chyba cos nie tak???

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

chyba cos nie tak???

Postprzez mex260289 » środa 14 grudnia 2016, 14:39

Za jakiś czas zdawać będę kat C+E, po przejeżdżonych godzinach śmiem twierdzić, że plac wcale nie jest taki łatwy jakby się moglo wydawać.
Nie rozumiem jak młody kierowca po wyjedzeniu godzin ma precyzyjnie zdać miedzy innymi luk (mam na myśli dojazd przyczepy do pachołków aby w nie nie uderzyć) i ten 1m, gdzie można tylko raz wyjść z pojazdu i ocenić odległość. Gdyby to była ściana jest to co najmniej niebezpieczne bo można ja przesunąć :P no i by wynikły uszkodzenia. No i parkowanie prostopadłe tyłem jest to również trudny manewr bo trzeba trafić owa przyczepa miedzy dwa pachołki mając do tego tylko jedna korektę. Nie rozumiem czemu nie mogę wyjść z auta i sprawdzić jakim torem jedzie przyczepa i czy wjeżdża miedzy dwa pachołki (bramę). Przecież TRZEBA zachować wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa aby manewr był wykonany prawidłowo i BEZPIECZNIE, młody kierowca według mnie powinien zadbać o to aby wykonać oba manewry prawidłowo i BEZPIECZNIE.
REGULUJĄ TO PRZEPISY
Kodeks drogowy art 23 rozdział 3

3. przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:

A. sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,
B. upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest OBOWIĄZANY zapewnić sobie POMOC INNEJ OSOBY.


Według mnie Przepisy i zasady zdawania prawa jazdy w ośrodku word nie trzymają się razem są sprzeczne z sobą aby zbijać KASĘ.
Może się mylę z tym co napisałem, ale chce znać tez zdanie innych.
mex260289
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 14 grudnia 2016, 13:59

Re: chyba cos nie tak???

Postprzez skov » piątek 23 grudnia 2016, 23:11

Przepisy, które tu przytoczyłeś to Ustawa Prawo o Ruchu drogowym, która określa zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;. Plac manewrowy nie nalezy do tych miejsc. Na placu manewrowym obowiązuje Rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: chyba cos nie tak???

Postprzez tom634 » sobota 24 grudnia 2016, 00:12

Mój pierwszy w życiu manewr samochodem ciężarowym (co prawda samo C, bez E, nawet nie wiedziałem jak się zmienia biegi w ciężarówce itd.) to było właśnie parkowanie tyłem prostopadle. Nie miałem żadnych problemów, zatrzymałem się tam, gdzie trzeba.
Weteran dróg
Na co dzień jeżdżę GL500 V8 388KM
tom634
 
Posty: 546
Dołączył(a): wtorek 29 maja 2007, 21:55


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości