parkowanie samochodu przy cudzej posesji

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

parkowanie samochodu przy cudzej posesji

Postprzez katharos » wtorek 18 kwietnia 2017, 11:53

Witam.

Mam pytanie dotyczące pakowania cudzego samochodu przy moim płocie. Delikwent co prawda zachowuje odstęp i nie zastawia wjazdu, ale notorycznie parkuje swój samochód mimo, iż ma swój garaż. Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych. Tuż obok deweloper wybudował kompleks mieszkań. Dla każdego z nich przysługuje garaż na dwa samochody a mimo to się nie mieszczą. Zastanawiam się czy jest jakiś przepis, który uniemożliwi stawiania cudzego samochodu przy cudzej posesji. Bo jak wiadomo chodnik jest własnością miasta, ale jako właściciel posesji jestem odpowiedzialna za utrzymywanie na nim porządku.


Z góry dziękuje za pomoc.
katharos
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 18 kwietnia 2017, 11:37

Re: parkowanie samochodu przy cudzej posesji

Postprzez eragon » wtorek 18 kwietnia 2017, 17:26

Jakaś fotka, rysunek ?? :hmm:
Jesli nie narusza przepisów to nic nie zrobisz. Jeśli stoi na chodniku to tlf na policję.. Czasem kilka dużych kamieni co dwa metry załatwia sprawę.. :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: parkowanie samochodu przy cudzej posesji

Postprzez Cyryl » środa 19 kwietnia 2017, 06:53

Twoja własność jest do płotu, więc jeżeli parkowanie odbywa się zgodnie z oddziałem 2 - zatrzymanie i postój, to w zasadzie interwencja niewiele pomoże. wydaje mi się, że dobrze byłoby abyś zaczął od przeczytania.
natomiast co do kamieni, Mercedes S klasa ma szerokość 1855mm, pozostałe pośledniejsze auta mniejszą, więc rozstawienie kamieni co 2m niewiele zdziała.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: parkowanie samochodu przy cudzej posesji

Postprzez nina2 » środa 19 kwietnia 2017, 12:58

Dokładnie jeśli nie łamie żadnych przepisów dotyczących z parkowaniem to niestety będzie ciężka sprawa.
nina2
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 19 kwietnia 2017, 11:05

Re: parkowanie samochodu przy cudzej posesji

Postprzez eragon » czwartek 20 kwietnia 2017, 10:51

Cyryl napisał(a):Twoja własność jest do płotu

Niekoniecznie, do zrobienia czegokolwiek - do granicy działki(płot może stać na działce), ale do sprzątania i odsnieżania do połowy drogi. :lol: :lol:
Cyryl napisał(a):co do kamieni

Nie pisałem jak krowie, ale chodziło mi o parkowanie równoległe. Nie podejrzewam, że auto jest stawiane prostopadle do płotu w poprzek chodnika..
Może nie najlepszy, ale przykład..
Obrazek
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości