Kupowanie prawo jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Kupowanie prawo jazdy

Postprzez Ds3 » niedziela 30 października 2016, 22:28

Witam!

Przeglądając dzisiaj pierdoły w internecie natknąłem się na serwis ogłoszeniowy. Znalazłem mnóstwo ogłoszeń, w których można kupić prawo jazdy - jest bardzo dużo świeżych tego typu ogłoszeń i dlatego postanowiłem napisać wątek na forum. Według sprzedających prawko będzie do odbioru w Urzędzie Miasta lub Starostwie. Cała procedura wygląda w ten sposób: wpłacamy pieniążki przelewem ~3000zł, podajemy imię, nazwisko, adres zamieszkania, rok urodzenia, PESEL i swój własny podpis - inaczej mówiąc wszystko, co potrzebne jest do prawka i jednocześnie do wzięcia pożyczki w pseudo bankach. O ew. pożyczce dowiemy się zapewne od komornika. Następnie czekamy 3 tygodnie na prawko, które odbierzemy w urzędzie miasta lub starostwie. Cała procedura wygląda bardzo prosto i na kilku portalach znalazłem informację o oszukanych osobach.
Przykładowy artykuł: http://www.tvs.pl/informacje/uwaga-praw ... wo-zdjecia
Co ciekawe. Strona, która znajduje się w tym artykule działa nadal ale pod innym adresem:
Kod: Zaznacz cały
http://tanie-prawko.com

Rzuca się w oczy cały czas taka sama ilość polubień strony na FB oraz nieprawidłowo działający widget z polubieniami. Ciekawa też jest osoba, która podaje się za autora strony ;) Same komentarze również są ściemą. Celowo nie ma przy nich podanych dat, aby się nie przedawniły. Oczywiście kliknięcie czegokolwiek powoduje wyświetlenie nam okienka z polubieniem strony.

Swoją drogą. Widocznie musi się dużo osób nabierać, ze tego typu interesy się kręcą.

Zastanawiam się jeszcze, czy istnieje jakaś możliwość zrobienia sobie legalnego prawka na lewo? Czy po porostu procedury są zbyt skomplikowane na taki przekręt?

Dla ciekawskich podaje jeszcze linka do serwisu z ogłoszeniami:
Kod: Zaznacz cały
http://www.oglaszamy24.pl/szukaj/ogloszenia/pomoge-zdac-za-ciebie-egzamin


A wy co o tym myślicie?
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49

Re: Kupowanie prawo jazdy

Postprzez Karolina1994 » poniedziałek 31 października 2016, 07:05

Ale oni nie maja strony na fb,szukałam nic nie ma, szukałam osób które piszą komentarze na tej stronie,również na facebooku takich osób nie ma.Ściema totalna.Zastanawia mnie dlaczego nikt nie zrobi nic z takimi oszustami,no i czy ktokolwiek sie na to nabrał, bo ja wątpię że ktoś byłby na tyle głupi.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Kupowanie prawo jazdy

Postprzez Mtsz » poniedziałek 31 października 2016, 19:04

A wy co o tym myślicie?


Selekcja naturalna in progress.
Avatar użytkownika
Mtsz
 
Posty: 66
Dołączył(a): piątek 28 sierpnia 2015, 00:00
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kupowanie prawo jazdy

Postprzez maria93 » czwartek 03 listopada 2016, 10:15

Takie rzeczy się mszczą, bo później na drodze nie wiadomo jak jechać:)
maria93
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 28 października 2016, 19:07

Re: Kupowanie prawo jazdy

Postprzez ParoVA » czwartek 03 listopada 2016, 10:51

Nikt nic nie robi z takimi oszustami, bo wszystkim wszystko pasuje.
Szara strefa w tej dziedzinie jest tak ogromna, że można ją porównać do prób z 'zatykaniem palcami dziur w pękającej tamie'. Osobiście byłem świadkiem sytuacji, gdzie pojawiały się osoby zainteresowane zakładaniem stron - gotowy stron internetowych - w takiej tematyce. Bardzo jestem ciekaw rozwoju tego typu treści.
ParoVA
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 03 listopada 2016, 10:46
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kupowanie prawo jazdy

Postprzez karnisz » niedziela 06 listopada 2016, 01:25

Witam,

Wg mojej opinii nie ma szans, żeby sobie kupić prawko. To nie te czasy i nie te kraje. Z tego co wiem, lewy paszport da się wyrobić w krajach arabskich, zdawanie prawa jazdy na wschodzie to kwestia "podarunku", ale u nas restrykcyjnie obserwowane są takie nowości, zwłaszcza w internecie. Lepiej się zająć nauką i szkoleniem, nie poddawać się mimo przykrych sytuacji, a na końcu zdać - bo da się zdać :)
karnisz
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 06 listopada 2016, 01:14

Re: Kupowanie prawo jazdy

Postprzez Mtsz » poniedziałek 07 listopada 2016, 17:32

Nie wiem jak jest obecnie, ale w Rosji można było kupić prawo jazdy na zasadzie licencji. :D
Avatar użytkownika
Mtsz
 
Posty: 66
Dołączył(a): piątek 28 sierpnia 2015, 00:00
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kupowanie prawo jazdy

Postprzez gumik » poniedziałek 21 listopada 2016, 11:37

Widać w Polsce interes też się kręci:
http://www.rp.pl/Zycie-Rzeszowa-i-Podka ... .html#ap-1
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kupowanie prawo jazdy

Postprzez Blacksmith » wtorek 22 listopada 2016, 01:24

Ostatnio kumpel opowiadał jak "zdawał" 19 lat temu. Wystarczyło pogadać z odpowiednią osobą, zapłacić 1600 zł. I egzamin polegał na przejechaniu ulicy na wprost. Ale jeszcze lepszy niedawno był mój jeden kumpel. Niedawno nie zdał egzaminu 2 razy, ale za to ma o rok starszego brata i podobni jak dwie krople wody. Starszy brat poszedł na egzamin... dał młodszego brata dowód osobisty... i zdane :D Także dzieją się numery.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości