Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez czubaka87 » wtorek 25 listopada 2014, 12:31

oskbelfer - kolejne posty na temat. Gratulacje, jesteś gość :spoko:

Z tego co piszecie to ogólnie prawo w Polsce nie działa wstecz, ale jak jest potrzeba to szybko prawo się zmienia i wtedy działa do tyłu. Dziwne to trochę.
Dlaczego nie płacimy za wymianę dowodu osobistego, a płacimy za wymianę PJ? Czyżby PJ uznane było za jakiś luksus?
...
Avatar użytkownika
czubaka87
 
Posty: 90
Dołączył(a): poniedziałek 07 czerwca 2010, 18:59
Lokalizacja: Charlottenwerder

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez disaster » wtorek 25 listopada 2014, 12:52

czubaka87 napisał(a):Dlaczego nie płacimy za wymianę dowodu osobistego, a płacimy za wymianę PJ? Czyżby PJ uznane było za jakiś luksus?

Nie płacimy bodaj dopiero od 2012 roku. Przed nowelizacją, się normalnie płaciło :D
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » wtorek 25 listopada 2014, 14:47

cytat:
"W prawie administracyjnym na pęczki jest zmian niezgodnych z tą ogólną zasadą"

Bo Polacy nie umieją protestować tylko dają się oszukiwać na każdym kroku. Jakby były protesty żadnych terminowych praw jazdy by nie było, tylko dla nowych kierowców. Jakoś przy każdej okazji jak władze organizują zamach na internet to się potrafią zjednoczyć i zablokować knowania, przy okazji ACTA w Polsce czy na Węgrzech ostatnio. Stare monitory lądowały przez okno w urzędach. Dla mnie Trybunał Konstytucyjny zrozumiale uzasadnił wprowadzenie terminowych PJ tylko dla nowych kierowców nie odnosząc się wogóle do zasady LEX...
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez disaster » wtorek 25 listopada 2014, 15:13

Trudno by mi się było z Tobą nie zgodzić w tej kwestii.
Ale sami sobie tak wybieramy i sami się na to godzimy.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez oskbelfer » wtorek 25 listopada 2014, 18:43

czubaka87 napisał(a):oskbelfer - kolejne posty na temat. Gratulacje, jesteś gość :spoko:

Z tego co piszecie to ogólnie prawo w Polsce nie działa wstecz, ale jak jest potrzeba to szybko prawo się zmienia i wtedy działa do tyłu. Dziwne to trochę.
Dlaczego nie płacimy za wymianę dowodu osobistego, a płacimy za wymianę PJ? Czyżby PJ uznane było za jakiś luksus?



zrób pikietę pod Sejmem , moze milicja Ci pomoże
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez czubaka87 » środa 26 listopada 2014, 17:31

A ten dalej swoje :thumb2: , z ciebie to chyba właśnie taki stary MILICJANT, co teraz dorabia sobie jako wszytko wiedzący instruktor?
Przepraszam wszystkich czytających za treść niezwiązaną z tematem.

Wracając do meritum: Czy ważność badań lekarskich, a ważność PJ będzie od siebie zależna? Tzn. Czy ważność jednej rzeczy będzie potrzebna do zrobienia drugiej?
...
Avatar użytkownika
czubaka87
 
Posty: 90
Dołączył(a): poniedziałek 07 czerwca 2010, 18:59
Lokalizacja: Charlottenwerder

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » środa 26 listopada 2014, 20:07

cytat:
"Czy ważność badań lekarskich, a ważność PJ będzie od siebie zależna?"

W C i D już to wprowadzili nawet niezarobkowo i oczywiście dla wszystkich. Mniejsza grupa społeczna posiadająca te kategorie nie ma siły przebicia żeby się skutecznie temu przeciwstawić. Ale rozumiem że w pytaniu chodzi o kat B .jest to tylko kwestia czasu, na dzień dzisiejszy tylko większa rzesza zainteresowanych to blokuje, nie można tego wprowadzić za szybko w obawie o jakiś bunt, trzeba rozłożyć w czasie, dawkować informację o tym czy nawet dezinformować bo celem jest stopniowe oswojenie lemingów z tym faktem. Z mandatów zrobiono już przemysł i wpadli na pomysł że z wymiany terminowych dokumentów też zrobią niezły przemysł mający marginalny wpływ na bezpieczeństwo, przecież jest precedens, nie było tego wcześniej i kraj się kręcił.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez opelmoj » środa 19 sierpnia 2015, 22:41

Ostatnio zmieniłem prawo jazdy ze względu na zmianę adresu zameldowania i moim oczom ukazał się termin ważności kat C i E na 5 lat (do tej pory miałem te uprawnienia bezterminowo). Problem w tym, że nigdy nie robiłem uprawnień na przewóz rzeczy i nie wykonywałem pracy zarobkowej jako kierowca i nie wiem, czy przez najbliższe 5 lat taką pracę podejmę. Do tej pory zdarzało mi się, że kilka razy w roku prowadziłem zestaw powyżej 3,5t na użytek własny (nie zawodowo). Moje pytanie jest następujące:
1. Co po tych 5 latach? Czy jeżeli nadal będę chciał jeździć na własny użytek to muszę robić psychotesty?
2. Czy jeżeli nie przedłużę PJ, a będe miał przerwę np. 3-4 lata to potem muszę zdawać jakieś egzaminy itp., czy tylko nowe badania lekarskie?
opelmoj
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 19 sierpnia 2015, 22:12

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » czwartek 17 września 2015, 00:28

Prawo jazdy przedłużasz badaniami lekarskimi i psychotestami, cóż bezprawna zmiana przepisów dla znakomitej części posiadaczy C itp. na niekorzyść lub jak kto woli "legalny przekręt". Jeśli nie zrobisz wymaganych badan od razu po 5 latach to po prostu masz je później nieważne dotąd aż nie odnowisz dokumentu na w.w. zasadach.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez pasqudek » czwartek 17 września 2015, 08:33

Panowie. Sorry. Ale pj na C/D/CE powinno byc od dawna na 5 lat. Chociazby ze wzgledu na: wiek kierowcow, tonaz pojazdow i ew.konsekwencje.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » czwartek 17 września 2015, 14:49

Powinno być zupełnie odwrotnie, powinno być jak dawniej, czyli pomocnik kierowcy przez 2 lata i to co się nauczy w młodym wieku takim później będzie kierowcą a nie wymyślanie kolejnych barier biurokratycznych, nowych kategorii praw jazdy, czy dublowania i zwielokrotniania tego samego, dublowania badań lekarskich, przypomne że badania lekarskie, psychotesty konieczne do uzyskania prawa jazdy C sa nieważne dla pracodawcy który wysyła na kolejne badania, jesli ktos robi prawko C i za rok chce zrobic D to oczywiście psychotesty musi ponawiać, słyszałem że na instruktora tak samo są inne psychotesty, ponoć tylko paragrafem się róznią. ITP ITD .Zawszę będę za zmniejszaniem biurokracji a nie zwiekszaniem. O co w tym wszystkim chodzi? jak niewiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Oczywiscie mają swoje zbójeckie prawo zwiększać bariery biurokratyczne ale tylko uwzględniając że prawo nie działa wstecz. te wszystkie zmiany służą głównie kasie a nie bezpieczeństwu. Bardzo dobrze że straży miejskiej odebrano uprawnienia tak się przedsiębiorczo troskali o nasze bezpieczeństwo.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez sankila » czwartek 17 września 2015, 17:23

szofer80 napisał(a):O co w tym wszystkim chodzi?
O to, żeby nie wyjechał na drogę dziadek - niedowidzący, niedosłyszący, z hypoglikemią i początkami Alzheimera.
PJ masz dalej bezterminowe; kontrolują jednynie Twój stan fizyczny i psychiczny - i to przynajmniej ma sens.
Bo kretyństwem było założenie, że jak jest zdrowy i sprawny mając lat 20, to i taki zostanie do 70tki.
Psychotesty powinny być obowiązkowe dla wszystkich - zawodowe corocznie, amatorskie - co 3 lata; może byłoby mniej furiatów na drogach.
Jedyne, co warto byłoby postulować, to dorobić kartę "przeglądu technicznego" kierowcy, żeby pj nie wymieniać.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » czwartek 17 września 2015, 18:47

obowiązuje póki co zasada domniemania niewinności wiec nie można nikomu odmówić dobrej woli czy odpowiedzialności tylko dlatego że np. jakiś wariat zrobił masakrę, natomiast ty powiadasz że zaufanie jest bardzo dobre a sprawdzanie jeszcze lepsze. Nie można w nieskończoność stosować odpowiedzialności zbiorowej. Strażnik miejski zapytany o przedsiębiorczość fotoradarową i związane z tym zabranie uprawnień pierwsze co odpowiedział to że akurat u niego nie było tego typu praktyk i nie pochwala odpowiedzialności zbiorowej.

P.S. Jesli chcesz walczyć z hipoglikemią/hiperglikemią (cukrzycą) to walcz z powszechną chemią konserwującą wysoko przetworzone jedzenie a nie z kierowcami bo prawdziwa cukrzyca typu I dotyczy najwyżej 10% wszystkich cukrzyków a cała reszta jest wywoływana, podtrzymywania lub się pogłębia tylko przez wszedobylską chemię i sztuczne ulepszacze jedzenia spożywane regularnie każdego dnia.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez pasqudek » czwartek 17 września 2015, 19:31

:szofer80: Weź pod uwagę wagę TIRa (nawet pustego). Wystarczy jeden błąd i zmiażdżycie auta i zabijecie ludzie. Dlatego powinniście mieć badania o wiele częściej.
Zresztą co tu dużo pisać. Ostatnio w mediach było jak kierowca TIRa uszkodził około 15 osobówek.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Prawo jazdy było bezterminowe a teraz jest na X lat

Postprzez szofer80 » czwartek 17 września 2015, 19:39

dobrze wiec niech ci którym przytrafiają się takie zdarzenia będą na innych zasadach niż ci którzy wystawiają sobie sami świadectwo bezkolizyjna jazdą, nie traktujmy wszystkich jak dzieci, bezkolizyjna jazda ma być preferowana i premiowana. Wiadomo jeden może jeździć mniej w ten sposób zwiększając sobie szanse na wieloletnią bezwypadkową jazdę a drugi dobry kierowca jeżdżąc dużo nie ustrzeże się błędu , jednak wystawianie sobie świadectwa bezkolizyjnej jazdy trwa wiele lat ale mimo wszystko jakieś zachęty związane z bezkolizyjną jazdą opłaca się wprowadzać. nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora po kilkunastu latach można wyciągnąć pewne wnioski jak kto jeździ. Po za tym system prewencji mający ustrzec przed wsiadaniem chorych kierowców za kółko nie działa, niedawno zapadły wyroki w wypadku autobusu sprzed lat pod Białymstokiem, obaj kierowcy posiadali uprawnienia mimo iż jeden kierowca miał cukrzyce a jego zmiennik padaczke.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości