Promocja w internecie - pytanie

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Promocja w internecie - pytanie

Postprzez PROELZBIETA80 » czwartek 26 marca 2015, 12:01

Witam wszystkich
W tym roku ruszałam z nauką jazdy i od razu chce się promować w internecie, słyszałem że najlepsza opcją będzie pozycjonowanie strony w gogle, możecie to potwierdzić ?
Jeśli chodzi o internet to jestem totalnie zielony i za bardzo nie wiem z której strony mam się za to zabrać, dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
PROELZBIETA80
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 25 czerwca 2014, 19:48

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez szerszon » czwartek 26 marca 2015, 12:03

Miałem kiedyś to pozycjonowanie i czy było czy nie to i tak link był mniej więcej na tej samej pozycji, a 300zł pooooszło miesięcznie. :twisted:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez lith » czwartek 26 marca 2015, 14:28

Heh, nie wiedziałem, że to tyle kosztuje, nieźle. Pozycjonowanie to zwyczajnie przekonanie google, ze Twoja strona jest godna uwagi. Po pierwsze sama strona musi być prawidłowo napisana, przechodzić walidację W3C (http://validator.w3.org), mieć treść, którą robot google uzna za wartościową, jakieś dobrze dobrane tagi jeszcze były w kodzie strony, czy coś, nie pamiętam już, bo nie zajmuję się tym na co dzień. W necie można znaleźć całkiem fajne poradniki co i jak. Oprócz tego firmę dodałem do map google, zgłosiłem swoją stronę na stronie google, żeby szybciej jakiś robot na nią trafił i zaindeksował. Pododawałem do jakichś darmowych katalogów stron razem z ładnymi opisami. Pozwolono mi się po koleżeńsku zareklamować na kilku forach, W sumie ze 2-3 popołudnia nad tym siedziałem. Potem kilka tygodni trzeba było poczekać zanim roboty google to przetrawiły i pod interesującymi mnie hasłami strona wyskakuje jako pierwsza już od kilku dobrych lat, do tego dzięki temu, że jest na mapach google od razu na stronie wyszukiwania zdjęcie siedziby, telefon i mapka z lokalizacją. W tej chwili ma PageRank 2, co jak na to, że nic związanego z pozycjonowaniem od 3 lat nie robiłem mnie w zupełności satysfakcjonuje. I tak w moim przypadku strona internetowa ma zdecydowanie drugorzędne znaczenie. Podobno dobrze się nie rozdrabniać, wybrać kilka dobrze przemyślanych słów kluczowych na nich się skupić.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez stronislaw80 » piątek 27 marca 2015, 01:34

Mój znajomy całkiem niedawno, bo chyba rok temu korzystał z pomocy jakiejś firmy zajmującej się promocją stron internetowych. Z tego co wiem jest zadowolony. Zresztą wiedziałem, że uda mu się rozkręcić biznes, bo naprawdę facet starał się podejść do tematu bardzo profesjonalnie. Trzeba pamiętać, że nie wystarczy zdobyć kliknięcia w odnośnik do strony. Trzeba jeszcze zaciekawić odbiorcę swoją ofertą itd. Także ja polecam stworzyć ciekawą ofertę, promocje itp., a samą reklamę szkoły zlecić fachowcom
stronislaw80
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 18 czerwca 2014, 11:22

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez lith » piątek 27 marca 2015, 12:49

Kilka firm, które do mnie dzwoniło, czy pisało z propozycjami 'pozycjonowania' traktowało mnie jak potencjalnego jelenia, od którego będzie łatwo wyciągnąć kasę. Właśnie na zasadzie - kilka stówek za jakiś bzdurny katalog stron, czy spamowanie. Swoją firmową stronę tez pisałem sobie sam, w notatniku ;) wspomagając się jakimś darmowym szablonem na licencji CC - myślę, że zaoszczędziłem dobrych kilka stówek. Zresztą jak widzę jak znajomi po informatyce potrafią na szybko, na odwal, z masą błędów robić komuś jakiś spóźniony projekt i potem jeszcze kasują za to grube setki czy tysiące złotówek to ograniczam 'interesy' z informatykami to niezbędnego minimum :mrgreen:
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez McAlan2376 » sobota 28 marca 2015, 19:18

Hej

Jeśli chcesz ruszyć z takim projektem (dość kosztownym), to reklama jest bardzo ważna.
Zwłaszcza jeśli zatrudnisz instruktorów na etat, bo będziesz musiał od razu mieć klientów i kasę dla ludzi ;)
słyszałem, że są firmy, które specjalizują się w reklamie i marketingu internetowym. To powinno przynieść Ci spodziewany efekt i oczekiwany zysk ;)

Powodzenia
McAlan2376
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 20 maja 2014, 13:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez Alayna80 » sobota 11 kwietnia 2015, 09:17

Witaj nie słuchaj przeciwników pozycjonowania, ja przemawiam tym samym głosem, którym mówią moji poprzednicy, którzy są zwolennikami tego rodzaju reklamy, firma to sprawdzony sposób byś zainwestował i nie żałował, kierunek , w którym trzeba Ci iść bo powodzenie Twojego przedsięwzięcia jest bardzo zależne od działań ludzi którzy z siecią są za pan brat.
Alayna80
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 01 kwietnia 2014, 20:41

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez lith » sobota 11 kwietnia 2015, 10:01

Jednym głosem, ba, pewnie nawet z jednej klawiatury :D
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez szerszon » sobota 11 kwietnia 2015, 12:04

Ależ nie ma problemu. Jak ktoś chce to jego pieniądze.
Tylko zwracam uwagę, że tak pięknie nie jest jakby mogło się wydawać.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez szerszon » wtorek 14 kwietnia 2015, 11:37

Baner gdzieś na płocie za drobna opłatą.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez lith » wtorek 14 kwietnia 2015, 15:21

Wypozycjonowanie strony tak, żeby wyskakiwała w googlach na górze to nie żadna mocna artyleria. Szczerze mówiąc myślę, że wystarczy (za friko) dopisać firmę do map google podając tam swój adres www. Dopisać się do kilku darmowych katalogów , choćby na jakichś lokalnych portalach i starczy na tyle, żeby ludzie wpisując w google to co zapamiętali z bannera znaleźli Twoją szkołę. A jak strona poprawnie napisana to i wyszukiwarka powinna ją szybko polubić
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez karmazyt » wtorek 14 kwietnia 2015, 18:40

PROELZBIETA80 napisał(a):Witam wszystkich
W tym roku ruszałam z nauką jazdy i od razu chce się promować w internecie, słyszałem że najlepsza opcją będzie pozycjonowanie strony w gogle, możecie to potwierdzić ?
Jeśli chodzi o internet to jestem totalnie zielony i za bardzo nie wiem z której strony mam się za to zabrać, dziękuje za wszystkie odpowiedzi.


Zależy jakie pozycjonowanie, bo nieprofesjonalnie prowadzona kampania może doprowadzić do zbanowania domeny...
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
karmazyt
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 14 kwietnia 2015, 18:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez janek88 » czwartek 05 stycznia 2017, 11:47

Zawsze możesz promować swoją stronę za pomocą różnych katalogów, np na tej wyszukiwarce tez możesz ją zarejestrować (np. modnestrony.pl)
Wtedy zwiększasz prawdopodobieństwo jej odwiedzenia.
janek88
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek 27 marca 2015, 16:59

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez MMOmaniak » środa 18 stycznia 2017, 17:21

Pozycjonowanie w google to długotrwały (i często kosztowny) proces - efekty pojawiają się dopiero po jakimś czasie (zwykle kilka miesięcy).
Aby uzyskać szybszy efekt polecam skorzystanie z systemów reklamowych google (AdWords) i facebook (Facebook Ads) - pierwszy np. rozdaje bony w wysokości 200PLN na rozpoczęcie promocji. Wystarczy poszukać w internecie, aby go zdobyć. Życzę powodzenia - w razie pytań, z chęcią pomogę, zajmuje się promocją online zawodowo ;)
Avatar użytkownika
MMOmaniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 18 stycznia 2017, 16:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Promocja w internecie - pytanie

Postprzez klebek » czwartek 19 stycznia 2017, 09:09

MMOmaniak napisał(a):Pozycjonowanie w google to długotrwały (i często kosztowny) proces - efekty pojawiają się dopiero po jakimś czasie (zwykle kilka miesięcy).
Aby uzyskać szybszy efekt polecam skorzystanie z systemów reklamowych google (AdWords) i facebook (Facebook Ads) - pierwszy np. rozdaje bony w wysokości 200PLN na rozpoczęcie promocji. Wystarczy poszukać w internecie, aby go zdobyć. Życzę powodzenia - w razie pytań, z chęcią pomogę, zajmuje się promocją online zawodowo ;)


Google Adwords i Facebook Ads nie pozycjonuje, a tak to zabrzmiało. Nie tylko Ty zajmujesz się tą promocją MMomaniak :D
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości