OC w PZU

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

OC w PZU

Postprzez Prymas » niedziela 09 lipca 2017, 12:55

Witam,
Pod koniec zeszłego roku kupiłem auto z ważnym OC prawie do listopada 2017, jednak dostałem list z PZU, że 17.07 upłynie termin opłacenia składki za ubezpieczenie pojadu. Ktoś wie o co chodzi? Dzięki.
Prymas
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 05 stycznia 2017, 20:09

Re: OC w PZU

Postprzez waw » niedziela 09 lipca 2017, 20:58

Być może wybrałeś płatność w ratach i nie opłaciłeś za drugie pół roku.
Jeśli nie to nie problem do nas tylko wyjaśnij sprawę u ubezpieczyciela. Może jakaś jego pomyłka?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: OC w PZU

Postprzez sankila » niedziela 09 lipca 2017, 21:24

Prymas napisał(a):Pod koniec zeszłego roku kupiłem auto z ważnym OC prawie do listopada 2017, jednak dostałem list z PZU, że 17.07 upłynie termin opłacenia składki za ubezpieczenie pojadu. Ktoś wie o co chodzi? Dzięki.
Wygląda na to, że poprzedni właściciel albo miał ubezpieczenie płatne w dwóch ratach, albo się "odbezpieczył" i odebrał resztę kasy z ubezpieczenia. W pierwszym przypadku będziesz "ubezpieczony - niezapłacony", w drugim - nie masz ubezpieczenia.

W każdym razie kontaktuj się jak najszybciej z PZU.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: OC w PZU

Postprzez szerszon » poniedziałek 10 lipca 2017, 02:34

Z OC się "nie odbiera".
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: OC w PZU

Postprzez rpa » poniedziałek 10 lipca 2017, 23:14

Dokładnie tak, z OC się nie odbiera - po zmianie właściciela ubezpieczenie jest utrzymane do daty podanej na kartce i nie da rady odzyskać pieniędzy po zbyciu samochodu. Najprawdopodobniejsza jest opcja płatności w ratach.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: OC w PZU

Postprzez sankila » wtorek 11 lipca 2017, 01:17

rpa napisał(a):Dokładnie tak, z OC się nie odbiera - po zmianie właściciela ubezpieczenie jest utrzymane do daty podanej na kartce i nie da rady odzyskać pieniędzy po zbyciu samochodu.
Odbiera się, odbiera, ale fakt - kupujący musiałby zmienić ubezpieczyciela, więc chyba wiedziałby o tym.
Ja odzyskałam całe 5 zł i to PZU - z własnej woli - ścigało mnie ze zwrotem.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: OC w PZU

Postprzez Ubea » piątek 18 sierpnia 2017, 16:40

sankila napisał(a):
rpa napisał(a):Dokładnie tak, z OC się nie odbiera - po zmianie właściciela ubezpieczenie jest utrzymane do daty podanej na kartce i nie da rady odzyskać pieniędzy po zbyciu samochodu.

Odbiera się, odbiera, ale fakt - kupujący musiałby zmienić ubezpieczyciela, więc chyba wiedziałby o tym.
Ja odzyskałam całe 5 zł i to PZU - z własnej woli - ścigało mnie ze zwrotem.


W przypadku OC sprzedawca może odzyskać pieniądze za niewykorzystaną składkę tylko wtedy, kiedy nabywca zdecyduje się wypowiedzieć tę umowę ubezpieczenia.
Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku zmiany właściciela ubezpieczyciel ma prawo dokonać rekalkulacji składki OC (jeśli np. nowy właściciel ma mniejsze zniżki za bezszkodową jazdę). Co gorsza towarzystwo nie musi o tym od razu poinformować nowego właściciela auta. Niekiedy informacja o rekalkulacji składki przychodzi dopiero pod koniec obowiązywania polisy. Dlatego po zakupie auta warto skontaktować się z ubezpieczycielem, by ustalić, czy planuje on rekalkulację czy nie
Ubea
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 18 sierpnia 2017, 16:33


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości