Prawko a 18 lat

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Prawko a 18 lat

Postprzez Piotrek25c » wtorek 27 czerwca 2017, 18:17

Witam zdałem prawko równy tydzień temu jeszcze tego dnia wszystko oplacilem :) dodam że urodziny mam dopiero 4lipa i w starostwie w ktr załatwiłem wsszytsko powiedzieli że zamówia prawo jazdy dopiero gdy będę miał 18 lat ... nie ukrywam że zależało mi na czasie i liczyłem że prawo jazdy odbiorę w urodziny może trochę później :( czy nie można zamówić prawo jazdy przed 18 rokiem życia a odebrać w dniu urodzin? Jak to u was wyglądało ?
Piotrek25c
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 27 czerwca 2017, 18:03

Re: Prawko a 18 lat

Postprzez rpa » środa 28 czerwca 2017, 16:51

Nie ma takiej możliwości. Prawko to nie prezent urodzinowy, otrzymasz uprawnienia dopiero z dniem osiemnastych urodzin, a przed tym czasem urzędnik nie ma prawa zlecić PWPW wyrobienia dokumentu, zaś PWPW nie ma prawa wyrobić prawa jazdy. Z doświadczenia (akurat innych osób, bo ja byłem już "mocno pełnoletni", gdy zdobyłem uprawnienia) wiem, że gorąca głowa nie sprzyja dobrej jakościowo jeździe, "osiemnastka" to prawdopodobnie najgorszy możliwy termin pozwolenia komuś na samodzielną jazdę. Jeszcze się najeździsz, aż ci prowadzenie zbrzydnie, a tyłek i ręce rozbolą... :)
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości