Zgubiłem tymczasowy dowód rejestracyjny

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Zgubiłem tymczasowy dowód rejestracyjny

Postprzez jaross123 » środa 16 listopada 2016, 22:47

Witam, dzis zgubilem tymczasowy dowód rejestracyjny wraz z polisą OC, mam juz do odbioru normalny dowód rejestracyjny stad rodzi sie pytanie czy skoro udam sie do starostwa to wydaja mi ten dowód bez oddania tymczasowego, czy moze wiązą sie z tym jakies dodatkowe problemy ;/
jaross123
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 11:58

Re: Zgubiłem tymczasowy dowód rejestracyjny

Postprzez rpa » poniedziałek 21 listopada 2016, 02:37

Przy odbiorze dowodu musisz zdać tymczasowy, ale nie wiem jakie konsekwencje się wiąża ze zgubieniem tymczasowego. Być może będziesz to musiał najpierw zgłosić na Policję, a najlepiej, jakbyś do urzędu przyszedł już z papierkiem od niebieskich.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Zgubiłem tymczasowy dowód rejestracyjny

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 21 listopada 2016, 05:50

Przy zgubieniu PJ trzeba we wniosku wypełnić oświadczenie, że dokument został zgubiony (jeśli został zgubiony) lub że został skradziony (jeśli został skradziony). W drugim przypadku (chyba) będą chcieli dowód, że zostało to zgłoszone na Policji.

Z pozwoleniem czasowym jest tak, że jest ono ważne na miesiąc, więc wiele się nie zmieni aczkolwiek chodzi o to, by do pojazdu nie były przypisane dwa takie same dowody rejestracyjne. W skrócie, PJ można mieć tylko jedno (krajowe) i zanim organ je wyda lub zamieni, sprawdzi w europejskiej bazie praw jazdy czy Kowalski lub Schmitt posiadają prawo jazdy. Nie wiem czy istnieje analogiczna baza dla DR.

W kazdym razie nie ma co panikować.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości