"Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy przepis dający kierowcom kat. B możliwość prowadzenia motocykla o poj. 125ccm z ASB jest dobry?

tak
19
51%
nie
14
38%
nie wiem
4
11%
 
Liczba głosów : 37

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szymon1977 » środa 21 maja 2014, 09:19

Czy zmiana weszła już w życie? Jeżeli już to jaki motocyklem mogę jeździć posiadając kat.B+C od jakichś 20 lat? Mogę już na legalu pośmigać WSK-ą?

A swoją drogą jak ktoś nie potrafi jeździć motórem to i tak się przewróci na pierwszym zakręcie i dalej nie zajedzie. Z danego mu prawa zbyt wiele nie skorzysta.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » piątek 23 maja 2014, 00:25

nie będziesz mógł pośmigać Wiejskim Sprzętem Kaskaderskim. W praktyce będzie duży wybór skuterków 125 w automacie. Zwiększenie pojemności ma na celu nieco podnieść dynamikę jazdy i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo. Trzeba pamiętać że będzie też obowiązywało ograniczenie mocy do 11kW.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 817
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez rocko19 » piątek 06 czerwca 2014, 20:10

Chyba jednak wykreślą wymóg jazdy na kat B motocyklem z automatyczna skrzynia biegów, będzie można również z manualną jeździć. Jestem za.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » poniedziałek 09 czerwca 2014, 21:58

http://www.autokrata.pl/newsy/motocykle ... nki_a21101

No proszę nie tylko z automatyczną ale też z manualną skrzynią. Czyli przyznają pełne A1. A więc moja teza postawiona jakiś czas temu że kat. B powinna uprawniać do A1 ostatecznie zwyciężyła.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 817
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez REBETHANIE81 » wtorek 10 czerwca 2014, 13:15

uważam, że przepis jest dobry. nie dotyczy to jakichś dużych maszyn. dobrze, że odchodzą koszty wiązane z prawem jazdy, tą kasę można dołożyć do motoru. przepisy są znane kierowcą z kat. B, tylko umieć obsługiwać motor
REBETHANIE81
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 16 lutego 2014, 12:12

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez IamtheStig » środa 11 czerwca 2014, 11:05

Jazda 125-ką na kat B ,jestem jak najbardziej ZA ,ale niestety w naszym kraju jest za duża dzicz i będzie dużo ludzi w gipsach.
Jak na razie tylko kat ''B''
IamtheStig
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 16 maja 2013, 23:36

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » poniedziałek 16 czerwca 2014, 23:45

cytat:
"Jazda 125-ką na kat B ,jestem jak najbardziej ZA ,ale niestety w naszym kraju jest za duża dzicz i będzie dużo ludzi w gipsach."

guzik prawda ci co mają jako takie predyspozycje do jazdy jednośladem już dawno jeżdżą motorowerami a możliwość szybszej jazdy motocyklem A1 głównie zwiększy bezpieczeństwo. Poza tym wejść kuchennymi drzwiami w posiadanie A1 będzie można najwcześniej w wieku 21 lat.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 817
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez ks-rider » wtorek 17 czerwca 2014, 10:22

szofer80 napisał(a):cytat:
guzik prawda ci co mają jako takie predyspozycje do jazdy jednośladem już dawno jeżdżą motorowerami a możliwość szybszej jazdy motocyklem A1 głównie zwiększy bezpieczeństwo. Poza tym wejść kuchennymi drzwiami w posiadanie A1 będzie można najwcześniej w wieku 21 lat.


Szofer, a Ty jako wyrocznia juz dzis wiesz lepiej. Aby nie bylo, czesciowo w Twojej argumentacji masz troche racji. Jestem zdania, ze bezpieczenstwo zwiekszylo by sie, gdyby dopuszczalne predkosc w motorowerach zostala podniesiona do conajmniej 50 km/h. Jest to zupelnie wystarczajace.

W swoim wywodzie zakladasz tylko i wylacznie tych ktorzy maja predyspozycje. Zapytam sie wiec, co z tymi, ktorzy tych predyspozycji nie maja, ale maja ambi je i chec ?

Prawo jakos nie uwzglednia tych bez predyspozycji, wiec jak to jest / sie ma do tegoz prawa ?

Z jazda na swiatlach w Austri bylo podobnie, po roku statystyka wykazala, ze zwiekszyla sie liczba wypadkow w ktorych jednoslady zostaly przeoczone przez kierowcow wielosladow, ktorzy ich nie zauwazali.

Proponowal bym wiec odczekac co bedzie. Zas pokaze, tyle, ze w PL tegp prawa raczej juz nie zmienia, tak jak tego z jazdo na swiatlach przez 24h.
:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez IamtheStig » wtorek 17 czerwca 2014, 18:39

szofer80 napisał(a):cytat:
"Jazda 125-ką na kat B ,jestem jak najbardziej ZA ,ale niestety w naszym kraju jest za duża dzicz i będzie dużo ludzi w gipsach."

guzik prawda ci co mają jako takie predyspozycje do jazdy jednośladem już dawno jeżdżą motorowerami a możliwość szybszej jazdy motocyklem A1 głównie zwiększy bezpieczeństwo. Poza tym wejść kuchennymi drzwiami w posiadanie A1 będzie można najwcześniej w wieku 21 lat.


Tak ale ja miałem bardziej na myśli ludzi którzy mają tylko ''B'' a nigdy nie siedzieli na siodełku z silnikiem pod jajami. Może niektórzy z forumowiczów jeździli WSK-ami po polnych drogach ale to nie to samo co jazda motocyklem w cyklu miejskim w szczególności w miastach gdzie ruch jest duży.
Pożyjemy zobaczymy jak to będzie. Czytałem gdzieś na necie,że jak już przepis wejdzie w życie to będą mogły korzystać osoby które posiadają prawko na B minimum 3 lata.
Jak na razie tylko kat ''B''
IamtheStig
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 16 maja 2013, 23:36

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez Radhezz » wtorek 17 czerwca 2014, 23:54

szofer80 napisał(a):http://www.autokrata.pl/newsy/motocyklem-na-kat-b-sa-nowe-warunki_a21101

No proszę nie tylko z automatyczną ale też z manualną skrzynią. Czyli przyznają pełne A1. A więc moja teza postawiona jakiś czas temu że kat. B powinna uprawniać do A1 ostatecznie zwyciężyła.

No i dobrze :D Już szukam Aprilli RS 125, akurat się będzie łapać zablokowana fabrycznie na 11kW :mrgreen:
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » środa 18 czerwca 2014, 10:03

To się wszystko będzie opierać przede wszystkim na zdrowym rozsądku jeżdżących tak jak w przypadku motorowerów. Ponadto uważam kogoś w motocyklu A1 kto ma minimum 21 lat i przeszkolenie B za bardziej oświeconego na drodze od kogoś w motorowerze na dowód a takich jest i będzie jeszcze bardzo wielu. Po zmianie przepisów liczę też na pewne rozszerzenie teorii przy okazji kursu B o kwestie związane z motocyklami.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 817
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » czwartek 26 czerwca 2014, 19:12

i stało się faktem. przegłosowane:


http://www.autokrata.pl/newsy/przegloso ... lem_a21347
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 817
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez rocko19 » czwartek 17 lipca 2014, 14:01

I już możemy na kat B jeździć motocyklami 125. Fajnie. Trzeba pomyśleć o jakimś pitarku.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez ks-rider » czwartek 17 lipca 2014, 23:35

szofer80 napisał(a):To się wszystko będzie opierać przede wszystkim na zdrowym rozsądku.


Szofer

mam ponad piecdziesiatke, a jak siadam ma motura, to dzicz i zew krwi sie we mnie wyzwala, wiec o czym to pitolenie.

:wink:
Ostatnio zmieniony piątek 18 lipca 2014, 22:23 przez ks-rider, łącznie zmieniany 1 raz
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » piątek 18 lipca 2014, 22:16

cytat:

"mam ponad piecdziesiatke, a jak siadam ma motura, to dzcz i zew krwi sie we mnier wyzwala, wiec o czym to pitolenie."

Dla mnie jest to hipokryzja, jednośladem z silnikiem mógł od dawna jeździć kierowca kat B i nie tylko. Jeśli ktoś ma problem z koordynacją ruchową i panowaniem nad jednośladem to wyjdzie to na samym wstępie bez rozwijania dużych prędkości z tym samym skutkiem na AM czy na A1. Ponadto nie ulega wątpliwości że podniesienie dynamiki jazdy połączone z odpowiedzialnością to wzrost bezpieczeństwa jazdy. kto ma kasę niech sobie idzie na sam kurs praktyczny lub przynajmniej wykupi parę godzin i instruktor mu powie czy nie ma większych przeciwwskazań dla samodzielnej jazdy. Naprawdę kat B umożliwia bez przeszkolenia praktycznego o wiele więcej niż jazda kat A1 np. ciągnięcie przyczepki ciężkiej gdzie nie ma jazd z przyczepką, nie ma szkolenia z zapinania/wypinania przyczepy itp itd.

podpisane przez prezydenta:

http://motocykle.onet.pl/aktualnosci/po ... sana/lb243

Następnym ukłonem władzy dla obywateli w celu ułatwienia życia w tym kraju powinna być nowelizacja w której zlikwidowany byłby drugi zupełnie niepotrzebny egzamin kat A w wieku 20 lat.Posiadacz kat A2 powinien wchodzić w posiadanie kat A automatycznie wraz z osiągnięciem wymaganego wieku.Zmiany miały dać czas pojeździć słabszą maszyną zmniejszając ryzyko wypadku ale po co egzaminować wielokrotnie z tego samego?
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 817
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości