Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Blacksmith » wtorek 25 czerwca 2019, 20:25

Cyryl napisał(a):w tej chwili mam kolegę na kat. D zawodowego kierowcę kat. C, C+E z wieloletnim stażem w jeżdżeniu po całej Europie, ale:
- nie rozgląda się na przejazdach kolejowych,
- nie wie co to obszar o ograniczonej prędkości i przez skrzyżowania równorzędne przejeżdża jak z pierwszeństwem.
- nie wie (lub nie stosuje) zatrzymania na strzałce warunkowej.
- nie stosuje sygnalizowania kierunkowskazem zamiaru, dopiero jak zaczyna kręcić kierownicą, choć takie zachowanie u innych bardzo denerwuje go.

To napisze to samo co Ty kiedyś mi rzekłeś.... Widać w doborowym towarzystwie się obracasz. Kolega potencjalny zabójca. Ty taki formalista i człowiek żelaznych zasad i nie idziesz uprzejmie donieść na kolegę do odpowiednich organów?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » środa 26 czerwca 2019, 08:36

mp0011 napisał(a):
Cyryl napisał(a):przez moje "ręce" przeszło ponad 200 kierowców w większości wykonujących swój zawód dziesiątki lat. zdecydowana większość z nich nie zna podstaw PoRD, nie jakieś niuanse, nie trudne lub rzadko występujące rzeczy, ale podsta


Czy ci kierowcy mieli codziennie jakiś wypadek ze swojej winy?


nie, przy kat. C, C+E i D osoba chcąca wykonywać przewóz osób lub rzeczy obowiązana jest brać udział w szkoleniu okresowym co 5 lat.
to jest 35h wykładu, gdzie również aktualizuje się zmieniające się przepisy.

Blacksmith napisał(a):...nie idziesz uprzejmie donieść na kolegę do odpowiednich organów?


ten pan jest moim kolegą z boiska siatkówki z imprez związanych z tym. więc na co miałbym donieść?
że źle ustawia się w polu, że nieprawidłowo otwiera piwo.
to że jest kierowcą wiedziałem, ale nigdy nie wnikałem w jaki sposób wykonuje swoją pracę, bo to nie była moja sprawa.
prawo jazdy ma, tak jak Ty, co prawda innej kategorii.
nie ma w Polsce obowiązku po uzyskaniu uprawnień aktualizowania wiedzy, czego Ty nie musisz robić, ale przy kat. C, C+E i D jest szkolenie okresowe i na pewno on ma zaświadczenia o ukończeniu takich szkoleń co 5 lat, bo nie mógłby wykonywać zawodu kierowcy.

poza tym ja nie jestem od naprawiania całego świata.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości