Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez sankila » wtorek 24 listopada 2015, 21:19

szymon1977 napisał(a):Byc moze te cytaty sa wyrwane z kontekstu, byc moze poprzekrecane... a byc moze wcale nie sa cytatami?
Są to cytaty i są wyrwane z kontekstu:
„Zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga” (II, 193);
A wcześniej:
"Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę, Bóg nie miłuje najeźdźców![...] wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili"(II, 190-2)
Zatem "zwalczajcie ich" w 193 oznacza - zwalczajcie swoich prześladowców, aż przestaną was prześladować.

Jak weźmiesz odpowiednie cytaty z Biblii to też się fajnych rzeczy możesz dowiedzieć:
"Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.
Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien."
(MT 10, 34-37).

"Skoro Pan, Bóg twój, wyda ci je w ręce – wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci wydał Pan, Bóg twój.[...]Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu.
(Pwt,20, 13-16).

Na podstawie biblii organizowano wyprawy krzyżowe i palenie czarownic; wprowadzono niewolnictwo i zniesiono niewolnictwo - to tylko kwestia interpretacji.

BTW - zwracam uwagę, że koran ma ten sam dekalog, co biblia; 10 przykazanie muzułmanów również obowiązuje.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez LeszkoII » wtorek 24 listopada 2015, 22:17

sankila napisał(a):Jak weźmiesz odpowiednie cytaty z Biblii to też się fajnych rzeczy możesz dowiedzieć
Dorzuciłbym jedne z drastyczniejszych
Ręce czułych kobiet gotowały swe dzieci, były dla nich pokarmem w czas klęski Córy mojego ludu; Dopełnił Pan swej zapalczywości, wylał żar swego gniewu
To są opowieści a niektórzy przywiązują wagę do treści, które podobno miały miejsce 2000 lat temu. Ciekawe. Zamiast szykować bomby, fundamentaliści z ISIS powinni gotować dzieci "rękami czułych matek".
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez szymon1977 » wtorek 24 listopada 2015, 23:12

sankila napisał(a):Są to cytaty i są wyrwane z kontekstu...
Trudno sie z Toba nie zgodzic. Przecietny Ciapaty jest tak samo mily jak przecietny Chrzescijanin. Za to Chrzescijanin radykal chodzi w moherowym berecie, a Ciapaty radykal z karabinem maszynowym. Skad sie to bierze?
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez LeszkoII » wtorek 24 listopada 2015, 23:36

szymon1977 napisał(a):Skad sie to bierze?
Polecam lektury Feliksa Konecznego a zwłaszcza elementy cywilizacji sakralnej.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez szymon1977 » wtorek 24 listopada 2015, 23:54

Dzieki ale nie mam czasu. Mozesz tylko powiedziec czy jest to faktem czymitem?
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Uchdźcy, emigracja, zamachy...

Postprzez szymon1977 » wtorek 28 czerwca 2016, 21:54

"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości