Czujnik odległości przy parkowaniu.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czujnik odległości przy parkowaniu.

Postprzez ella » środa 12 października 2005, 22:28

Czujnik odległości przy parkowaniu. Ma ktoś takowe urządzenie?

Tak mi przyszło do głowy, że wszystkie e-Lki powinny mieć takie czujniki jak wejdą nowe przepisy z parkowaniem na ulicy. Instruktorzy przestali by się obawiać o swoje autka.
A jeszcze bardziej przydałby się w autkach egzaminacyjnych. Przy parkowaniu egzaminator by nie wciskał hamulca za szybko twierdząc, że obiję komuś samochód. A jak czujniki dadzą znać to wtedy wiadomo egzamin oblany. Byłoby chyba sprawiedliwie :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jimorrison » środa 12 października 2005, 22:40

hmm.. no ale idea jest taka aby egzaminowany gdy wsiadzie do innego samochodu tez potrafil zaparkowac i poruszac sie sprawnie. reasumujac nie powinno byc zbyt wielu "pomocnikow" elektronicznych na egzaminie.
co do samych czujnikow, jezdze samochodem ktory posiada takie cudo, w sumie zadna rewelacja, masz w zderzaku zamontowane 5 czujek, reaguja one gdy "trafia" naprzeszkode w kabinie na malym wyswietlaczu pojawia ci sie odleglosc (zasieg od 2m.) i pokazane jest ktora czujka reaguje. wszystko jest dobrze gdy parkujemy tylem do muru/bloku/w garazu gdzie powierzchnia "za" samochodem jest jednolita. czujka moze nie wylapac slupka jakie czesto widzimy w Polsce, latarni, czy innego niewielkiego obiektu. innymi slowy jesli parkujesz tylem do latarni to albo znajdzie sie ona w polu widzenia ktorejs z czujek albo parkujesz jak zwyklym samochodem, ktory nie posiada tego "gadzetu". System zwykle uruchamia sie po wrzuceniu biegu wstecznego. Ewentualnie w opcjii wydaje dzwieki :)... gdy zblizasz sie do przeszkody.
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja

Re: Czujnik odległości przy parkowaniu.

Postprzez Greg_KFR » środa 12 października 2005, 23:41

ella napisał(a):Czujnik odległości przy parkowaniu. Ma ktoś takowe urządzenie?

w biedronce widziałem do kupienia ;-) a tak zeby zamontowane było to mój kumpel ma cos takiego i niepowiem, dobrze sie sprawdza, jak jest autem za blisko czegoś to mu to urządzonko o tym przypomina i zaczyna piszczeć i pokazuje na monitorku malym ktore miejsce pojazdu jest za blisko
Greg_KFR
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela 09 października 2005, 22:52
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Postprzez esoen » czwartek 13 października 2005, 00:56

no jasne po co uczyc sie ortografii skoro w edytorze tekstu WORD jest opcja sprawdzania pisowni

elektronika bywa zawodna nawet w najlepszym aucie i co wtedy??

urzadzenie jest bardzo przydatne w codziennym uzytku ale na kursie czy egzaminie dla mnie to absurd
Avatar użytkownika
esoen
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 02 października 2005, 16:34
Lokalizacja: K ce chwilowo Bruxelles

Postprzez cappricio » czwartek 13 października 2005, 18:03

nie wiem po co w ogole takie urzadzenia... grunt to umiec sobie poradzic... po to sie uczymy najpierw na kursie, a potem w zyciu jazdy samochodem, zeby byc coraz lepszym kierowcą... wg mnie takiego czegos jest bezsensu. wsiadziesz do samochodu kumpla i zaparkowac nie bedziesz umiec, bo prezciez masz cudowne urządzenie ola boga rety...

:)
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bodek541 » czwartek 13 października 2005, 18:54

Jeśli jest w samochodzie bo tak dał producent to czemu go niewykorzystać. A specjalnie,żeby kupić bym nie kupił.
bodek541
 
Posty: 607
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 18:59
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości