Termin ważności prawo jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Termin ważności prawo jazdy

Postprzez szyna24 » czwartek 06 października 2016, 12:49

Witam zbliża mi się koniec terminu ważności dokumentu prawo jazdy, jak robiłem kategorię B to miałem bezterminowo, później miałem okazję zrobić kategorię C i dostałem termin ważności, mam wadę wzroku, więc poprzednim razem jak mijał mi termin ważności zrobiłem badanie okulistyczne i później udałem się do drugiego lekarza który wystawił mi zaświadczenie o stanie zdrowia. Niedługo ponownie kończy mi się termin ważności prawo jazdy i słyszałem, że teraz dodatkowo muszę przechodzić jakieś badania psychologiczne.. Wie ktoś coś na ten temat? Czy rzeczywiście na kategorię C teraz trzeba robić takie badanie , żeby dokument został przedłużony na kolejne lata? Proszę o odpowiedzi.
szyna24
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 18 października 2011, 15:06

Re: Termin ważności prawo jazdy

Postprzez Gaugan » czwartek 20 października 2016, 09:52

Oczywiście.
Każda kategoria C oznacza, że pracując trzeba robić dodatkowe badania, bo żadne tego typu prawo jazdy nie jest wydawane bezterminowo. Wykonuje się je co 5 lat.
Gaugan
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 20 października 2016, 09:48
Lokalizacja: Słupsk

Re: Termin ważności prawo jazdy

Postprzez aniakot » środa 31 maja 2017, 11:55

Ja mam dosyć wysoką wadę wzroku i dostałam prawo jazdy kategorii B ważne tylko na 10 lat, już niewiele mi zostało.
aniakot
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 31 maja 2017, 10:34

Re: Termin ważności prawo jazdy

Postprzez oskbelfer » środa 31 maja 2017, 16:45

szyna24 napisał(a):Witam zbliża mi się koniec terminu ważności dokumentu prawo jazdy, jak robiłem kategorię B to miałem bezterminowo, później miałem okazję zrobić kategorię C i dostałem termin ważności, mam wadę wzroku, więc poprzednim razem jak mijał mi termin ważności zrobiłem badanie okulistyczne i później udałem się do drugiego lekarza który wystawił mi zaświadczenie o stanie zdrowia. Niedługo ponownie kończy mi się termin ważności prawo jazdy i słyszałem, że teraz dodatkowo muszę przechodzić jakieś badania psychologiczne.. Wie ktoś coś na ten temat? Czy rzeczywiście na kategorię C teraz trzeba robić takie badanie , żeby dokument został przedłużony na kolejne lata? Proszę o odpowiedzi.


W którym roku robiłeś kategorię C bez psychotestów ?

W Twoim przypadku:

1. Badania psychotechniczne (najczęściej z ciemnią)
2. Badania okulistyczne
3. Badanie cukru
4. Neurolog

Z tymi badaniami do lekarza posiadającego uprawnienia do badań kierowców.

Jeśli chciałbyś pracować na kategorii C dodatkowo świadectwo kwalifkacji plus karta kierowcy jeśli pracowałbyś na aucie z tachografem cyfrowym.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości