Pytania dot. wydania prawa jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Pytania dot. wydania prawa jazdy

Postprzez pilotel » poniedziałek 01 sierpnia 2016, 13:53

Dzień dobry.

Jestem bardzo mobilnym człowiekiem i prawo jazdy jest mi bardzo potrzebne. Zapisałem się więc na kurs od razu, kiedy tylko mogłem, czyli 3 miesiące przed 18. urodzinami. Wszystko super, pięknie, egzamin teoretyczny i praktyczny zdany za pierwszym podejściem (przed skończeniem 18. roku życia). Zadowolony następnego dnia po egzaminie poszedłem do urzędu zapłacić w kasie stówkę za prawo jazdy. Po oddaniu pani w okienku zaświadczenia o wpłacie zostałem poinformowany, że pani nic nie może zrobić, bo nie skończyłem 18. roku życia i ZAMÓWIĆ prawo jazdy może dopiero po dniu urodzin (połowa sierpnia). Dodatkowo tego dnia w urzędzie system informatyczny padł i nie mogła dodać informacji o wpłacie do systemu. Zabrała kopię i powiedziała, że zrobi to następnego dnia jak system ruszy. No i tutaj pojawiają się moje pytania:
1) Czy naprawdę dopiero po 18. roku życia pani w okienku może zamówić mi prawo jazdy? Zależy mi na czasie, gdyby zostało zamówione teraz to akurat wydane by mi zostało po urodzinach, a jak mam czekać jeszcze cały miesiąc na prawo jazdy to nie zapowiada się ciekawie.
2) Czy na info-carze pojawi się jakaś informacja, że pieniązki zostały wpłacone? Na chwilę obecną mam informacje o tym, że urząd otrzymał informację o zakończeniu procesu egzaminowania i należy uiścić opłatę w urzędzie.
3) Dlaczego na portalosk.pl nie ma podanych informacji o egzaminie, który już odbyłem ze skutkiem pozytywnym.

Wiem, że chaotycznie, z góry dziękuję za odpowiedź :)
pilotel
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 01 sierpnia 2016, 13:41

Re: Pytania dot. wydania prawa jazdy

Postprzez JEBSYN » wtorek 02 sierpnia 2016, 16:16

1. Produkcja dokumentu ruszy najwcześniej w dniu 18-tki. Takie są bowiem przepisy, że kategoria B jest od 18 lat.
2. "Dokument został zamówiony" i potem tylko śledź na bieżąco proces produkcji ;-).

A tak poza tym...
jak mam czekać jeszcze cały miesiąc na prawo jazdy to nie zapowiada się ciekawie

Na bank będzie o wiele szybciej, ja swój dokument dostałem... po 3 dniach. I nie piszę tego w ramach przechwalania się, ot tak informacyjnie że raczej nie myśl że będziesz czekać miesiąc ;-).
JEBSYN
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2016, 22:46

Re: Pytania dot. wydania prawa jazdy

Postprzez rpa » wtorek 02 sierpnia 2016, 19:48

PWPW ma ustalony termin 10 dni roboczych (2 tygodnie), nie słyszałem żeby kiedyś nie wyrobił. Kurier mógł się zawinąć na drzewie, ale dokumenty są wysyłane zawsze na czas. U mnie bodajże równo tydzień, łącznie z weekendem, czyli 5 dni roboczych.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Pytania dot. wydania prawa jazdy

Postprzez pilotel » środa 03 sierpnia 2016, 13:55

Trochę mnie uspokoiliście, jednak nadal boję się, że tamta pani w okienku nie wprowadziła do systemu mojej wpłaty. Mogę to gdzieś sprawdzić?
pilotel
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 01 sierpnia 2016, 13:41

Re: Pytania dot. wydania prawa jazdy

Postprzez IngaZet » czwartek 20 września 2018, 16:54

i aby w ogóle się nie martwić, możesz skorzystać z usługi śledzenia kuriera i na pewno wiesz na jakim etapie i gdzie znajdują się twoje dokumenty.
cóż, lub nadal istnieje możliwość zamówienia ekspresowej dostawy. Zwykle 1-2 dni. Ale na pewno będzie to kosztować więcej niż zwykła dostawa kurierska. Ale niezawodnie. :hmm:
https://www.parcelabc.pl/content/tracking/99
IngaZet
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 20 września 2018, 15:41


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości