Zmiany w rozporządzeniach

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiany w rozporządzeniach

Postprzez eragon » czwartek 24 listopada 2016, 13:29

Jesteście chyba na bieżąco, zwłaszcza Leszko..
Jak interpretujemy te zapisy ..
5.11. Połączenia elektryczne muszą być wykonane w taki sposób, żeby przednie i tylne światła pozycyjne,
górne światła obrysowe, jeżeli występują, boczne światła obrysowe, jeżeli występują, oraz oświetlenie
tylnej tablicy rejestracyjnej mogły być włączane i wyłączane tylko jednocześnie.

6.19.7.4. Światła, o których mowa w pkt 5.11, mogą być włączone, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej,
z wyjątkiem przypadku, gdy światła do jazdy dziennej działają zgodnie z pkt 6.2.7.6.2, gdy włączone
zostały przynajmniej tylne światła pozycyjne.

6.2.7.6.2. światła do jazdy dziennej działają w połączeniu ze światłami wymienionymi w pkt 5.11, przy wymogu
minimum, że włączone są co najmniej tylne światła pozycyjne

Źródło :
Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG
ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do rozmieszczenia
urządzeń oświetlenia i sygnalizacji świetlnej [2016/1723]
obejmujący wszystkie obowiązujące teksty w tym:
Suplement 6 do serii poprawek 06 – data wejścia w życie: 8 października 2016 r.

Dotychczas pojazdy zarejestrowane po 2009 roku nie mogły mieć włączanych tylnych pozycji z DRL, czy te zapisy zmieniają to ?? Teraz muszą, czy mogą ??

I tu jest jeszcze wyjaśnienie, czemu DRL gaśnie gdy kierunkowskaz działa..
6.19.7.6. Jeżeli przednie światło kierunkowskazu jest wzajemnie sprzężone ze światłem do jazdy dziennej,
połączenia elektryczne światła do jazdy dziennej po odpowiedniej stronie pojazdu mogą być wykonane
tak, że światło do jazdy dziennej jest wyłączone przez cały czas (tj. w cyklu świecenia i przerwy
w świeceniu), w którym uruchomione jest światło kierunkowskazu.
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zmiany w rozporządzeniach

Postprzez LeszkoII » czwartek 24 listopada 2016, 15:01

Od 20 września 2016 nie wydano żadnych nowych przepisów dot. UPoRD
Od 7 października nie wydano żadnych nowych przepisów dot. UoKP

Dyrektywy UE zobowiązują rządy państw członkowskich do wprowadzenia lub zmian regulacji prawnych w nich zawartych.

Nie zauważyłem, żeby coś się zmieniło w rozporządzeniach - a patrząc na datę wydania tej dyrektywy (załączników/suplementów), jest to wręcz pewne.

A w ogóle słabo się znam na tych przepisach. Póki co wciąż np. nie wiem (ae tez specjalnie nie drążyłem), na jakiej podstawie pojazd używający świateł mijania powinien używać jednocześnie tylnych świateł pozycyjnych. Ktoś wie?
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Zmiany w rozporządzeniach

Postprzez eragon » piątek 25 listopada 2016, 09:54

Wytłumaczenie twojego dylematu jest proste.. W rozp. o pojazdach napisane jest, że mijania świecą razem z pozycyjnymi. Wszystkie świecą przecież..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zmiany w rozporządzeniach

Postprzez eragon » piątek 25 listopada 2016, 21:46

Dla ścisłości - chodzi mi o to, żebyś przeczytał kilka razy te teksty i odpowiedział czy w/g ciebie jest obowiązkowe od 8.10.2016 roku świecenie się tylnych pozycji razem z DRL .. Taka sugestię słyszałem ale zapisy sa jakoś tak napisane "nie po naszemu" ..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zmiany w rozporządzeniach

Postprzez LeszkoII » piątek 25 listopada 2016, 22:28

Przecież odpowiedziałem, że od 20. września br. nic się nie zmieniło w uPoRD i rozporządzeniach z niej delegowanych.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości