Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez LeszkoII » niedziela 12 czerwca 2016, 11:22

:lol:
Kocham polskie media za to, że tak bardzo podniecają się narodową piłką nożną tak, jakbyśmy odnosili w ostatnim czasie same sukcesy (na kształt trofeów w siatkówce czy małyszomani).

Stawiam na 1:1.

Przy okazji może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego piłkarz powinien się usunąć z drogi biegnącemu z piłką w jego kierunku, bo inaczej sędzia gwiżdże faul. Rozumiem ruch ciała, celowe szturchnięcie barkiem, ale wczoraj na meczu Anglia-Rosja ktoś zobaczył za to żółty kartonik. Piłkarz chciał zrobić zwód kierując piłkę po prawej stronie przeciwnika a sam obiegnąć go w lewo (wleciał prosto w niego i sędzia odgwizdał).
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez szymon1977 » niedziela 12 czerwca 2016, 20:23

1:0!!! Kilka dziwnych "gwizdkow" faktycznie bylo.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez LeszkoII » niedziela 12 czerwca 2016, 20:40

Wygrana Polski z Irlandią Północną może ciszyć, bo przecież liczą się bramki i punkty. Jakość gry i zarazem widowisko oceniam na "dostateczny". Jeden z nudniejszych meczów tego turnieju. Polska posiadała przewagę od pierwszego do ostatniego gwizdka, miała wiele okazji niewykorzystanych, co źle świadczy o Naszych. Całkiem nieźle sobie radzili na pozycjach i w taktyce, gorzej (nie-) wyszła Nam strategia.

Najlepszy zawodnik meczu? Kapustka, dalej KUBA.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez szymon1977 » niedziela 12 czerwca 2016, 23:23

LeszkoII napisał(a):Polska ... miała wiele okazji niewykorzystanych...
To norma.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez LeszkoII » czwartek 16 czerwca 2016, 18:50

Typuję Niemcy - Polska 2:2

Ktoś odpowie?
LeszkoII napisał(a):Przy okazji może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego piłkarz powinien się usunąć z drogi biegnącemu z piłką w jego kierunku, bo inaczej sędzia gwiżdże faul.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez rpa » poniedziałek 20 czerwca 2016, 14:03

LeszkoII - blokowanie bez ataku na piłkę również jest zabronione. Nie możesz stać i przeszkadzać w prowadzeniu piłki, jeśli twoim zamiarem nie jest jej odzyskanie. Pozycja posiadającego piłkę jest uprzywilejowana. Może się to wydawać nielogiczne np. w sytuacji przepychania przy linii bocznej, ale wtedy piłkę "posiada" ten, który jest bliżej i skierowany w jej stronę, pomimo tego, że jej nawet nie dotknął i dąży do zdobycia rzutu z autu.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez LeszkoII » wtorek 21 czerwca 2016, 18:53

rpa napisał(a):Nie możesz stać i przeszkadzać w prowadzeniu piłki, jeśli twoim zamiarem nie jest jej odzyskanie.
to trochę bez sensu, bo wystarczy wbiegnąć na kogoś i faul :lol: Odwrotnie jak w koszykówce :hmm:

Ale Polska gra słabo z Ukrainą masakra. :silent: Brakuje presji i ciśnienia na przeciwniku, wypluwania płuc i gryzienia trawy.

Też macie wrażenie że Lewy jest przereklamowany? Nawet nie pokazują jego przegranych pojedynków i strat w powtórkach...
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez Blacksmith » środa 22 czerwca 2016, 23:30

Według mnie Ukraina grała lepiej od Polaków. Wygraliśmy fartem. Taki jest sport.

Lewy gra jakby teraz akurat robił sobie odpoczynek od gry w Bayernie. Gra tak jakby go wcale nie było.

p.s- Wkurzają mnie te trąbki niesamowicie. Trąbią nawet o 1 w nocy. Przez to nie wyspałem się do pracy. Bardzo żałuje, że nie kupiłem sobie dobrej wiatrówki, ale jutro chyba już kupie na sobote
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez LeszkoII » czwartek 23 czerwca 2016, 12:34

Blacksmith napisał(a):p.s- Wkurzają mnie te trąbki niesamowicie. Trąbią nawet o 1 w nocy.
Wykroczenie. Sobie dziś zatrąbiłem w rytmie "x-x-xxx-xxxx-xx", ale to było na drodze wewnętrznej i w dzień, więc brak wykroczenia.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez szkolakrakowska » czwartek 23 czerwca 2016, 22:23

O której jest mecz Polaków w sobotę?
szkolakrakowska
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 23 stycznia 2016, 13:28

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez Blacksmith » czwartek 23 czerwca 2016, 23:19

Szwajcaria- polska. Godzina 15:00, w tą sobotę. Mają szczęście/Pecha, kupiłem dobrą wiatrówkę. Leszkol II mi chodziło nie o klaksony samochodowe, ale o te "wuwuzele" co się dmucha.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez szymon1977 » piątek 24 czerwca 2016, 01:14

Blacksmith napisał(a):...chodziło nie o klaksony samochodowe, ale o te "wuwuzele" co się dmucha.
Kup se tez i tez se dmuchaj.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez LeszkoII » sobota 25 czerwca 2016, 18:28

Wygraliśmy ze Szwajcarią 8) 8) 8)

...w jakim stylu? Bardzo przeciętnym (rosyjski komentator w pierwszej połowie porównał spotkanie do meczu towarzyskiego), ale nie chodzi mi o komentarz tylko o fakty. Polska na pewno jest solidną drużyną, bardzo dobrze zdyscyplinowaną taktyczne - "bo widać" (na prawdę!).

Gdybać zawsze można, więc mecz mógł skończyć się wynikiem 5:3 dla nas.

Lewandowski dalej w cieniu i nie chodzi bynajmniej tylko o skuteczność. Z jednej strony jestem na niego zły a z drugiej - żal mi go, bo gościu ma chyba jakieś problemy a przynajmniej tak odczytuję jego zachowanie (brak udziału w konferencjach prasowych, zupełna pasywność w prowadzenia dialogu z sędzią jako kapitan, truchtanie zamiast pressing jak w LM). Nie mam wątpliwości, że Guardiola w tym meczu by go zdjął z boiska w drugiej połowie, no ale to przecież kapitan polskiej Reprezentacji. Lewy jest technicznie wciąż doskonały, ale nie potrafi tego pokazać. Nie może być tak, że napastnik pełni rolę tylko oddawania piłek do tyłu. Brakuje dynamiki, zwodu, przyspieszenia (porównajcie Lewego z napastnikiem Szwajcarii).

Przy rzucie monetą (rzuty karne) wypadł Orzełek - biały na czerwonym tle :wink:

G R A T U LA C J E
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez szymon1977 » czwartek 30 czerwca 2016, 23:59

Szkoda, ze po tak dobrym meczu o przejsciu do 1/4 zadecydowaly rzuty karne. Rownie dobrze mozna bylo rzucic moneta... przed meczem.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Polskaaaaaaaaaaa...Biało...Czerwoni [Euro2016]

Postprzez Blacksmith » piątek 01 lipca 2016, 00:55

Najbardziej po meczu mnie wkurzył ten uśmieszek Ronaldo. Nic podczas meczu nie zrobił. Przereklamowany gość zajmujący się bardziej swoją fryzurą niż grą w piłkę. A co do samego meczu to niestety ale zgadzam się z szymonem. Te karne to już była czysta loteria. Rzut monetą.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości