Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez szymon1977 » niedziela 22 listopada 2015, 21:02

Ja ucieklem choc raczej traktuje to w kategoriach wolnego wyboru - ale mniejsza o szczegoly. Jestem w UK i po cichu smieje sie z niektorych panujacych tu zwyczajow. Ale za wszelkie nieporozumienia wynikajace z roznic kulturowych przepraszam ja, a nie wpycham sie na sile z polskimi zwyczajami. Jest roznica?
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez lith » niedziela 22 listopada 2015, 21:18

Jak pisałem - kebsy, z którymi mieszkałem składały mi życzenia na Boże Narodzenie i w ogóle były totalnie bezkonfliktowi. A ostatnio usiłowano nam wmówić, że te kilka tysięcy osób, które ma/miało (?) trafić do Polski to jakieś dzikie hordy, przed którymi dzielni rządzący będą nas bronić :mrgreen: Zbijanie kapitału politycznego na ludzkim strachu.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez szymon1977 » niedziela 22 listopada 2015, 22:26

Ludzie ludzmi. Na jednej imprezie Ciapaty opier... talerz kielbasy "na legalu" bo pod stolem go Allach nie widzi. Niemniej jednak europejczycy raczej nie morduja sie masowo nawzajem.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez sankila » niedziela 22 listopada 2015, 23:04

szymon1977 napisał(a):Niemniej jednak europejczycy raczej nie morduja sie masowo nawzajem.
Eee, a w Irlandii to kto się mordował i z jakich powodów? A była Jugosławia?

Imigranci "en masse" nie przyjeżdżają wojować. Traktują Europę jak myśmy kiedyś traktowali Hamerykę: dolary na ulicy, limuzyny, luksusowe apartamenty i służba, w pas się kłaniająca.
To co dziwnego, że się pchają drzwiami i oknami do tego ziemskiego raju Mahometa?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez szymon1977 » niedziela 22 listopada 2015, 23:32

W tym akurat nic dziwnego. Dziwne za to, ze ich wpuszczaja choc religia nakazuje nas wymordowac.

A Irlandia, Jugoslawia? To nasze wewnetrzne problemy, ktore sami sobie stworzylismy, a nie problemy zewnetrzne, na ktorych przybycie przymknelismy oko.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez szerszon » niedziela 22 listopada 2015, 23:44

szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez lith » poniedziałek 23 listopada 2015, 00:18

Chodziło raczej o to, że europejczycy się nie mordują nawzajem. Na Krymie byłem przed walkami tam. Na Bałkanach, w tym Kosowie niedługo po. Oglądając, rozmawiając z ludźmi, którzy są tam całkiem normalni, tacy sami jak my uświadamia sobie człowiek jak to niewiele trzeba, żeby ludzi napuścić na siebie nawzajem :/

btw. niesamowite jak przez lata nic to nie traci na aktualności:
https://www.youtube.com/watch?v=QGtBbezF9Ms
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez piotrekbdg » poniedziałek 23 listopada 2015, 13:24

sankila napisał(a):
szymon1977 napisał(a):Niemniej jednak europejczycy raczej nie morduja sie masowo nawzajem.
Eee, a w Irlandii to kto się mordował i z jakich powodów? A była Jugosławia?

Imigranci "en masse" nie przyjeżdżają wojować. Traktują Europę jak myśmy kiedyś traktowali Hamerykę: dolary na ulicy, limuzyny, luksusowe apartamenty i służba, w pas się kłaniająca.
To co dziwnego, że się pchają drzwiami i oknami do tego ziemskiego raju Mahometa?


Polacy do USA jeździli często harować, wykonywali prace których nie chciały brać inne nacje, Arabowie idą do Niemiec i Szwecji, prosto po socjal a nie po to by na pieniądze pracować.
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez waw » wtorek 24 listopada 2015, 01:04

lith napisał(a):Jak pisałem - kebsy, z którymi mieszkałem składały mi życzenia na Boże Narodzenie i w ogóle były totalnie bezkonfliktowi. A ostatnio usiłowano nam wmówić, że te kilka tysięcy osób, które ma/miało (?) trafić do Polski to jakieś dzikie hordy, przed którymi dzielni rządzący będą nas bronić :mrgreen: Zbijanie kapitału politycznego na ludzkim strachu.

Ale raczej mało prawdopodobne, że ci uchodźcy przyjeżdżać będą do nas do bezkonfliktowego kręcenia kebabów. Ci którzy chcieli w taki sposób zmienić swoje miejsce życia już to dawno zrobili i nie musieli tego robić z falą imigracji. Warto poczytać: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... c-1/jq7g6y
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez ks-rider » wtorek 24 listopada 2015, 11:45

szymon1977 napisał(a):W tym akurat nic dziwnego. Dziwne za to, ze ich wpuszczaja choc religia nakazuje nas wymordowac.

A Irlandia, Jugoslawia? To nasze wewnetrzne problemy, ktore sami sobie stworzylismy, a nie problemy zewnetrzne, na ktorych przybycie przymknelismy oko.


Islam to po buddyzmie najbardziej tolerancyjna religia. I prosze nie mylic z radykalnymi oszolomami ktorzy interpretuja koran jak jechowi biblie bo to nie koran mowi, ze innych trzeba wyciac w pien.

piotrekbdg napisał(a):Polacy do USA jeździli często harować, wykonywali prace których nie chciały brać inne nacje, Arabowie idą do Niemiec i Szwecji, prosto po socjal a nie po to by na pieniądze pracować.


Ta, a swistak siedzi i w sreberka zawila.

Wiesz w ogole na jakiej podstawie w Niemczech dostaje sie socjal ?

Pomijam juz ze Socjal'amty zniknely juz dobre 10 lat temu. Dostaja zapomoge, tyle, ze w pewnym momencie przejda pod urzad pracy i beda obowiazywac ich zupelnie inne prawa. Trzy razy odmowisz podjecia pracy i ARGE zakreci Ci kranik, pozostanie albo zdychac z glodu albo wracac do Heimat. Reszte sobioe dpspiewaj.

:wink:
Ostatnio zmieniony wtorek 24 listopada 2015, 11:49 przez ks-rider, łącznie zmieniany 1 raz
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez szymon1977 » wtorek 24 listopada 2015, 11:49

Nie wiem, nia znam Koranu. Zamieszczone w pierwszym poscie cytaty znalazlem w necie a nie w Koranie.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez ks-rider » wtorek 24 listopada 2015, 11:51

szymon1977 napisał(a):Nie wiem, nia znam Koranu. Zamieszczone w pierwszym poscie cytaty znalazlem w necie a nie w Koranie.


Sie nie dziwie !

Zastanow sie ilu siedzacych na zasilkach sfrustrowanych nieudacznikow srajacych ze strachu w gacie przed wsystkim czego nie znaja kombinuje zamieszczajac jakies bzdury o ktorych nie maja zielonego pojecia.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez szymon1977 » wtorek 24 listopada 2015, 12:25

Byc moze te cytaty sa wyrwane z kontekstu, byc moze poprzekrecane... a byc moze w cale nie sa cytatami? Tego nie wiem.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez LeszkoII » wtorek 24 listopada 2015, 19:59

Islam wywodzi się z judaizmu, podobnie jak chrześcijaństwo. Pytanie - z czego wywodzi się judaizm :) Ja wiem, ale nie powiem.

Allah, Jezus, Javhe, Hesus, Zeus, Ra... jakie to ma znaczenie?! Dla mnie żadne w sensie jednostki, ale za to ma znaczenie w sensie cywilizacyjnym.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez waw » wtorek 24 listopada 2015, 20:37

szymon1977 napisał(a):Byc moze te cytaty sa wyrwane z kontekstu, byc moze poprzekrecane... a byc moze w cale nie sa cytatami? Tego nie wiem.

Zawsze możesz pójść do biblioteki i sprawdzić ;)
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości