Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez Dami92rr » sobota 24 stycznia 2015, 01:45

itam jestem zapisany na kurs wozka widłowego... cena 399zł w środę zaczynam lecz mam wahania ponieważ jest to kurs bez UDT a w ultoce pisze

Wszystkie typy wózków:

Spalinowe
Gazowe
Elektryczny

Wydajemy certyfikat w jezyki polskim i angielskim ważny bezterminowo


Wydajemy uprawnienia na wózki widłowe spalinowe, gazowe i elektryczne w formie zaświadczenia i legitymacji ze zdjęciem w języku polskim i angielskim (na życzenie w języku niemieckim). Dokumenty wydawane są bezterminowo!

Uprawnienia są honorowane na terenie Polski i Unii Europejskiej.



i tu rodzi się pytanie czy nie wymiksowac się z tego ponieważ poczytałem w necie i jak nie ma się UDT to za granicą nie mozna pracowac tylko na terytorium RP i do tego nie każdy pracodawca przyjmię ponieważ jak ktoś nie ma UDT to musi pracodawać dać jakieś imienne pozwolenie


to dla czego piszą ,że wydają certyfikat w języku polskim i angielskim
Dami92rr
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 01:41

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez Makabra » sobota 24 stycznia 2015, 10:28

Z tego co pamiętam to jak nie masz UDT to nie możesz wyjechać na drogę publiczną, czyli jesteś ograniczony co nie jest pracodawcy na rękę jak ma rozbudowaną firmę. Teoretycznie po ukończeniu tego kursu który chcesz, możesz też iść na egzamin UDT, ale prościej jest to zrobić jak szkoła organizuje takie egzaminy. Płacisz i niczym się nie przejmujesz. Kurs który ja robiłem miał w ulotce dokładnie to samo co napisałeś + UDT.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez jasper1 » sobota 24 stycznia 2015, 11:07

Osoba, która ukończyła kurs bez egzaminu UDT (i nie ma też książki operatora) musi uzyskać na podstawie świadectwa kursu imienne zezwolenie od pracodawcy. Zezwolenie to ważne jest tylko na terenie zakładu tego pracodawcy.
Od kolejnego pracodawcy uzyskuje nowe zaświadczenie.

Podstawowym problemem pracodawcy jest w takiej sytuacji branie na siebie odpowiedzialności za poczynania takich osób. Teoretycznie pracodawca powinien sam zorganizować szkolenie dla takich pracowników, przyniesione świadectwo może go z tego zwolnić, decyzja czy je honorować czy nie należy do pracodawcy.
Zaświadczenie kwalifikacyjne UDT (po egzaminie) jest ważne na terenie całego kraju.

Wszelkie zaświadczenia kwalifikacyjne UDT a także UDT-CERT formalnie ważne są jedynie na terenie Polski.
Jest to jednak znana marka. więc w praktyce UDT-CERT są honorowane w innych krajach.
Co do honorowania świadectw szkolenia w innych krajach, to nie mam pojęcia.
Obecnie na podstawie zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT na wózki można uzyskać UDT-CERT na wózki wydawany przez oddział w Warszawie i to podobno dopiero UDT-CERT jest honorowany przez inne kraje.

Z drugiej strony samo zaświadczenie o ukończeniu kursu wystarcza by przystąpić do szkolenia UDT dla osób mających prowadzić szkolenia na wózki, czyli dla instruktorów, więc nie jest to taki bezwartościowy świstek.

Zawsze można przystąpić do egzaminu UDT, ale tak jak pisze Makabra pewnie wygodniej zrobić to przy okazji szkolenia.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez Dami92rr » sobota 24 stycznia 2015, 11:45

Kurcze bo nie wiem co robić bo już potwierdziłem ze jestem chętny na kurs a pytałem i babka mówiła u nich udt nie ma

pytanie takie jak potem zdobyć udt w razie czego?
Dami92rr
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 01:41

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez Makabra » sobota 24 stycznia 2015, 16:07

No i co z tego że potwierdziłeś. Jak nie było zaliczki to nie ma problemu, tylko zadzwoń i powiedz a nie rób ludzi w ciula że nie przyjdziesz na rozpoczęcie.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez Dami92rr » sobota 24 stycznia 2015, 17:10

Problem jest taki,że zrobiłem błąd bo już w poniedziałek jest pierwszy dzień kursu dostałem smsa i kumpel też...

2 dni temu dzwoniłem i pytałem się.. o UDT u nich powiedzieli oni nie robią z UDT,ale babka mówi nie dużo firm wymaga UDT i ja powiedziałem :evil: no dobrze to zapisać bo skoro nie dużo firm wymaga... wczoraj każdy dostał smsa by potwierdzić telefonicznie ze w poniedziałek będzie.Każdy z nas potwierdził... do tego.. my jestesmy z pewnej miejscowości... i zrobili kurs tak byśmy nie mieli daleko.Jest to firma działająca w wielu województwach... i np gdyby nie my dwoje to kurs były 20km od nas... bo ogólnie nas dwóch ja i kumpel i taki koleś z mojej miejscowości... i co ja teraz zadzwonię i powiem jednak rezygnuje? jak tydzień trzeba było czekać aż grupa się uzbiera i dopiero kurs ruszy... i na dodatek 2 dni temu zgodziłęm się ze bez UDT bo tak do końca nie wiedziałem co to jest a Pani jeszcze powiedziała,że mało firm tego wymaga więc lajt..

i teraz nie ma za bardzo odwrotu... jak się wymiksuje...specialnie zrobili kurs 5km od mojej miejscowości.. ludzie niby są już uzbierani skoro grupa jest i co teraz
Dami92rr
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 01:41

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez Dami92rr » sobota 24 stycznia 2015, 18:39

Dobra udało się wypisałem się z kursu.O ile kasa pozwoli to pójdę do zdz-tu 700zł kurs z egzaminem udt
Dami92rr
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 01:41

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez Karorek » środa 07 października 2015, 13:25

Z tymi wózkami to różnie bywa, mam trochę znajomych, którzy mają uprawnienia ale pracy i tak znaleźć nie mogą...
Jeden ze znajomych opowiadał mi, że robił uprawnienia na jakimś totalnie starym i zdezelowanym sprzęcie, bał się w ogóle na to wsiąść, ale mus to mus. A szkoda, istnieje tyle firm produkujących dobre wózki, też dobre jakościowo osprzętowanie do nich, np opony Prestige Tyres.
Karorek
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 07 października 2015, 13:13

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez julian » niedziela 01 listopada 2015, 15:09

od 01.10.2015 weszły kolejne zmiany w UDT, oczekiwanie na egzamin to około 2 tygodnie. Miałem sobie dorobić dozór w wakacje ale mi jakoś się nie udało :/ żałuje bo jeszcze wtedy można było zrobić z biegu. teraz jakieś ciężkie zapisy i oczekiwanie. Gdzie nie zadzwoniłem to ta sama odpowiedź, że minimum 2 tyg :(
julian
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 30 września 2015, 23:25

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez csszkolenia » wtorek 08 grudnia 2015, 15:50

Możemy w naszej firmie zrobić sam egzamin UDT, faktycznie czas oczekiwania na egzamin trochę się wydłużył, ale to też zależy od miasta, rożnie z tym jest. W każdy razie, mogę Wam zrobić dowolny kurs na dowolne UTB z egzaminem UDT lub bez. Jak coś to zapraszam bezpośrednio do kontaktu lub na moją stronę http://www.centrumszkolen.net/kursy-na-wozki-widlowe/
csszkolenia
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 08 grudnia 2015, 15:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez awansbhp23 » czwartek 23 czerwca 2016, 07:31

Może przydadzą się jeszcze komuś informacje zawarte w artykułach:
"Kurs na wózek widłowy z uprawnieniami UDT czy bez – za i przeciw" - http://operator-wozka-widlowego-podnosn ... -na-wozek/
oraz "Gdzie zrobić kurs na wózki widłowe w Łodzi? Jaką firmę warto polecić?" http://wozek-instruktor.blogspot.com/20 ... owe-w.html . Warto jednak chyba wybierać kurs kończący się egzaminem UDT- to firma szkoleniowa martwi się o wszelkie formalności, my możemy skupić się jedynie na nauce i praktyce. A taki papierek jest jednak mile widziany. :thumb2:
awansbhp23
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 23 czerwca 2016, 07:23

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez iwano » piątek 08 czerwca 2018, 10:23

kurs na wózki widłowe zawsze warto zrobić, bo czy wózki spalinowe, czy elektryczne (takie jak tutaj) to teraz mega popularna sprawa. Tylko ze faktycznie jedynie z egzaminem udt - żeby mieć uprawnienia na cały kraj. takich zakłądowych to nawet nie ma co, teraz czasy takie niepewne, że dziś pracujesz, jutro nie i z niczym się zostaje
iwano
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 08 czerwca 2018, 10:16

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez Franek74 » piątek 29 marca 2019, 09:11

Polecam zgłosić się do firmy Crevi-consulting. Fachowe podejście do tematu i przyjemna atmosfera. Warto zapoznać się z ich ofertą i skorzystać.
Franek74
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 29 marca 2019, 09:10

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez Pawel4544 » sobota 21 marca 2020, 19:59

Ze swojej strony poleciłbym kurs na wózki widłowe w firmie Alerta. :) Korzystałem z oferty szkoleniowej tego przedsiębiorstwa i jestem bardzo zadowolony. Do egzaminu przygotowują doświadczeni specjaliści, a lekcje składają się z części teoretycznej i praktycznej. Po zdaniu egzaminu otrzymuje się uprawnienia UDT kierowcy-operatora wózków widłowych, które ważne są bezterminowo i uznawane w krajach UE. Z resztą.. na stronie https://alerta.pl/katalog/szczegoly/kur ... jezdniowe/ można poczytać na ten temat nieco więcej.
Pawel4544
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 21 marca 2020, 19:04

Re: Kurs na wozek widłowy bez UDT Pilna porada

Postprzez makoski » czwartek 09 kwietnia 2020, 21:26

Robiłem kurs na operatora wózka widłowego w CSL Lektor i bardzo szybko znalazłem pracę na magazynie jednej z sieci handlowych. Myślę, że najrozsądniej rozejrzeć się wokół i popatrzeć jakie firmy w okolicy chciały by nas zatrudnić i pod tym kątem wybierać uprawnienia, które chce się zdobyć. W Lektor Radzymin można zdobyć uprawnienia na wiele urządzeń budowlanych i drogowych.
makoski
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 09 kwietnia 2020, 21:23


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości