Ubezpieczenie samochodu na mame.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Ubezpieczenie samochodu na mame.

Postprzez legolass97 » wtorek 23 lutego 2016, 22:33

Witam, niedawno zdałem prawo jazdy na kat. b i powoli rozglądam się za jakimś małym miejskim samochodem. Ubezpieczenia bez żadnych zniżek są bardzo wysokie i w moim przypadku przerosły by pewnie koszt samochodu. Słyszałem coś też że teraz zmienili przepisy i jeżeli byłbym współwłaścicielem z mamą to po roku nie przeszły by na mnie zniżki. Ale w przyszłym roku i tak ubezpieczył na siebie jak bym normalnie pracował już. Teraz tylko pytanie czy ktoś się orientuję czy jeżeli moja mama ma stare papierowe prawo jazdy od 25lat a od 20 nie jeździ więc nie wymieniała to może jeszcze wymienić bez badań i egzaminu tylko z opłatą za wyrobienie? Zadzwonię jutro do urzędu miasta ale jak ktoś by wiedział to może napisać.
Drugie pytanie jak moja mama miała 20 lat temu przez pięć lat około ubezpieczony na siebie samochód lecz nie ma na to żadnych papierów to jakieś zniżki powinna mieć. Czy mogą to jakoś sprawdzić w urzędzie że miała ubezpieczony samochód? I czy ktoś się orientuję ile mniej więcej miała by % zniżek za 5lat ubezpieczony samochód i 25lat prawo jazdy? Dziękuje i pozdrawiam!
legolass97
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 23 lutego 2016, 22:06

Re: Ubezpieczenie samochodu na mame.

Postprzez LeszkoII » środa 24 lutego 2016, 00:46

legolass97 napisał(a):jeżeli moja mama ma stare papierowe prawo jazdy od 25lat a od 20 nie jeździ więc nie wymieniała to może jeszcze wymienić bez badań i egzaminu tylko z opłatą za wyrobienie?
Dokument jest już nieważny, ale mama posiada uprawnienia. Trzeba złożyć wniosek o wydanie wtórnika prawa jazdy. Jeżeli papierowe PJ były wydane bezterminowo, to mama nie będzie musiała przechodzić badań lekarskich. Nie będzie zdawać też egzaminu.
Nie ma to związku z tytułem tematu.

legolass97 napisał(a):Drugie pytanie jak moja mama miała 20 lat temu przez pięć lat około ubezpieczony na siebie samochód lecz nie ma na to żadnych papierów to jakieś zniżki powinna mieć.
Zbyt odległe czasy... W przerwie od ubezpieczenia zniżki "maleją" aż zupełnie wypadasz z bazy UFG. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

P.S. Jeżeli szukasz tanich ubezpieczeń, to najlepiej udać się do agencji zarządzającej ubezpieczeniami wszystkich firm. Dużo zależy od doświadczenia agenta. Znam osobę, co płaci 380zł/rok za starą astrę.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Ubezpieczenie samochodu na mame.

Postprzez eragon » środa 24 lutego 2016, 20:35

LeszkoII napisał(a):W przerwie od ubezpieczenia zniżki "maleją"

W/g mnie nie moze być więcej przerwy jak dwa lata.. Wtedy "znikają"..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Ubezpieczenie samochodu na mame.

Postprzez papadrive » środa 24 lutego 2016, 20:55

Wiele firm ubezpieczeniowych nie zważa czy ktoś posiadał samochód (czy inny pojazd) i czy w ogóle jeździł, a do wyceny stawki bierze pod uwagę lata posiadania samego PJ. Myślę, że te 25 lat posiadania PJ przez Twoją mamę, będzie pozytywnie wpływało na wycenę składki. Moja rada. Zarejestrować auto na współwłasność z mamą, a wtedy zniżki będą naliczane współwłaścicielom osobno. Mój syn będąc przez dwa lata współwłaścicielem wraz ze mną i mając PJ powyżej 10 lat, za 2,5 litra, płaci coś ok. 460 zł. LaszkoII dobrze radzi. Multiagent wyszuka najlepsze warunki, a przynajmniej się postara. Może to nie być firma z czołówki rankingu :? , ale to nie Twoja broszka, tylko tego, który z odszkodowania z Twojego konta, będzie korzystał. :wink:
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Ubezpieczenie samochodu na mame.

Postprzez eragon » środa 24 lutego 2016, 21:02

papadrive napisał(a):to nie Twoja broszka, tylko tego, który z odszkodowania z Twojego konta, będzie korzystał.

I to jest błąd - szkode powinien likwidować "mój" ubezpieczyciel.. Wtedy bysmy wybierali tych co szybko i sumiennie wypłacaja kasę lub naprawiają auto.. Coś się zmienia w tym kierunku, ale zbyt powoli..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Ubezpieczenie samochodu na mame.

Postprzez waw » sobota 27 lutego 2016, 00:11

Teraz coraz częściej poszkodowany naprawia pojazd za pieniądze od swojego ubezpieczyciela OC, a następnie ten wyegzekwowywuje to od ubezpieczyciela sprawcy.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Ubezpieczenie samochodu na mame.

Postprzez mariak » sobota 04 stycznia 2020, 11:32

Zajrzyj na CUk.pl, to multiagencja w której porównasz różne polisy OC. Możesz w ten sposób dopasować odpowiednie ubezpieczenie dla siebie.
mariak
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 04 stycznia 2020, 11:18


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości