Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Trójkołowce na kategorię B? Jest projekt ustawy....

Postprzez Cyryl » wtorek 12 lutego 2019, 19:13

Blacksmith napisał(a):...Jeśli jest tak, że masz jakieś (znane tylko sobie) obawy, że moja broń by wystrzeliła w Twoim kierunku, to czy ja nie mogę mieć takich samych obaw, że skasujesz mnie ciężarówką?...

ja nie obawiam się o siebie, ale bardziej zaniepokojony jestem, że sam sobie zrobisz krzywdę lub ludziom z najbliższego otoczenia.

ja nie wyjeżdżam na drogi w celu skasowania konkretnej osoby, ale po to, aby komuś przekazać wiedzę i doświadczenie.

Twój problem tkwi w tym, że z góry zakładasz złą wolę i to może się smutno skończyć. była mowa o wściekłam psie, potem psie wyglądającym jak wściekły, a to już bardzo cienkie granice.

Twoja ocena, wybacz, ale najczęściej nie jest wiarygodna. jest bardzo mocno subiektywna, oparta na domniemaniach, przypuszczeniach czy na domysłach.
Cyryl

Postprzez Blacksmith » wtorek 12 lutego 2019, 19:26

Cyryl napisał(a):Twój problem tkwi w tym, że z góry zakładasz złą wolę i to może się smutno skończyć.

Przecież to jest Twój problem. To Ty z góry zakładasz złą wolę ludzi gdy da im się broń do ręki (niekaranych i zdrowych psychicznie).
Cyryl napisał(a):Twoja ocena, wybacz, ale najczęściej nie jest wiarygodna.

Mówiąc szczerze już nie wiem o co Ci chodzi. Mam wrażenie, że nie wiesz w sumie co więcej napisać w tym temacie i powielasz stare zarzuty wobec mnie o informacjach od kolegów, domniemaniach, itd.
Cyryl napisał(a):ja nie obawiam się o siebie, ale bardziej zaniepokojony jestem, że sam sobie zrobisz krzywdę lub ludziom z najbliższego otoczenia.

Z taką empatią, że ktoś przejmuje się losem obcego szarego faceta z drugiego końca Polski to jeszcze się nie spotkałem.
Cyryl napisał(a):ja nie wyjeżdżam na drogi w celu skasowania konkretnej osoby, ale po to, aby komuś przekazać wiedzę i doświadczenie.

To przybij piątkę, bo ja też nie chcę broni w celu skasowania siebie albo kogoś, ale chce na wszelki wypadek dla bezpieczeństwa i raz na jakiś czas sobie iść postrzelać.

A tutaj cenniki wybranej strzelnicy w wypadku gdy nie mamy własnej i chcemy wynająć tam broń. Powiedzmy sobie szczerze... drogi interes.

http://strzelnicaczapla.pl/wp-content/u ... 1.2019.pdf
http://strzelnicaczapla.pl/wp-content/u ... elnicy.pdf
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem... opór staje się obowiązkiem"- T. Jefferson
Blacksmith

Postprzez Blacksmith » środa 13 lutego 2019, 01:34

gumik napisał(a):Tyle tylko, że to by poważnie utrudniło życie sporej grupie ludzi.

No i teraz zobacz, abyś mnie zrozumiał... Twoje negatywne podejście w temacie broni dotyczy głównie bezpieczeństwa. Że bezpieczeństwo PONAD WSZYSTKO. A więc powiedzmy, że ja też na to głównie patrzę.... To co mnie wtedy obchodzi, że ludzie w wieku 18-23 lat nie będą posiadać PJ i to im coś utrudni?... skoro ta niedogodność dla nich sprawi (to na czym m.in. Tobie zależy)- sporo większe bezpieczeństwo dla społeczeństwa? Przecież na tym głównie nam zależy prawda? Oni sobie jakoś poradzą, są rowery, są taksówki, jest komunikacja miejska, itd. A ile mniej ofiar będzie.
Widać tutaj dużą nielogiczność w poglądzie.
Na pewno spora grupa ludzi jest zagrożona napaścią fizyczną. Wielu otrzymuje jakieś groźby, wielu ma zatargi, długi, itd. Im trudny dostęp do broni zapewne też utrudnia życie.
gumik napisał(a):Chciałem zobrazować jak słaby to jest argument.

Jednak myślę, że nie słaby. Bo idąc tym tokiem rozumowania mogę powiedzieć tak (i zgodnie z prawdą)... Ja nie znoszę wódki, nie piję jej i jestem za tym aby była zakazana. Po wódce ludziom odbija i stają się często agresywni. To jest fakt bezsprzeczny. Czuję się niebezpiecznie idąc wieczorem ulicami w piątki i soboty. Nie jeden zaczepiał mnie po wódce. Dlaczego wódka jest dostępna i mam czuć się zagrożony? Dlaczego w tym wypadku wolność wynosi się ponad bezpieczeństwo, a w wypadku broni palnej na odwrót?

Ogrom przestępstw, zabójstw, przemocy domowej, itd, itp. jest popełnianych pod wpływem alkoholu (i tu chyba nie zaprzeczysz), to dlaczego do pioruna jasnego alkohol nie jest zakazany? Jestem przekonany, że mimo wszystko gdyby zakazać alkoholu i dać obywatelom broń to statystyki przemocy spadłyby potężnie w porównaniu do stanu obecnej rzeczywistości.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem... opór staje się obowiązkiem"- T. Jefferson
Blacksmith

Postprzez Cyryl » środa 13 lutego 2019, 06:05

Blacksmith napisał(a):...
Cyryl napisał(a):ja nie wyjeżdżam na drogi w celu skasowania konkretnej osoby, ale po to, aby komuś przekazać wiedzę i doświadczenie.

To przybij piątkę, bo ja też nie chcę broni w celu skasowania siebie albo kogoś, ale chce na wszelki wypadek dla bezpieczeństwa i raz na jakiś czas sobie iść postrzelać...

no właśnie nie bardzo o tym jestem przekonany, bo jeszcze nie tak dawno opisywałeś jaką konfliktową sytuację na drodze pisząc: "szkoda, że nie wracałem ze strzelnicy z bronią".

natomiast co do cen, jeżeli masz jakieś hobby to trudno musisz za nie płacić.
ja gram w siatkówkę plażową i chętnie grałbym również w zimie, ale problem w tym, że w Polsce są tylko dwie hale z piachem w Olsztynie i w Spale. w przedostatni weekend pojechałem grać turniej do Spały. ponad 300km, wpisowe prawie 100zł, obiad 32zł, trzeba kupić jakieś jedzenie, wodę, napoje. czasami jeżdżę na turnieje do Berlina lub Pragi i nie płaczę.
a zarabiam w złotówkach.

nie tak dawno pisałeś o swoich bardzo dobrych zarobkach na obczyźnie w euro i sam nie wiem w co wierzyć?
bo jeżeli dla Ciebie 30zł za 10 strzałów, czyli 7 euro to drogi interes, to zaczynam się zastanawiać, czy Ty w tym Monachium rzeczywiście pracujesz, czy siedzisz pod kościołem?
Cyryl

Postprzez Blacksmith » środa 13 lutego 2019, 10:00

Cyryl napisał(a):jeszcze nie tak dawno opisywałeś jaką konfliktową sytuację na drodze pisząc: "szkoda, że nie wracałem ze strzelnicy z bronią".

Pisałem, że wracałem z pistoletem CO2 i że miałem ochotę wysiąść z nim do trąbiącego chama. Ale od ochoty do czynu daleka droga.
Cyryl napisał(a):bo jeżeli dla Ciebie 30zł za 10 strzałów, czyli 7 euro to drogi interes

Panie Boże.... o czym Ty piszesz. Będę jechał 80 km i wynajmował oś strzelniczą za 200 zł aby oddać 10 strzałów z pistoletu i spędzić na strzelnicy 3 minuty? Policz koszty dojazdu, wynajęcia osi strzelniczej i strzelania w granicach zdrowego rozsądku. Ile wyniesie opróżnienie kilku magazynków do pistoletu, ze 2 magazynki do Kałacha, do strzelby, Mauser, itd. Taka jednorazowa wizyta z porządnym strzelaniem to wyszłoby około 1000 zł. Nawet jak na moją kieszeń to na dłuższą metę nieopłacalne. Jest to hobby wielokrotnie droższe od piłki plażowej. Tym bardziej, że w okresach cieplejszych jedziesz nad nasze wybrzeże i piachu masz dostatek, nikt opłaty nie pobierze, a i może ludzie za przyjemność obejrzenia dobrego meczu zaczną rzucać banknotami.
Blacksmith

Postprzez Cyryl » środa 13 lutego 2019, 10:32

Blacksmith napisał(a):...Tym bardziej, że w okresach cieplejszych jedziesz nad nasze wybrzeże i piachu masz dostatek, nikt opłaty nie pobierze...

znowu się nie rozumiemy, ja gram w turniejach oldboy-ów, gdzie jest wpisowe, gdzie jedzie się na jeden turniej.
w 2016 zrobiłem (najwięcej w życiu) w sumie ponad 13 000km jeżdżąc po turniejach.
koszty paliwa, noclegi, wyżywienie, jakaś imprezka wieczorem.
na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski (oldboy-ów), które są organizowane przez PZPS, jest wpisowe, ale również muszę wykupić licencję zawodniczą, jak zwodowi siatkarze.
Ty piszesz o jakimś podwórkowym graniu, a ja o zawodniczym z prawdziwego zdarzenia, a to kosztuje trochę więcej.

to mnie więcej tak jakbym Ci zaproponował zamiast strzelnicy, strzelanie pistoletem dziecinnym na kapiszony. kupisz za 10zł, kapiszony prawie darmo, strzelnicy nie trzeba itp.
Cyryl

Postprzez gumik » środa 13 lutego 2019, 11:10

Blacksmith napisał(a):
gumik napisał(a):Tyle tylko, że to by poważnie utrudniło życie sporej grupie ludzi.

No i teraz zobacz, abyś mnie zrozumiał... Twoje negatywne podejście w temacie broni dotyczy głównie bezpieczeństwa. Że bezpieczeństwo PONAD WSZYSTKO. A więc powiedzmy, że ja też na to głównie patrzę.... To co mnie wtedy obchodzi, że ludzie w wieku 18-23 lat nie będą posiadać PJ i to im coś utrudni?... skoro ta niedogodność dla nich sprawi (to na czym m.in. Tobie zależy)- sporo większe bezpieczeństwo dla społeczeństwa? Przecież na tym głównie nam zależy prawda? Oni sobie jakoś poradzą, są rowery, są taksówki, jest komunikacja miejska, itd. A ile mniej ofiar będzie.
Widać tutaj dużą nielogiczność w poglądzie.
Na pewno spora grupa ludzi jest zagrożona napaścią fizyczną. Wielu otrzymuje jakieś groźby, wielu ma zatargi, długi, itd. Im trudny dostęp do broni zapewne też utrudnia życie.
Myślę, że pozwoliłeś sobie na mocną nadinterpretację. Ja sugeruję, że powszechny dostęp do broni wcale może nie poprawić bezpieczeństwa, a może być odwrotny skutek (potwierdzają to badania). Ty odbijasz piłeczkę i sugerujesz w takim razie, żeby zakazać wszystkiego co jest w jakimś stopniu niebezpieczne. Czyli "Mamo, mamo, pani zabrała Jasiowi nóż, to czemu nie zabierze Małgosi łyżki. Przecież może sobie oko wybić". Wszystko w jakimś stopniu może stanowić zagrożenie. Rozróżnienie jest takie, że jedne rzeczy bardziej, inne mniej.

Poza tym, czy największa ilość wypadków w grupie wiekowej 18-23 jest spowodowana samym wiekiem, czy może tym, że w tej grupie liczba najświeższych kierowców jest siłą rzeczy największa. Czy przesunięcie poprzeczki wyżej coś poprawi? Czy są dane na ten temat?

gumik napisał(a):Chciałem zobrazować jak słaby to jest argument.

Jednak myślę, że nie słaby. Bo idąc tym tokiem rozumowania mogę powiedzieć tak (i zgodnie z prawdą)... Ja nie znoszę wódki, nie piję jej i jestem za tym aby była zakazana. Po wódce ludziom odbija i stają się często agresywni. To jest fakt bezsprzeczny. Czuję się niebezpiecznie idąc wieczorem ulicami w piątki i soboty. Nie jeden zaczepiał mnie po wódce. Dlaczego wódka jest dostępna i mam czuć się zagrożony? Dlaczego w tym wypadku wolność wynosi się ponad bezpieczeństwo, a w wypadku broni palnej na odwrót?

Podobnie jak wyżej. Są różne zagrożenia płynące z różnych rzeczy (wódka, broń). Ale świat nie jest czarno-biały. Nie jest tak, że coś jest albo całkiem złe, albo całkiem dobre. Jednak (jak wyżej) skoro badania pokazują, że powszechny dostęp do broni mógłby pogorszyć bezpieczeństwo, to za bardzo nie ma sensu tego robić.

Ogrom przestępstw, zabójstw, przemocy domowej, itd, itp. jest popełnianych pod wpływem alkoholu (i tu chyba nie zaprzeczysz), to dlaczego do pioruna jasnego alkohol nie jest zakazany? Jestem przekonany, że mimo wszystko gdyby zakazać alkoholu i dać obywatelom broń to statystyki przemocy spadłyby potężnie w porównaniu do stanu obecnej rzeczywistości.
Twoje przekonanie nic do dyskusji nie wnosi. Liczą się dane i liczby. Jak bardzo zakaz alkoholu wpłynął by na bezpieczeństwo w kraju?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik

Postprzez Blacksmith » środa 13 lutego 2019, 12:14

gumik napisał(a):Twoje przekonanie nic do dyskusji nie wnosi. Liczą się dane i liczby. Jak bardzo zakaz alkoholu wpłynął by na bezpieczeństwo w kraju?

Nie mam danych ile dokładnie wszystkich przestępstw i wypadków drogowych jest popełnianych pod wpływem alkoholu. Ale na zdrowy rozum chyba jest wiadome, że bardzo wiele. Cały czas są informacje o napadzie po alkoholu albo nietrzeźwym co spowodował śmiertelny wypadek. Tak jak nie mam danych ilu Polaków pije codziennie filiżankę kawy, ale można się domyślać, że jest ich "trochę".
A więc co do alkoholu to dlaczego go nie zakazać skoro czyni tyle złego? Alkohol OK, ale broń już nie? Widzę w tym po prostu gigantyczną nielogiczność.
Blacksmith

Postprzez gumik » środa 13 lutego 2019, 12:28

Odpowiedź jest już wyżej.

Btw. To ja juz nie wiem co Ty chcesz. Wprowadzić zakaz alkoholu bo jest niebezpieczny, czy może wprowadzić powszechny dostęp do broni, bo skoro inne niebezpieczne rzeczy są dozwolone, to czemu by nie broń? Ale to w takim razie pozwólmy na powszechny dostęp do materiałów radioaktywnych? no bo czemu nie? Skoro niebezpieczny alkohol jest dozwolony. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik

Postprzez Cyryl » środa 13 lutego 2019, 13:11

Blacksmith napisał(a):...Nie mam danych ile dokładnie wszystkich przestępstw i wypadków drogowych jest popełnianych pod wpływem alkoholu. Ale na zdrowy rozum chyba jest wiadome, że bardzo wiele...

dlaczego znowu swoje zdanie opierasz na domniemaniach, przypuszczeniach lub "jest wiadome", ale nie na faktach?

jeżeli wpiszesz w google: "statystyki wypadków drogowych policja", to wyjdą Ci oficjalne statystyki szczegółowe od 2001, więc nie chce Ci się, czy jesteś tak nieporadny?

a może liczysz jak rdzenni Indianie amerykańscy: jeden, dwa, wielkie mnóstwo.
Cyryl

Postprzez Blacksmith » środa 13 lutego 2019, 13:32

Przykład z alkoholem podałem tylko jako uzasadnienie panującej nielogiczności. Jestem wolnościowcem i oczywiście w rzeczywistości nie jestem za zakazem alkoholu.
Gdyby panowała logika to broń byłaby łatwiej dostępna i alkohol albo... obie te rzeczy byłyby zakazane.
Chociaż swoją drogą tak pomyślałem, że robie na forum publicznym z siebie teraz trochę naiwniaka. Bo czego ja w sumie oczekuje... Logiki na tym świecie. Aż sam zbsiebie się uśmiałem. :roll:
Blacksmith

Postprzez gumik » środa 13 lutego 2019, 13:38

@Blacksmith - logika jest. Nie ma natomiast logiki w porównywaniu alkoholu do pistoletu, czy materiałów radioaktywnych. Bo niby co mają wspólnego ze sobą? Tak jak pisałem wcześniej - nic nie jest czarne-białe. Każdą rzecz rozpatruje się z osobna. W temacie broni alkohol, czy prawo jazdy nie mają zupełnie żadnego znaczenia.
gumik

Postprzez Blacksmith » środa 13 lutego 2019, 13:58

Cyryl napisał(a):dlaczego znowu swoje zdanie opierasz na domniemaniach, przypuszczeniach...

A dlaczego Ty (i gumik) zakładasz, że ułatwiony dostęp do broni spowoduje pogorszenie bezpieczeństwa? Masz statystyki, że tak będzie w Polsce? Co nas interesują dane z USA czy Meksyku?

Co do wypadków. Spojrzałem na te statystyki i wybrałem losowo rok 2015 gdzie nietrzeźwi spowodowali ogółem 9,5% wszystkich wypadków.
Ostatnio zmieniony środa 13 lutego 2019, 14:17 przez Blacksmith, łącznie zmieniany 1 raz
Blacksmith

Postprzez zgredziatko » środa 13 lutego 2019, 14:00

Robicie burdel w tym temacie.
zgredziatko

Postprzez gumik » środa 13 lutego 2019, 14:23

Blacksmith napisał(a):
Cyryl napisał(a):dlaczego znowu swoje zdanie opierasz na domniemaniach, przypuszczeniach...

A dlaczego Ty (i gumik) zakładasz, że ułatwiony dostęp do broni spowoduje pogorszenie bezpieczeństwa? Masz statystyki, że tak będzie w Polsce? Co nas interesują dane z USA czy Meksyku?
Nie zakładam, że tak będzie, ale próbuję Ci uświadomić, że problem jest o wiele bardziej złożony niż Ci się wydaje. Naiwne jest podejście jakie prezentujesz - dajcie wszystkim broń, nic się nie stanie.
Btw. czytałeś choć jedną publikację?

Co do wypadków. Spojrzałem na te statystyki i wybrałem losowo rok 2015 gdzie nietrzeźwi spowodowali ogółem 9,5% wszystkich wypadków.
A no to stąd już prosty wniosek, że należy zakazać jazdy samochodem osobom trzeźwym. Wtedy liczba wypadków spadnie o 90%. :P (żart)

zgredziatko napisał(a):Robicie burdel w tym temacie.
Tak, wiemy.
gumik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka