Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez szofer80 » niedziela 27 stycznia 2019, 21:51

ks-rider napisał(a):
szofer80 napisał(a):
(i czterokołowce)

Can-Am Spyder

No Can-Am to akurat 3 - kolowiec :mrgreen: \

Szofer, a to w PL na 4 - kolowce czeba miec inne PJ niz B ? :mrgreen:

:wink:

"coś cięższego" miało w zamyśle odwoływać wcześniejszą kategorię
tak jak skrzyżowanie odwołuje znak :lol:

a czy ten motocykl czterokołowy aż tak strasznie różni się od motocykli trójkołowych z przechyłem że nie można było podać go jako przykład? przed zmianą przepisów wszystkie motocykle z przechyłem niezależnie od ilości kół powinny podlegać pod kategorię A,A2,A1, Nie było z tym jasności. Jak widać są jeszcze homologacje oprócz kategorii praw jazdy. Zmiana przepisów uwzględniła fakt że zwiększanie ilości kół w motocyklu jest wprost proporcjonalne do poprawy bezpieczeństwa i łatwości panowania nad takim pojazdem co zaowocowało podpięciem niektórych motocykli "wielokołowych" do kat. B
Ostatnio zmieniony niedziela 27 stycznia 2019, 22:23 przez szofer80, łącznie zmieniany 4 razy
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80

Postprzez szofer80 » niedziela 27 stycznia 2019, 22:07

ks-rider napisał(a):
Blacksmith napisał(a):Powinno być to już wprowadzone dawno temu. No ale lepiej późno niż wcale.
W Niemczech gdzie spędzam połowę roku takie trójkołowce bardzo często się widuje. W Polsce nie pamiętam czy chociaż jednego na drodze widziałem.

Mylisz pojecia !

W Niemczech masz dwa rodzaje tych samych 3 - kolowcow

1. zarejestrowane jako motocykl - obowiazkowa jazda w helmofonie

2. zarejestrowane jako 3 kolowe auto - na pokladzie pasy bezpieczenstwa, Überrollbügel, jazda bez helmofonu.

tak to dobre rozgraniczenie, są bowiem trójkołowce z przechyłem którym zdecydowanie bliżej do motocykla i są trójkołowce bez przechyłu którym zdecydowanie bliżej do pojazdu kat B. Ale możliwość zablokowania zawieszenia na postoju w przypadku trójkołowca,czterokołowca na bazie motocykla daje pretekst do podpięcia go też pod kategorię B, sama jazda też jest znacznie prostsza, hamowanie awaryjne prostsze, 30% skuteczniejsze hamulce, trzy koła sprawiają że nadaje się taki motocykl wielokołowy do jazdy dla ludzi z bardzo przeciętną koordynacją ruchową, wraz z wiekiem wszystkim posiadaczom prawa jazdy kat A albo ze schorzeniami neurologicznymi powinni przepisywać tego typu motocykle na recepte :lol: zamiast jednośladów. Wogóle każdemu powinni zalecać przesiąść się na motocykle wielokołowe, bezpieczeństwo byłoby na o wiele większym poziomie.

Tylko takie rozgraniczenie które opisałem wyżej wymagało by jeszcze zmiany prawa bo po przykładzie Yamahy Niken widać że sam producent zachował się odpowiedzialnie i homologował szybkiego, ciężkiego (263kg) trójkołowca na zwykłą kategorię A
szofer80

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 stycznia 2019, 03:25

zgredziatko napisał(a):@ks-rider czeba?

Nie wylapales ironi ! :mrgreen:

Cyryl napisał(a):Mylisz pojecia !
kompletnie nie rozumiesz logiki naszego kolegi.
jeżeli widuje często, to znaczy, że do jazdy nie trzeba uprawnień,
jeżeli nie widuje często, znaczy, że uprawnienia są trudne do zdobycia.

Aaaaaaa, to w takim razie przepraszam ! :mrgreen:

@Szofer80

przeznam sie szczerze, moja polszczyzna nie ogarnia tego co napisales :mrgreen:

Kategoria B to jie tylko siedzenie kierowcy po lewej czy po prawej stronie, moze byc i po srodku.

Nie musza tez byc 4 kola, moga byc i 3.

Tyle, ze musiualbys sie zaglebic w przepisy o dopuszczenie do ruchu i ich warunki. Z tego co pamietam, to jest zapis o rozstawie kol powyzej 40 cm.

P.S. przechyl niema z tym nic wspolnego

ks-rider

Postprzez szofer80 » poniedziałek 28 stycznia 2019, 10:51

ks-rider od początku na tym forum staram się przedstawiać jak wygląda rzeczywistość, jak wygląda praktyka i co należałoby zmienić. Ty natomiast jesteś na tym forum jednym z przedstawicieli formalnego bełkotu o wyższości prawa nad rzeczywistością. I Ciężko się dogaduje osoba która chce dostosowywać prawo do rzeczywistości z osobą która prawo stawia na pierwszym miejscu, traktuje je jak Biblię i rzeczywistość dostosowuje do prawa. Według Twojej logiki żadna zmiana prawa zajść nie może bo z założenia prawo jest doskonałe a ewentualna dyskusja toczy się tylko nad jego interpretacją. Założyłem temat trajek - wyszło na moim, przepisy zmieniono po mojej myśli, nie po raz pierwszy zdaje się przepisy są zmieniane po mojej myśli, przegrałeś i ewidentnie nie możesz się z tym pogodzić czepiając się takich bezsensownych rzeczy jak to że "coś cięższego" ma być rzekomo czterokołowcem mimo że na filmie widzisz co innego ale w Twoim mniemaniu dalej wymaga to dodatkowego uściślenia, człowiek tylko trochę domyślny bez problemu rozgraniczy te dwie kategorie i nie będzie robił z tego problemu. Naprawdę trzeba mieć sporo złej woli i braku pomysłu na czepnięcie się żeby czepnąć się czegoś takiego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 stycznia 2019, 11:41 przez szofer80, łącznie zmieniany 2 razy
szofer80

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 stycznia 2019, 11:29

szofer80 napisał(a):ks-rider od początku na tym forum staram się przedstawiać jak wygląda rzeczywistość, jak wygląda praktyka i co należałoby zmienić. Ty natomiast jesteś na tym forum jednym z przedstawicieli formalnego bełkotu o wyższości prawa nad rzeczywistością. I Ciężko się dogaduje osoba która chce dostosowywać prawo do rzeczywistości z osobą która prawo stawia na pierwszym miejscu, traktuje je jak Biblię i rzeczywistość dostosowuje do prawa. Według Twojej logiki żadna zmiana prawa zajść nie może bo z założenia prawo jest doskonałe a ewentualna dyskusja toczy się tylko nad jego interpretacją. Założyłem temat trajek - wyszło na moim, przepisy zmieniono po mojej myśli, nie po raz pierwszy zdaje się przepisy są zmieniane po mojej myśli, przegrałeś i ewidentnie nie możesz się z tym pogodzić czepiając się takich bezsensownych rzeczy jak to że "coś cięższego" ma być rzekomo czterokołowcem mimo że na filmie widzisz co innego ale w Twoim mniemaniu dalej wymaga to dodatkowego uściślenia, człowiek tylko trochę domyślny bez problemu rozgraniczy te dwie kategorie i nie będzie robił z tego problemu. Naprawdę trzeba mieć sporo złej woli i braku pomysłu na czepnięcie się żeby czepnąć się czegoś takiego.

Widzisz, i tu sie nie rozumiemy.

Po prostu mam zupelnie inne poszanowanie prawa niz Ty czy inni.

Mowisz zadna zmiana prawa przejsc nie moze... Owszem moze i one za chiodza, pytanie tylko czy ida w dobrym kierunku. Oile 40 lat temu kat. A zdawalo sie na 125 ce o zawrotnej mocy 8 KM. Zalozmy, ze wtedy zdales, uwazasz, ze 20lat pozniej przesiadka na litrowego potwora nie zweryfikuje Twoich umiejetnosci ? 40 lat temu natezenie ruchu bylo zupelnie inne a co wazniejsze tempo ruchu bylo zupelnie inne.

Co przegralem, bo jakos mi umknelo ? Dyskusje z Toba ? Czy zmiane przepisow ? Tak miedzy nami to dynda mi i powiewa czy wygralem, czy przegralem, a juz najbardziej obojetne jest mi, czy ktos z boku twierdzi lub mu sie wydaje, ze nie moge sie z tym pogodzic. Na forum Motocyklistow jest temat wypadki

http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... k/page-194

moze wejdz w niego i poczytaj a potem twierdz, ze zmiany ida w dobrym kierunku, bo to ze ida, to wiemy oboje + - 30 miliony Polakow.

A teraz na spokojnie zstanow sie nad tym jak to wszystko wyglada praktycznie gdy co niektorzy nie kumaja o co wogole w tym chodzi i jakie sa roznice.

milego dnia !

ks-rider

Postprzez szofer80 » poniedziałek 28 stycznia 2019, 11:38

Ciężko o lepsze poszanowanie prawa jak dogłębne zrozumienie jego roli, czyli narzędzia do poprawiania rzeczywistości a nie stawiania prawa na pierwszym miejscu i dostosowywania rzeczywistości do prawa.

p.s. sorry ale uważam Cię za przeciwnika zmian, które nastapiły czego dowód dałeś choćby w ostatnim swoim wpisie.
szofer80

Postprzez ks-rider » wtorek 29 stycznia 2019, 14:28

Szofer,

wez mnie prosze nie rozsmieszaj, bo na PJ nie przechodzisz testow psychologicznych tak jak na pozwolenie na bron ! O ile te byly by na PJ to w tej chwili mowie, ze Ty tych na bron bys nie przeszedl ( masz bledne wyobrazenia ) o mozliwosci jej uzycia,nie masz ani pojecia ani wiadomosci - siory ale taka prawda.

Pojazdy sa grozniejsze niz ! Bronia aby zabic trzeba trafic.

Zadnych instruktarzy nie musisz przechodzic, jest jeden jedyny kurs poslugiwania sie bronia, oraz
bezpieczne obchodzenie sie z nia - tak mniej wiecej 5 - klasa szkoly podstawowej.

Gybys sie tym tematem zajmowal, wiedzialbys troche wiecej.

ks-rider

Postprzez szofer80 » wtorek 29 stycznia 2019, 16:53

ks-rider napisał(a):Szofer,

wez mnie prosze nie rozsmieszaj, bo na PJ nie przechodzisz testow psychologicznych tak jak na pozwolenie na bron ! O ile te byly by na PJ to w tej chwili mowie, ze Ty tych na bron bys nie przeszedl ( masz bledne wyobrazenia ) o mozliwosci jej uzycia,nie masz ani pojecia ani wiadomosci - siory ale taka prawda.

Pojazdy sa grozniejsze niz ! Bronia aby zabic trzeba trafic.

Zadnych instruktarzy nie musisz przechodzic, jest jeden jedyny kurs poslugiwania sie bronia, oraz
bezpieczne obchodzenie sie z nia - tak mniej wiecej 5 - klasa szkoly podstawowej.

Gybys sie tym tematem zajmowal, wiedzialbys troche wiecej.

To są tylko przepisy, nawet na kierowcy kat B spoczywa taka sama odpowiedzialność jak na kierowcy zawodowym. Jakbyś chciał wiedzieć to ja mam psychotesty więc wiem jak to wygląda i na ile jest to przydatne i weryfikujące danego kandydata. Pożal się boże, jakieś zręcznościówki, pytania na wypadek bycia małpą etc....Wogóle te zadania szczególnie zręcznościowe to para w gwizdek, oczywiście przeszedłem je ale móglby przejść je bez problemu jeszcze lepiej gdyby podczas badań dali jakiś czas na zaznajomienie się w dodatku takiego badania absolutnie nie można porównywać z sytuacja na drodze w konkretnym aucie jest to absolutnie nie miarodajne. ja przyznam się że od czasu do czasu lubię sobie pograć w jakąś grę zręcznościową na komputerze i naprawdę osiągam w niej rekordowe wyniki a mam naprawdę wymagające gry zręcznościowe w których czas na reakcję jest naprawdę mały. ale z grą mam czas się zaznajomić tak jak z jazdą w aucie i autem jeżdżę od lat.
szofer80

Postprzez Cyryl » wtorek 05 lutego 2019, 06:16

Blacksmith napisał(a):
Cyryl napisał(a):przecież we wniosku o broń trzeba wykazać się zagrożeniem jakie zmuszają do posiadania broni.

Tak jest w wypadku ubiegania się o broń w celu ochrony osobistej. Takie zezwolenie uważa się za niemalże niemożliwe do uzyskania...

no właśnie tutaj dochodzimy do sedna sprawy:
po co Ci broń?
jeżeli do obrony, to przed zagrożeniem, które warto by wskazać.
bo trudno wydawać broń osobie o błędnym obrazie rzeczywistości, czy o maniakalnym strachu.
możesz jeszcze broń potrzebować do zabijania, ale w tym wypadku lepiej dla innych, abyś tej broni nie miał.

poza tym jeżeli już coś piszesz, dobrze byłoby, aby to przynajmniej miała coś wspólnego z prawdą, a nie jak zwykle najbardziej aktualne informacje od kolegi z Rumunii, zamiast sprawdzić w źródłach - http://statystyka.policja.pl/st/wybrane ... -2017.html
opisujesz własne wyobrażenie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

"Na 31 grudnia 2017 odnotowano wydanie 40 928 (45 481 w 2016) pozwoleń do ochrony osobistej i zarejestrowano w tym celu 44 882 (49 707 w 2016) sztuki broni. Do ochrony osób lub mienia było 9 (9 w 2016) pozwoleń na 10 (10 w 2016) sztuk zarejestrowanej broni.
Policja odnotowała 25 940 (20 960 w 2016) pozwoleń do celów sportowych
pozwolenia do celów kolekcjonerskich, 2017 - 11 556"
Cyryl

Postprzez ks-rider » sobota 16 lutego 2019, 19:16

rpa napisał(a):Chciałem podyskutować na ten temat i nie mogę. Napiszę o trójkołowcach, a pod postem będzie 10 odpowiedzi na temat broni palnej...

Wez powiedz kogotakrealnie unteresuja 3 - kolowce ?

To cos w rodzaju wozka inwalidzkiego !

ks-rider

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka