Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Messy » niedziela 08 marca 2015, 20:20

Witam.
Chciałabym się polecić odnośnie zakupu auta przeznaczonego na taksówkę.
O to moje wymogi:
- wymóg najważniejszy: założona instalacja LPG
- cena najlepiej ok. 10 000 zł lub max. 15 000zł
- dość tani w eksploatacji ( tanie i nieskomplikowane naprawy, dostępność części nowych jak i używanych jak ich w miarę znośna cena)
- w miarę niskie spalanie gazu do max. 11 litrów na 100km.
- pięciu drzwiowy
- nie może być KOMBI
- rocznik najlepiej ponad 2000r
- w miarę wygodny nadający się na TAXI
Co ktoś może polecić?
Messy
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 30 grudnia 2012, 19:14

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Makabra » niedziela 08 marca 2015, 21:45

Ja bym kupił auto ktore LPG nie ma, i montował nową instalację na dobrych podzespołach w sprawdzonym serwisie. Kupisz z instalacją, i nie wiadomo co to ktoś tam wykombinował i czy nie będzie problemów. Zwróć też uwagę na datę ważności na butli jeśli kupisz auto z zamontowaną instalacją, żeby się potem nie okazało że za rok trzeba nową butlę.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez lith » niedziela 08 marca 2015, 22:15

Z świeżo zamontowaną instalacją bym się bał kupić, ale jak była montowana u jakiegoś autoryzowanego przedstawiciela i ktoś kilka lat z nią pojeździł to ja nie widzę przeciwwskazań. Zawsze założenie instalacji to pewna niewiadoma, a mając kilkuletnią można się przejechać przed kupnem. Poza tym nowa instalacja - kilka dobrych kafli. Cena samochodu z zamontowaną kilkuletnią porównywalna do egzemplarza bez instalacji.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Makabra » niedziela 08 marca 2015, 22:17

Ale na taxi się bardzo szybko zwróci. Wolę kilka kafli niż dopłacać potem do istniejącej.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez rusel » poniedziałek 09 marca 2015, 07:33

Stag4 czy brc można brać w ciemno przy zakupie samochodu. Co do marki to najlepiej pogadać z taksówkarzami, podpatrzec czym jeżdżą w tym zakresie cenowym.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Messy » poniedziałek 09 marca 2015, 14:00

Dziękuję za odpowiedzi.

Taksówkarze to tak nie chętnie rozmawiają na ten temat, a jak często rozmawiają to nie mówią całej prawdy.
Kolega mi sam o tym powiedział.

Zastanawiam się nad Dacią Logan z LPG?? Jak myślicie?
Messy
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 30 grudnia 2012, 19:14

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez rusel » poniedziałek 09 marca 2015, 16:39

Czemu nie, trwałe choć nie tak wygodne. Polecam autocentrum.pl wybrać - używane - testy i opinie. Po wyborze danego modelu-silnika bezcenne opinie użytkowników danego modelu, wyrobisz sobie zdanie.

10-15 tyś to zakres w którym coś znajdziesz, choć czasem opłaca się zaplłacić mniej i wybrać coś co było modelem tańszym ale udanym np LAGUNA I lift 99/2000 1.6 16v bardzo udany model, wśród TAXI. Zorientuj się nad Chevroletem Evandą również widuję przy dworcach, bardzo wygodny i duże gabaryty.

powodzenia
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Janek89 » wtorek 21 kwietnia 2015, 03:09

Opel astra.
Janek89
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 20 kwietnia 2015, 23:20

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Borys_q » wtorek 21 kwietnia 2015, 19:36

Opel Omega
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Borys68 » środa 22 kwietnia 2015, 10:55

Jeśli nadal szukasz i zastanawiasz sie nad Loganem, a nie trafiłeś jeszcze na to forum
http://www.daciaklub.pl/forum/index.php
to polecam. Mili, pomocni ludzie.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Messy » sobota 25 kwietnia 2015, 22:37

Dziękuję za odpowiedzi.
Myślę, cały czas nad tym samochodem.
Obserwuję te ogłoszenia według moich wymagań czyli autko tak do 10.000zł, z LPG, klimatyzacją, 5 drzwiowe, sedna/limuzyna, najlepiej po 2001 roku i ciężko coś wybrać.
Tak pomyślałam o Renault Thalia??? Albo Fiat Albea??? Co o tym myślicie? Z tymi moimi wytycznymi i ceną do 10.000zł mogłabym się zmieścić. Czy to dobre auto na taryfę by było?
Messy
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 30 grudnia 2012, 19:14

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez lith » wtorek 28 kwietnia 2015, 14:48

Jako posiadacz Albei jakoś średnio widzę tego gokarta jako TAXI. Autko bardzo dobre, ale chyba za małe do tych zastosowań, szczególnie jeśli chodzi o tylne siedzenia ;) Oczywiście jak się uprzesz to w piątkę pojedziesz, ale nie jest to auto stworzone do jazdy jako taryfa... chociaż jedną widziałem :mrgreen: Równie dobrze można z punto zrobić taksówkę :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Radhezz » wtorek 28 kwietnia 2015, 18:15

Messy napisał(a):Witam.
Chciałabym się polecić odnośnie zakupu auta przeznaczonego na taksówkę.
O to moje wymogi:
- wymóg najważniejszy: założona instalacja LPG
- cena najlepiej ok. 10 000 zł lub max. 15 000zł
- dość tani w eksploatacji ( tanie i nieskomplikowane naprawy, dostępność części nowych jak i używanych jak ich w miarę znośna cena)
- w miarę niskie spalanie gazu do max. 11 litrów na 100km.
- pięciu drzwiowy
- nie może być KOMBI
- rocznik najlepiej ponad 2000r
- w miarę wygodny nadający się na TAXI
Co ktoś może polecić?


Większość propozycji które się tutaj przewijają dotyczy aut niższej klasy, małych i ogólnie typu "kto by tym chciał jeździć". Konkurencji cenowej właściwie nie ma, a jeśli jest to niewielka, więc kluczowym elementem wpływającym na wybór będzie auto właśnie. Klient mając do wyboru Dacię Logan, choćby nówkę sztukę prędzej wybierze komfortowe i dobrze wyposażone BMW lub Mercedesa.

Teraz mam dla Ciebie bardzo dobrą opcję w postaci BMW serii 5 (E39) lub 7 (E38) w benzynie. Lepszych aut do LPG nie znajdziesz. Polecam raczej silniki 2,5-2,8-3,0, do serii "7" 2,8 to wręcz absolutne minimum. Tylko nie wiem jak ze spalaniem się zmieścisz - nie powiem że nie jest to możliwe, bo ja na starej 520i mam spalanie 10,5-13,5 w zależności od tego czy mi się chce oszczędzać czy nie.... Przy aktualnych cenach gazu ekonomię mam delikatnie mówiąc gdzieś.

Mechanika - "siódemka" jest bardziej komfortowa, większa, ale w dużej mierze jest to mechanicznie to samo co "piątka". Tutaj zwracam uwagę głównie na dość skomplikowane zawieszenie, niewymienne sworznie i takie tam. Można robić tanio na zamiennikach, albo drożej i mieć więcej spokoju.
Co do silników: M52 i M54 tak wytrzymałe jak M50 nie są, ale dziedziczą cechy konstrukcyjne które zdecydowanie predysponują te silniki na idealne dla taksówki z LPG. Po pierwsze - rozrząd na łańcuchu, który jest dożywotni dla auta w zasadzie, a po drugie - układ zapłonowy który praktycznie eliminuje największy koszmar aut z LPG - niedomagania układu WN... Eliminuje bo praktycznie go tam nie ma, nie ma przewodów, całego aparatu zapłonowego - każda świeca ma swoją cewkę zapłonową, która jest nałożona niemal bezpośrednio na nią.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Bravo20 » czwartek 21 kwietnia 2016, 16:57

Radhezz napisał(a):Większość propozycji które się tutaj przewijają dotyczy aut niższej klasy, małych i ogólnie typu "kto by tym chciał jeździć". Konkurencji cenowej właściwie nie ma, a jeśli jest to niewielka, więc kluczowym elementem wpływającym na wybór będzie auto właśnie. Klient mając do wyboru Dacię Logan, choćby nówkę sztukę prędzej wybierze komfortowe i dobrze wyposażone BMW lub Mercedesa.


Myślę, że Dacia to jednak nie jest taki zły wybór. Pod względem ceny są chyba jednymi z najatrakcyjniejszych graczy na rynku. W takiej cenie często można zakupić już dość wyeksploatowane autka używane - jeśli mówimy o BMW czy Mercedesie. Oczywiście to świetne marki i każdy by chciał czymś takim jeździć ale płacz się zaczyna gdy coś takiego się popsuje... Różnica w naprawie jednej i drugiej marki jest a z drugiej strony to nowy samochód raczej się nie psuje. Starszy - zależy jak trafisz. Miałem Nissana, którym jeździłem 4 lata i nie popsuło się zupełnie nic - mimo, iż miał 10 lat... Miałem tez Forda - 2 razy w roku coś padało... Kwestia szczęścia.
Bravo20
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 21 kwietnia 2016, 16:50

Re: Jaki samochód na TAXI z LPG do max 15 000zł?

Postprzez Radhezz » piątek 22 kwietnia 2016, 16:13

Bravo20 napisał(a):Kwestia szczęścia.

Kwestia inżynierii. Współczesne auta są fajne, oszczędne, wygodne, ale na pewno nie trwałe.

Iveco Daily, 2011 rok, 123tys. km, 3.0 HPI 150km, sam przeciera przewody o plastikowe osłony silnika, pękła miska olejowa sama z siebie. O wariującej elektronice nie ma co gadać.

A tymczasem stare BMW z silnikami rodziny M50 (R6)/M60 (V8), to przykład tego że można zrobić benzynowy silnik w miarę wysilony, oszczędny i trwały. Punkt pierwszy - rozrząd na łańcuchu, cichy i niezawodny - stan się sprawdza co 300tys. km, wymienia ślizgi i napinacze z reguły ok. 600 tys. km. No i po drugie to co gaziarzy boli najbardziej, czyli zapłon. W tych silnikach nie uświadczysz kopułki, rozdzielacza, przewodów zapłonowych. Cały układ nie jest podatny na starzenie materiału czy warunki pogodowe, o izolacji bardzo smakującej gryzoniom nie wspominając.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości