Orzeczenie lekarskie

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Orzeczenie lekarskie

Postprzez shuzzly » wtorek 14 czerwca 2016, 15:36

Witam,
Przepraszam z góry jeśli to nie ten dział.

Jestem nowy i nie długo chciałbym pójść na kurs kat. B
Też niedługo idę do lekarza po orzeczenie i mam pytanko: czy za wydanie orzeczenie gdzie lekarz nie dopuszcza do kursu trzeba płacić te 200zł?
Pytam bo nie mogę znaleźć w sieci informacji na ten temat, a znajomy tak miał ze lekarz wydał mu orzeczenie negatywny a musiał zapłacić!!!

Proszę o pomoc, wyjaśnienie, dziękuję.
Pozdrawiam
shuzzly
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 14 czerwca 2016, 15:18

Re: Orzeczenie lekarskie

Postprzez LeszkoII » czwartek 16 czerwca 2016, 17:50

shuzzly napisał(a): czy za wydanie orzeczenie gdzie lekarz nie dopuszcza do kursu trzeba płacić te 200zł?
Płacisz za badanie lekarskie a nie za wydanie pozytywnego orzeczenia o stanie zdrowia. To nie powinno dziwić, bo ktoś lekarzowi, egzaminatorowi musi zapłacić za pracę, tj. że nie wydał orzeczenia lub przerwał egzamin z wynikiem negatywnym.

"Dziwić" może, dlaczego w rozporządzeniu ustalono sztywną cenę - 200zł - niezależnie od rodzaju badania lekarskiego, skoro w ustawie jest to maksymalna ustawowo wartość. Dla kat. B takie badanie średnio trwa 10-15 min (z czego 5 min na wypisywanie kart).
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Orzeczenie lekarskie

Postprzez waw » poniedziałek 20 czerwca 2016, 22:11

Sztywna cena może dziwić, tym bardziej że w różnych regionach są różne koszty i płace. W Warszawie te 200zł będzie mniej warte niż na jakimś biednym małym miasteczku...
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Orzeczenie lekarskie

Postprzez Piotras1980 » środa 29 czerwca 2016, 15:27

To nie dziwne tylko głupie. 200zł to za dużo za takie badanie. Ja miałem taki problem że pierwszy lekarz dał mi negatywną opinie, mówiąc coś że mam cukrzycę(bo coś z ciśnieniem było nie ta), wzrok za słaby itd. Poszedłem do innego i stwierdziła że wszystko jest ok tylko że muszę nosić okulary w aucie.
Piotras1980
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 29 czerwca 2016, 15:22
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości