowny user usiłuje po raz kolejny zmanipulować dane. Napisał,że przegoniliśmy Rumunię w liczbie wypadków.
Bez jakichkolwiek punktów odniesienia. To jest manipulacja.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez Cyryl » sobota 29 lipca 2017, 10:18

moja wypowiedź nie miała nic wspólnego z waszą dyskusją, ale to była tylko uwaga o Rumunii, o której najczęściej mamy błędny obraz.

dodam, że jest to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów przez kamperowców. kojarzony z plażami posiada wiele innych fantastycznych miejsc: Bukowina Karpacka (południowa), Droga Transfogaraska (szczególnie polecam przejechanie z północy na południe) oraz ostatni nietknięty przez człowieka rejon w Europie - deltę Dunaju.
tutaj wracamy do dróg - jedziesz drogą do Tulczy, ale do miejscowości nad morzem Sulina nie ma drogi, płynie się 60-70km statkiem przez dziewicze tereny delty.
w Rumunii łatwiej dogadać się po angielsku niż we Francji, Włoszech, Grecji itp.

przepraszam za odejście od tematu, ale przecież to "luźna gadka".
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez waw » poniedziałek 21 sierpnia 2017, 21:37

Trochę w temacie :D do czego dąży GSV z ochron a prywatości: http://demotywatory.pl/4691308/Google-z ... tnosc-Cala
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kara za nagrywanie kamerą/robienie zdjęć

Postprzez gumik » wtorek 22 sierpnia 2017, 07:47

Za maskowanie twarzy w GSV odpowiadają algorytmy przetwarzania obrazu. Najwidoczniej są na świecie ludzie z twarzami przypominającymi krowi ryj. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości