Czy mogę sprzedać nieprzerejestrowane auto?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy mogę sprzedać nieprzerejestrowane auto?

Postprzez franioxd » piątek 04 listopada 2016, 09:05

Witam. Ostatnio po dość okazyjnej cenie udało mi się kupić auto z silnikiem diesla, którego posiadam od 2 miesięcy lecz jeszcze go na siebie nie zarejestrowałem. Teraz chciałbym go sprzedać, ponieważ moje trasy są krótkie i w większości po mieście, uznałem że lepsza byłaby benzyna. Poza tym chciałbym sprzedać go za trochę wyższą cenę. Odpowiedzcie mi czy chcąc sprzedać samochód muszę go rejestrować na siebie i czy wysoki jest podatek za sprzedaż z zyskiem??
franioxd
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek 27 kwietnia 2015, 17:59

Re: Czy mogę sprzedać nieprzerejestrowane auto?

Postprzez eragon » piątek 04 listopada 2016, 09:57

Nie musisz rejestrować, ciągłość umów wystarczy..
Podatek liczy się jak od dochodu.
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Czy mogę sprzedać nieprzerejestrowane auto?

Postprzez oskbelfer » sobota 05 listopada 2016, 21:08

franioxd napisał(a):Witam. Ostatnio po dość okazyjnej cenie udało mi się kupić auto z silnikiem diesla, którego posiadam od 2 miesięcy lecz jeszcze go na siebie nie zarejestrowałem.


Na rejestrację masz 30 dni, jednak narazie nie ma sankcji za niedopełnieni rejestracji (trwają pracę aby wypracować sankcje).

Możesz sprzedać, a kupującemu musisz przekazać Twoją niezarejestrowaną umowę. Nie zwalnia Cię to z podatku.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy mogę sprzedać nieprzerejestrowane auto?

Postprzez LeszkoII » sobota 05 listopada 2016, 22:28

oskbelfer napisał(a):Na rejestrację masz 30 dni, jednak narazie nie ma sankcji za niedopełnieni rejestracji (trwają pracę aby wypracować sankcje).
Jak to nie ma sankcji? Skoro właściciel jest ZOBOWIĄZANY a tego obowiązku nie dopełnił, to znaczy że popełnił czyn zabroniony kwalifikujący się pod wykroczenie, ale o kwalifikacji tego czynu decyfuje prawomocne rozstrzygnięcie (przyjęty mandat karny lub wyrok sądu powszechnego).

Oskbelfer, nie wprowadzaj w błąd :!:

Autor może sprzedać lub darować pojazd komukolwiek bez wiedzy starosty.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Czy mogę sprzedać nieprzerejestrowane auto?

Postprzez waw » niedziela 06 listopada 2016, 01:55

Ale jak po 30 dniach od kupna nie zarejestrujesz pojazdu to wykroczenia nie popełnisz dopóki nie wyjedziesz nim na drogę publiczną (i złapie Cię policjant lub będziesz mieć kolizję). Jak przyjdziesz po ponad 30 dniach do Wydziału Komunikacji to żadnych kar nie nałożą.
Co innego z US. Tam w ciągu 14 dni trzeba załatwić inaczej będzie to czyn zabroniony.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Czy mogę sprzedać nieprzerejestrowane auto?

Postprzez papadrive » niedziela 06 listopada 2016, 11:12

Umowa kupna-sprzedaży nabiera "mocy prawnej" po zarejestrowaniu i opłaceniu (lub zwolnieniu od opłat) podatku.
Z taką umową można auto odsprzedać bez konieczności rejestracji na siebie. Nawet policja w czasie kontroli, upomina tylko o konieczności przerejestrowania, ale konsekwencji, w zasadzie, nie wyciąga. Ważne jest też ciągłość ubezpieczenia pojazdu.
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Czy mogę sprzedać nieprzerejestrowane auto?

Postprzez franioxd » poniedziałek 07 listopada 2016, 19:08

Ale czy udostępnienie umowy z osobą od której kupiłem auto, osobie której sprzedaję nie jest jakims wykroczeniem, chodzi mi o udostepnienie jakiś danych. Jeśli nie to czy muszę zrobic kopię tej umowy w razie potrzeby rozliczenia się z US. Sprzedawaliście już może jakiś samochód w ten sposób?
franioxd
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek 27 kwietnia 2015, 17:59


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości